Volite li popit'?

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Volite li popit'?

Post by bojanol »

Na Balkanu je zanat keva.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Volite li popit'?

Post by winston85 »

Zanatlije protiv svih :D
Bravo Simone.. Narandza i limun kaze sveti shimun...

Jel vidis Bojane sa kakvim se predznanjem ide u kafanu :drinkers: volim, volim, mnogo volim pivo...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Volite li popit'?

Post by AnAna_mo »

Jok eto ne volim :wink:
Zaebajem se, ne pijem ima dosta unazad.
Ponekad neki koktel kojem ne znam sastojke, i to bi bilo to.
Ne privlači me baš nešto...
Potpis.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Volite li popit'?

Post by PsyTechGirl »

AnAna_mo wrote:Jok eto ne volim :wink:
Zaebajem se, ne pijem ima dosta unazad.
Ponekad neki koktel kojem ne znam sastojke, i to bi bilo to.
Ne privlači me baš nešto...

I da li bi sa tom površinom svesti mogla postati alkoholičar u bukvalnom smislu te reči, mene sad zanima ??
Ali ozbiljno (ako ste me razumeli)
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Volite li popit'?

Post by winston85 »

Ako je mnogo unazad, 2god onda ne verujem, ako je manje onda rizik raste...
E, provalio sam, zimi samo malo kvalitetnije crno kuvano vino... Sljaka ko bendza...xaxaxaxx Mislim ne mora biti neko skupo, samo da nije smederevka od 75dinara... Ona brale izuva....
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
gogy69
Posts: 1
Joined: Wed Jan 06, 2010 2:38 pm

Re: Volite li popit'?

Post by gogy69 »

evo nekog i iz iHrvatske ,međutim to je nebitno,.svakako je bitna tema o kojoj se raspravlja a hvala bogu ima nas i ovdje takvih.ovdje se pojavilo svakakvih intrigantnih priča ia doživljaja da je apsolutno nebitno koje si nacionalnosti ,vjeroispovjesti i idrugo.toliko o uvodu u spiku.
imam konkretan problem,koja vas molim da mi netko pomogne svojim savjetima ,iskustvima i slično.
Obično počnem sa konzumacijom alkohola negdje oko 24.12 pa to potraje do recimo 6-7.1.između toga razdoblja je stroga apstinencija, međutim problem se javlja sa skidanjem od alkoholola.pokušavam ublažiti tegobe vezane uz apstinenciju norabelima ,prexitenima kako bi ublažio depresivnu epizodu vezanu uz još neke tegobe ,kao nesanica , ustezanje i dr.Molim Vas za savjet . sa poštovanjem
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Volite li popit'?

Post by winston85 »

Volite li popit? O, Da....
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
milllan
Posts: 2
Joined: Fri Dec 25, 2009 11:13 am

Re: Volite li popit'?

Post by milllan »

Sto da ne ako je ljepo drustvo za to? Uz par pivuska bi bilo sve ok.......
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Volite li popit'?

Post by Beobandit »

Dugo nije aktivno ali ajde ja ne pijem u principu zbog HCV-a, a i ne prija mi stanje pijanstva. Nekada popijem pivo uz rostilj 0.30l ili crno vini jednu casu. Najradije ako bas je ovako nesto specijalno onda kupinovo vino, posebno kada pada sneg(srebrnasto-beli-cakleci), onaj suvi sto suska i skripi pod...
Tamo oko Nove Godine obicno.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Volite li popit'?

Post by joesspappa »

volim alkohol isto kao sto volim i gudru... ja sam zavisnik, volim sve sto menja svest, sve sto moze da promeni ono kako se osecam. Ali ja ne pijem... NIKADA ... Ni kap ni casu ni flasu... koja je razlika!? Tecna gudra, cvrsta gudra, praskasta gudra, sve je to isto... Alkohol je droga.
Imao sam takva pijanstva da je bilo mnogo bolje da sam se izdrogiran ostavio kod kuce. Ja nisam osoba sa kojom bi voleli da pijete... Sedimo juce u restoranu, i cujem reci pice nije za pijane... nego za trezne... ja ne pijem da bi popio, mozda cak ne pijem ni da bi se napio, pre bih rekao da pijem da bih se upropastio... i unistio sve oko sebe. I sebe. E to je ono sto sam voleo.

Letos me pitaju prijatelji koji je razlog sto ne pijem!? I sami odgovaraju, ili sam los covek ili sam leceni alkoholicar? Birajte sami, meni je svejjedno. Jbg, ljudi, dragi ste mi, ne bih voleo da vam pokazem koliko los mogu da budem. Ne pijem, tacka.
Alkohol me je uvek dovodio u stanje da trazim jos, mozda ne odmah, ali ako jednom predjem granicu, izazov je ne preci je jos jednom. A ja volim izazove. I alkohol. U ovoj paklenoj kombinaciji, granice prestaju da vaze. Ne volim i ne zelim da pijem. Ziveli!
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
Post Reply