Ko je alkoholičar?

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Samo kad poslije bog zna kolko vremena nisam spavala nalila bi se da jednostavno dobijem black out!!!
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

SVAKI narkoman je automaski u poslednjem stadijumu - fazi alkoholizma.

Alkoholizam se u svom razvijanju deli u cetiri faze:
1. FAZA UMERENOG PIJENJA (drustveno prihvatljiva)
2. TRENING FAZA - ne smatra se jos uvek fazom bolesti, ali se organizam sve cesce privikava na unosenje i potrebu za alkoholnim picima, tj. trenira se na unosenje alkohola u organizam i pijenje je sve ucestalije
4. FAZA PREDTOKSIKOMANSKA
Ovu fazu definisu
Povecanje tolerancije ( potreba organizma da unosi sve vecu kolicinu alkohola kako bi postigao zeljeni efekat koji se ranije postizao sa manjim dozama alkohola)
Psihicka zavisnost - potreba da se alkoholicar u raznim fazama oslanja na alkohol, bilo da su to neke teske situacije ili po njemu neresivi problemi ili naravno nemogucnost da se oseti potpuno zadovoljstvo i blazeno stanje koje se sve vise koristi kao izgovor pijenja na slavaa, zurkama, itd....

TOKSIKOMANSKA FAZA je poslednja faza alkoholizma u kojoj se nalaze automatski svi narkomani i ona se deli na

I. Gubitak kontrole ili fenomen prve case (kada alkoholicar pije do svoje doze ili do totalnog opijanja, tj. ne moze da se zaustavi na jednoj casi. Ovaj fenomen je trajne prirode i nikada, nikada vise ko ima fenomen prve case nece moci da pije "kontrolisano" vec ce uvek piti do potpunog opijanja

II. Alkoholna amnezija ili prekid filma - mislim da svi znate sta je to i necu da smaram, postoje benigna i maligna anezija. Benigna je trovanje alkoholom kod npr. srednjoskolaca na maturama, itd... A maligna alkoholna amnezija je znak poodmakle faze zavisnosti i obicno se ponavla vise puta.

III. Nemogucnost apstinencije - kada pijete po principu dolivanja i prekidi pijenja dovode do apstinencijalnih kriza, znaci pijani ste NON - STOP i nema treznjenja

IV. Pad tolerancije (ovo ne postoji kod narkomanije vec tolerancija, ili ti potreba da se unosi sve veca kolicina narkotika neprestano raste) kod alkoholizma organizam je vec toliko ostecen da sam pocinje da odbija alkohol i alkoholicar ne moze kao ranije da podnese velike kolicine pica, vec mu je dovoljna jedna casa i on je totalno pijan i to je pad tolerancije.


Dovoljan je da se pojavi samo jedan od ova cetiri nabrojana simptoma i to je znak da ste u TOKSIKOMANSKOJ FAZI, tj. poslednjoj fazi alkoholizma. Nas narkomane obicno zabode onaj "Fenomen prve case" ili "ne mogu da prestanem dok se ne kontuzujem".


Eto, toliko o alkoholizmu....za sada
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

I samo jos jedan post za Maju, a u vezi sa gadjenjem na alkoholicare. Pa da li ti stvarno mislis da su ljudi ludi i da ne vide kada je neko drogiran....Nista negativno, ali sve je to bolest e sada da li trava mirise ili vinjak smrdi stvar ukusa, ali mislim da gresis u svojoj podeli. Da li te je nekada neko snimio kako izgledas zakrvavljenih ociju, dok se cerekas kao budala na svaku idiotsku recenicu...nije jer su svi oko tebe takvi tada. E pa tako i ti dozivljavas alkoholicare, ali nisi tako mislila dok nisi videla nekoga trezna zar ne?

Sve najbolje

Sonja :wink:
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

kako otprilike stvari stoje ovde u Americi..

Elem misljenja sam da je ovde drogiranje apsolutno "drustveno prihvatljivo" onda kada je pod kontrolom drzave. Takvo legalno drogiranje zove se psihoterapija, i ona je gotovo sastavni deo prosecnog amerikanca, jer je otprilike svaki cetvrti odrasli stanovnik u toku svog zivota bio izlozen nekoj vrsti psihoterapije medikamentima. Da li su u pitanju raznorazni painkilleri, sedativi, trankvilajzeri, analgetici, anastetici, neuroleptici, depresanti, hipnotici, antikurci ili antipalci, to sad uopste nije vazno. Cinjenica je da ima judi 'pod terapijom' po 5 ili 10 godina, a da pritom sebe niko ne ubraja u narkomane, vec u one koji su 'pod tretmanom', tako da to zvuci kao da svako tu zna sta radi - lekari i pacijenti. U vecini slucajeva psihijatri, cija bi osnovna duznost bila da putem psihoanalize ili neke druge terapeutske metode, kroz duge i cesto vrlo teske razgovore otkrije uzroke adikcije, brzo donose dijagnoze i pribegavaju terapiji lekovima. Naravno to povecava 'produkciju' i donosi ogromen pare. Sa jedne strane, pritisak vrsi poslodavac, a sa druge farmaceutska industrija, i psihijatri, posto su i oni ljudi (a vole da zive 'gala', sto jes, jes), podlezu tom pritisku i postaju sastavni deo masine za shtancovanje love. Ima naravno i izuzetaka, ali oni ovde sluze samo da potvrde pravilo.

I nije rec samo o psihijatriji. Isto se moze reci i za bilo koju drugu granu medicine, ukljucujuci nazalost i pedijatriju, gde cenu placaju deca.

E sad, posledice su prilicno zajebane, ali, ali.. drzava ima kontrolu.

I nisam ja otkrio ovde toplu vodu. Manje ili vise verujem da je svakom od vas barem jednom, nesto slicno prozvizdalo kroz glavu.

I alkohol je ovde bio kriminal i najcrnji porok, dok je bila prohibicija. Isti drustveni tretman (status) koji danas uzivaju narkosi, u doba prohibicije uzivali su alkosi. Hapsenja, maltretiranja, pretresanja, zatvor. Krijumcari alkohola bili su jednako pod udarom drzave, kao i dileri danas?

Sta se onda to promenilo? Zbog cega je drzava promenila pravila i dozvolila slobodnu trgovinu i potrosnju alkohola? Da nije mozda alkohol u medjuvremenu postao lekovit?
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Ono sto sam ja hteo da kazem, sustinski je ovo:
-----------------------------------------------
http://d21c.com/dug321/4SAVE/medicationcost.html
http://www.rense.com/general54/preco.htm
-----------------------------------------------

Za one koji neznaju engleski ingridients su sastavni delovi tj materijal. Evo recimo:

Xanax: 1 mg
Consumer price (100 tablets) : $136.79
Cost of general active ingredients: $0.024
Percent markup: 569,958%

Znaci bocica od 100 tableta kosta na trzistu $136.79 (sto trideset i sest dolara), a materijal kosta ukupno 0.024 (nula koma nula dvadeset i cetiri dolara) tj 2 i po centa.

Za jedan dolar oni naprave 40 bocica od 100 tableta a svaku ce da prodaju za 136 dolara.

Pa nemoj da me zajebavate.

Zarada od 5690 puta! Kakav kurac Medelin Kartel, Pablo Escobar nije mogao ni da sanja o tome. I onda kada pacijent dodje kod psihijatra i kaze 'doktore imam neku presiju i strah', ovaj prvo kao nesto pise, pa mu posle jedno 25 minuta kaze 'uzivaj baki, imam za tebe pravu stvar, toliko je dobra, ima da ga drkas tri puta dnevno' i prepise mu dva meseca terapije na Xanax. Ovaj se okaci ko na tramvaj, i sledece dve godine drma Xanax (procitajte malo o ovom 'leku'), a sve mu gore (depresija, samoubistvo..), e onda sledi Prozac ili nesto jace itd.

Doktor je naravno vec u talu sa farmaceutskom industrijom. Sve je to legalno, samo je u medjuvremenu nesrecni pacijent vec postao "drustveno prihvatljiv" narkos i to za sopstvenu lovu. U celoj toj guzvi jos su se ogrebali i trgovci i bolnica, a iznad svih drzava, jer ce ona svakog ponaosob da udari po usima kroz porez.

Da li sada vidite kakva tu nemilosrdna masinerija melje odpozadi ??
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ma i ovde je to zabranjeno...nego tako je to ovde. svi su talu. I doktori i psihici i svi u pm. A ti si pokusni kunic. I ovisan. o svemu. 65% stanovnika u USA su na clonazepamu(klonopin)....mislim c'mon!!! sve se svede na to...aha aha...kaze psihijatar i pogleda na sat....klimne josh par puta glavom i kaze ok...evo ti ovaj lijek i ovaj lijek a evo ti ovaj za nedaj boze.dodji opet za 3 sedmice. eto tebe opet....kazes ne znam ali nesto nije ok...on opet pogleda na sat i kaze aha ok...evo ti onda ovo probaj. ali ne kaze prestani ostalo nego samo dodaje. ma haos ba. zena na 9 razlicitih lijekova za isti kurac(sorry)....kakva pomoc.
ne znam....ne znam
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
svejedno
Posts: 66
Joined: Sun Jan 08, 2006 1:46 am

Post by svejedno »

Od junka do sanka linija je tanka.

I ja sve vise pijem poslednjih par meseci.

Ali uglavnom pivo.

I onda dodje, periodicno, ne cesto doduse, jedna noc sa Dzonijem i jebeno se ispreturam.


Ali, jbg, sve to spada u domen apstinencije.

I sa tim se treba boriti.

Ponekad mozda i nije lose napiti se.

Ali ne radi napijanja, vec samo ako je takva prilika.

Jbg, ne znam, guram kako mogu.

A za Pepeljugu, ja zaista nemam pojma kako da se iskuliras sa picem.

Nemoj da ga pijes.

Ne znam.

Od junka do sanka...
bass
Posts: 1
Joined: Wed Feb 07, 2007 9:59 am

Post by bass »

ja, ne,........................
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Baba Naca »

Ja sam baba i ja sam alkoholicar!!!

(Naravno, danas ne pijem) :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re:

Post by PsyTechGirl »

kokan wrote: Ono sto sam ja hteo da kazem, sustinski je ovo:
-----------------------------------------------
http://d21c.com/dug321/4SAVE/medicationcost.html
http://www.rense.com/general54/preco.htm
-----------------------------------------------

Za one koji neznaju engleski ingridients su sastavni delovi tj materijal. Evo recimo:

Xanax: 1 mg
Consumer price (100 tablets) : $136.79
Cost of general active ingredients: $0.024
Percent markup: 569,958%

Znaci bocica od 100 tableta kosta na trzistu $136.79 (sto trideset i sest dolara), a materijal kosta ukupno 0.024 (nula koma nula dvadeset i cetiri dolara) tj 2 i po centa.

Za jedan dolar oni naprave 40 bocica od 100 tableta a svaku ce da prodaju za 136 dolara.

Pa nemoj da me zajebavate.

Zarada od 5690 puta! Kakav kurac Medelin Kartel, Pablo Escobar nije mogao ni da sanja o tome. I onda kada pacijent dodje kod psihijatra i kaze 'doktore imam neku presiju i strah', ovaj prvo kao nesto pise, pa mu posle jedno 25 minuta kaze 'uzivaj baki, imam za tebe pravu stvar, toliko je dobra, ima da ga drkas tri puta dnevno' i prepise mu dva meseca terapije na Xanax. Ovaj se okaci ko na tramvaj, i sledece dve godine drma Xanax (procitajte malo o ovom 'leku'), a sve mu gore (depresija, samoubistvo..), e onda sledi Prozac ili nesto jace itd.

Doktor je naravno vec u talu sa farmaceutskom industrijom. Sve je to legalno, samo je u medjuvremenu nesrecni pacijent vec postao "drustveno prihvatljiv" narkos i to za sopstvenu lovu. U celoj toj guzvi jos su se ogrebali i trgovci i bolnica, a iznad svih drzava, jer ce ona svakog ponaosob da udari po usima kroz porez.

Da li sada vidite kakva tu nemilosrdna masinerija melje odpozadi ??
Xanax, Deprozel.. Te lekowe ja wec nekoliko mesaeci pijem :?
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Post Reply