Volite li popit'?

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

"..u proseku jedno pice dnevno.."

Verujem ti, sve sto si napisala ali..

..ovih pet reci otvara najmanje pet hiljada pitanja.

Odmah da priznam, da razbijem dileme, ja pijem iskljucivo da me alkohol
udari, da me uhvati maja ako znate o cemu govorim. Kad me uhvati maja,
kad krenem lako da lebdim, svako dalje dolivanje jeste pokusaj da se to
stanje odrzi. U njegovom mirisu ili ukusu apsolutno ne uzivam.

Kad kazem da je pice dobro, stvarno mislim na stepen zestine kojim ce da
mi raspali pluca, ili nacin kako pada na zeludac, ne i na ukus koji mi se
pritom stvara u ustima.

Zato bi u mojoj iskrivljenoj svesti popiti jedno pice, bilo ravno uzimati
recimo u proseku jednu petnaestinu grama dopa dnevno. Znaci bez nekog efekta, iskljucivo radi ukusa.. mozda paralela nije 100% adekvatna, ali hocu samo da ilustrujem u kom pravcu moje misli idu..



Mozda se i varam. Ajde onda da zajebemo mitologiju i zablude, i isteramo stvar na cistac, jednom za svagda.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

da da....to i jeste bila moja poenta. Starkid....ne napadamo te i sl...nemoj da pobjegnesh sada i to pliz....
samo objektivno gledamo na to sve....a ko bolje nego mi :-D
ajde pisi....
cmok cmok
bas si mi draga...neka te tu s nama :wink:
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

:)

Ej bre drugari... šta vam je?! :)

Dakle, definitivno nisam alkoholičar. Majke mi :)
Evo, u četvrtak nisam ništa pila.
U petak takođe, vozila sam čitav dan...
U subotu sam popila pola čaše vina, uz ručak.
Juče sam isto čitav dan vozila, nisam ništa pila.
Danas nemam nikakve obaveze, verovatno ću posle posla straight kući pa ne verujem da ću piti išta.
Poenta je ta da je meni posao takav da sam prilično često na nekim društvenim okupljanjima, koktelima i šta ti ja znam čemu. I ako tamo popijem jedan martini, i uz večeru dve čaše vina, ne znači da sam alkoholičar. To samo znači da kad sve te alkoholne jedinice podelim na 365 dana godišnje, ispadne kao da sam svaki dan pila po jednu alkoholnu jedinicu nečega. Ok?! :)


Luna, ništa ne brini - meni je ovde sasvim ok, ne planiram nigde da idem. Posebno zato što znam da je svaka "kritika" dobronamerna.

Kokane, takođe :)
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

:wink: ok!
drago mi je....
Dlakava_Strvina
Posts: 41
Joined: Wed Sep 28, 2005 7:14 pm

Post by Dlakava_Strvina »

Aj bas cu danas da probam Vukoju....Mislim vino....nisam gej tita mi....l :lol:
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

Obavezno probaj.

Bas je odlično vino... kao što rekoh, čini mi se da ga ima samo u tom restoranu, ali nisam sigurna... možda je to nešto opšte poznato kod vas?!
Dlakava_Strvina
Posts: 41
Joined: Wed Sep 28, 2005 7:14 pm

Post by Dlakava_Strvina »

Ne koliko mi je poznato...Upravo krecem pa cu se javiti kad ga probam... :wink:
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

kokan wrote:Odmah da priznam, da razbijem dileme, ja pijem iskljucivo da me alkohol
udari, da me uhvati maja ako znate o cemu govorim. Kad me uhvati maja,
kad krenem lako da lebdim, svako dalje dolivanje jeste pokusaj da se to
stanje odrzi. U njegovom mirisu ili ukusu apsolutno ne uzivam.
Imam ja jednog jarana koji cesto prije piva naruci casu vode i iskapi je sa zadovoljstvom. Meni je to pravo smijesno, ne mogu da zamislim bolje sredstvo za gasenje zedji od krigle pjenusavog tocenog jebenog piva... Ozbiljno. I skoro uvijek mi je vece zadovoljstvo da popijem pivo nego svaki sok, "vukoju" (sta god predstavljao taj gosp.), "vranac" ili nesto drugo... Ali, to ispijanje piva iz zadovoljstva traje najvise tri flase, a kasnije je samo otaljavanje posla, cuganje da se napijem (a rijetko uspijem da se zadrzim na par flasa). Sa zestinom je od starta tako, pijem je iskljucivo da se kvalitetno ubijem, mada jasno razlikujem pice po ukusu i kvalitetu... Tako nekako.

Ali Kokane, i moj motiv kad prilazim picu je slican tvom - pijem da se napijem. Da se razumijemo, ja sam politoksikoman... I kad se zaustavim na drugom, trecem picu, osjecam se pravo usrano. Odvratno se osjecam, moram da pobjegnem kuci i zatvorim se. U stvari, uvijek ispadne bolje da uopste ne pocinjem da pijem, ako se ne planiram napiti... Valjda tako razmislja alkoholicar.

I ako povezem dvije noci pijanstva, sanse za het trik su barem - 80 % (mislim, pijem u periodima apstinencije od droge, heroin i alkohol ipak se medjusobno iskljucuju)... I to tako traje sedmicu ili dvije, a onda se vratim gospodaru dopu, kao Lesi.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

lesi...ne vracaj se kuci. Dobices po usima.... I sjebaces se skroooz....!!!!
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

Pa šta bi Dlakava_Strvino?!

Jesi ga probao ili se još nisi vratio?! :) :) :)
Post Reply