Ko je alkoholičar?

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Ko je alkoholičar?

Post by manson »

Ja sam se drogirao dosta dugo i izvjesno vrijeme se ne drogiram,pod tim podrazumjevam i cigarete ili bilo kakve tablete...da budem iskren tu sam malo licemjeran, jer iako znam da je i alkohol droga ipak ga ne svrstavam u droge...znam da je ovo samo moja pusta zelja...sada ne pijem oko 6 mjeseci ,a prije toga ,od kako sam se skinuo sa droga ,pio sam tu i tamo..ponekad ...mozda jednom ili dva puta mjesecno...e sada mene kopka ...kako covjek zna da je alkoholicar,ja znam da spadam u jako rizicnu grupu ,ali isto tako i da ne pijem po nekoliko mjeseci... pa opet pijem,bez nekog veceg napora...iskreno me zanima sta karakterise taj pojam alkoholicar ,jer ne zelim da popusim i tu foru?
Last edited by manson on Tue Nov 15, 2005 4:58 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

oprezan si-to je dobar znak!!!
sklonost ka ovisnosti bilo koje vrste je ocigledno u nama...pa sad. Budi oprezan. Ne dozvoli alkoholu da te uzme pod svoje. Znaj da si sklon tome i imaj to u vidu...uvijek. I tako ces biti naj sigurniji.
eto....
peace
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

....

Post by manson »

hvala...peace :D
a ti cugas li?
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

"...iskreno me zanima sta karakterise taj pojam alkoholicar..."

Manje vise sve se vrti oko cirke.. od samog jutra. Neko krece od zore, neko posle posla.. zavisi od faze. Neko pije dipsomanski (ja recimo), neko je 'umeren' pa pije samo po 7-8 dnevno, ali prica uvek ima isti kraj. Ako te ne udari buzz, kad popijes prvu, pa ti se ne razgore pluca i stomak, onda se jos nisi nakacio, pa ti i netreba, nemoj da trosis lovu. Mazni kafu ili kiselu vodu.. ako ti se to desava, pa te jos hvata maja od dva tri pica, onda si tu blizu..

Ali kad krenes da planiras svoj dan tako da se uvek 'umetne' neko cirkanje (uvek samo jedno pice), onda si vidjen..
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

....

Post by manson »

hm pa sta znam ja ne pijem kao sto sam vec rekao cesto,ali zato mislim da ne znam stati kada pocnem...ako recimo ima boca vina ja je pijem dok ima ...ne pijem samo jednu casu i to je to...ili recimo,ja pijem i ako mi se ne pije...kao naprimjer,kupim vise nego sto mi treba...pa da se ne baci...uglavnom sada apstiniram bez nekog veceg napora ,jer sam zadnji put pio tri dana pive koje su ostale iza nekog derneka kod mene(da se ne baci)...kontam ja da je to sve jako glupo...uglavnom hvala ti na odgovoru i sa paznjom citam tvoje postove...
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

...

Post by manson »

A Luna da li si i koliko cista sada ,mislim na sve psihoaktivne supstance?
pitam zbog alkohola,jer zelim da usporedimo iskustva..
peace
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

a ja manson-ne ja. Ja ne volim alkohol. Mogu popiti pice tu i tamo...ali ja jedno pice pijem cijelu noc. Prije sam mogla i bocu vina sama popiti i nista....a sada pihhh.
ne volim ja taj osjecaj-mislim volim se opustiti i to...ali ne i napiti.
Fuj...odmah mi muka bude
sta ces fino djete....aaa malo sutra
Last edited by Luna on Tue Nov 01, 2005 10:50 pm, edited 1 time in total.
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

: )

Post by manson »

Imao sam ovih dana mnogo iskusenja vezan za alkohol,ali sam uspio da ne pijem(nije sada to bio neki veliki napor,ali ipak)...drago mi je zbog toga jako i to me je zbog mnogo faktora popravilo u svakom smislu! Eto da podijelim i ovo sa vama... :)
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

Ja sam se napijala u srednjoj skoli kao luda,jedva sam cekala neku zurku ili rodjendan,ili vikend,bilo sta,samo da se dobro alkoholisem.Pila sam sve dok nisam popusila prvi dzoint,onda sam skapirala da je mucno i dugotrajno piti i piti i piti i povracati,a tek vrtoglavica,i glavobolja,a tek kako ruzno izgleda pijan covek,fuujjj,i od tada alkohol mrzim prakticno,alkoholicare blago receno ne "mirisem",ne mogu da podnesem pijanu osobu pored sebe,smeta mi kad neko pije...dok naprotiv,sasvim odlicno mogu da podnesem drogiranu osobu pored sebe,nije problem,cak mi je i simpa,kad mu/joj ispadne pljuga ili nesto,e secam se kako je to,pa joj dam drugu,tako...a pijanca kad vidim kako se klati po ulici,zaplice jezikom kad prica budalastine i fuuuuj,fuj,fuj...
Image
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

isto sranje drugo pakovanje....
pjan covjek te barem ne moze saltati da nije pjan. a drogiran vec moze...ma nisam majke mi...mrshhh.. (ne ti majo...nego taj neko heheh) da opet ne izbije rat :-D
Post Reply