Ko je alkoholičar?

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

Shabanizam
Posts: 22
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:30 am

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Shabanizam »

PsyTechGirl wrote:
Shabanizam wrote:
bojanol wrote:E Šabanizme, Šabanizme, kasniš jedno četiri bajrama.
A jbg, nisam navikao na forume gde su teme stare par godina, pri vhru :) Nisam obratio pažnju na datum. Bedak, nadam se da lik nije skrenuo s' puta :-D
Nije veruj mi :wink:
Potraži ga po nick-u po ostalim temama pa ćeš videti..

Pozdrav od mene i dobrodošao :D
Hehehe, to volim da čujem (pročitam)! Hvala i bolje te naš'o! :-D
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Vuk »

He, he, dobro nam je Manson tu i tamo...mada sad nekako više tamo...
Poz Šabane!
Moon child
User avatar
Levichar
Posts: 9
Joined: Sun Aug 09, 2009 9:02 pm

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Levichar »

Ewo, da se i ja pohvalim!
I ja sam alkoholichar! :mrgreen:
Vecheras sam reshio da ne pijem, medjutim, kao i obichno, pojavili su se prvi tremori. I shta je posle bilo? Tri Bambija za sve alkose, obukao sam se i sishao do prvog Maxija, gde sam se snabdeo sa dve flajke Merlota. Vino i cigare, skoro k'o u onom soc-realistichkom shlageru, po povratku gajbi, swechano otvaranje flajke, na josh jednu rundu solistichkog samorazvaljivanja. :drinkers: :mrgreen:
Opor je ukus u ustima, ali nema veze, lakshe cu da zaspim, nece biti snova, znojenja u krewetu, nocnih mora, a sutra cu se probuditi oran, za nowe radne pobede. Nema veze shto to zapravo i nije prirodan san, never mind, posle dve kafe ujutro, bicu k'o nov, ali zato sutra je novi dan, necu da pijem...
Djavola, sutra opet, prawac radnja, rutina se poshtuje, i tako ovo traje vec 5 godina... Ne mogu u krevet, ako nisam propisno uradjen.
:rolleyes: :axe:
Eto, toliko od mene. Samo, ne znam gde da odem, i sta da radim, ne bih voleo da mi u zdravstvenom kartonu pishe "lechio se od alkoholizma", ne znam da li bi mi AA pomogli, jer znajuci svoj karakter, na sastancima bih samo klimao glavom, pio chaj, a, posle bih se zaputio u radnju, da kupim ono mala...
Pozdrav!
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Baba Naca »

Pre svega dobrodosao, :wink:
Levichar wrote:, ne znam da li bi mi AA pomogli,
Nikad neces ni saznati, ako ne pokusas!!!
Ja idem na te sastanke, mic, po mic, za 20 meseci, napila se 3x.
Danas ne pijem i ne uzimam psihoaktivne tablete i Bogu hvala, dobro mi je.
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
Levichar
Posts: 9
Joined: Sun Aug 09, 2009 9:02 pm

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Levichar »

Baba Naca wrote:Pre svega dobrodosao, :wink:
Levichar wrote:, ne znam da li bi mi AA pomogli,
Nikad neces ni saznati, ako ne pokusas!!!
Ja idem na te sastanke, mic, po mic, za 20 meseci, napila se 3x.
Danas ne pijem i ne uzimam psihoaktivne tablete i Bogu hvala, dobro mi je.
Draga Baba Naco,
Pre svega hvala na dobrodošlici! :)
Nisam išao na sastanke AA, ali sam prelomio, i danas pokušavam cold turkey skidanje. Večeras ništa ne pijem, pa makar i ne spavao. :rolleyes:
Videću koliko ću da izdržim, nadam se što duže. Moj problem sa AA bi mogao da bude to što sam užasno razmažen, i sklon popuštanju samom sebi, samougađanju i u stanju sam da se uvek opravdam pred samim sobom. Za sada jako dobro fingiram "normalnost", na poslu niko ne provaljuje da imam problem (a imam itekakav problem: 1 flaša vina i malo konjaka ili 6 piva svako veče, zavisi od raspoloženja), i jednostavno ne mogu da spavam bez alkohola, a bogami ponekad i bez kombinacije trave i alkohola. Doduše to retko praktikujem (npr. jednom mesečno ili ređe), ali opet, to već činim nekoliko godina, tj. ne mogu da se setim kada sam u krevet otišao trezan. Na podršku ukućana ne mogu da računam, jer keva mi isto ima problema sa alkoholom, ali to ne priznaje, a ćale je već toliko emocionalno odsutan od nas dvoje, da me već otvoreno podjebava, i uopšte je postao neverovatno samoživ. Imam sopstvene prihode, finansijski sam potpuno nezavisan, tako da neko "doticanje dna", nešto što bi me nateralo da prekinem postojeću praksu je još uvek daleko iza horizonta. Nadam se da vas nisam udavio. :)
User avatar
Levichar
Posts: 9
Joined: Sun Aug 09, 2009 9:02 pm

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Levichar »

Da malo aptdejtujem. Prekjuce nisam pio, juce sam izasao da se vidim sa nekim drustvom, i naravno, popilo se, veceras necu. Jednu bitku sam dobio, drugu izgubio, rat se nastavlja... :axe:
CyberT
Posts: 4
Joined: Thu Apr 22, 2010 11:34 am

Re: Ko je alkoholičar?

Post by CyberT »

Ja znam da sam alkoholicar po tome sto kada nema alkohola sav sam sj.... i ne znam sta cu od sebe...Nikog ne podnosim a kada dodju 2 deca konjaka digne me u nebo...i tako iz dana u dan...Volio bih to promjeniti ali sta ces...
Kapljica
Posts: 5
Joined: Mon May 10, 2010 2:08 am

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Kapljica »

Vec dugo vas citam kao gost,i nocas sam se kao ohrabrila da se registriram,i moram vam reci da za ovih 6-7 godina na netu (lijep staz) nisam vidila bolji sajt,bolji forum,bolje komentare,razmisljanja,svaka vam cast...s kojeg planeta ste svi :-).Ne mogu da spavam,vas citam kad god odlucim da cu biti bolja,i da ja mogu zaspat ko sav normalan svijet ...al eto nisam opet :(.Kad god odlucim da cu biti bolja,ja ne mogu da zaspem...ali ...o tom po tom
Zeljela sam da vam kazem da ste stvarno odlicni,da vam kapu skidam i da bi trebali biti uzor citavom netu,kvalitetni ste....jos jednom,svaka cast :-)
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ko je alkoholičar?

Post by sanela »

@ Kapljica - hvala ti na pohvalama za forum. Forum čine ljudi koji pišu na njemu, pa te pozivam da i ti nastaviš pisati i da doprineseš kvalitetu.
Dobro nam došla.
Pozdrav i čuvaj se
Kapljica
Posts: 5
Joined: Mon May 10, 2010 2:08 am

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Kapljica »

@Sanela,hvala :-)....domacinski svijet ovdje,asocirate me na pjesmicu "u svijetu postoji jedno carstvo...u njemu stanuje drugarstvooooo ..." :-)
I zaboravih...potrudicu se da pisem...valjda me krene :)
Post Reply