Ko je alkoholičar?

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

jetset
Posts: 1
Joined: Fri Nov 12, 2010 11:09 am

Re: Ko je alkoholičar?

Post by jetset »

Evo i ja da napisem nesto. Imam 24 god, sada ne znam da li sam alkoholicar, posto ne pijem svaki dan nego 1-2x nedeljno. Naravno nekada se desavalo i vise puta nedeljno u zavisnosti od dogadjaja (neki rodjendan, slava). E sada, u zadnje vreme imam mnogo veliki problem kada krenem da pijem, mislim da sam negde procitao "sindrom prve case", pijem dok se ne unistim, povracam, pijem opet i to tako nema kraja. Evo pre 2 dana sam bio u jednom lokalu, naravno pio, onda posto jos ima pijanih budala sa nekim se zakacis i nastane sranje. I posle sam morao da se ponizavam da zovem drugare neke i da mi ti ljudi cine usluge, zato sto sam se zakacio sa nekim opasnim ljudima, pa da bih mogao da izadjem iz lokala uopste. Uglavnom sve sranje do sranja u zadnje vreme. Naravno ovo je bio neki ekstremni slucaj, desava se i da se nista ne desi ali uvek postoji taj neki deo vecerci kada pijem i nekako mi se ne ide kuci, nastavljam da pijem i redovno zatvaram lokale. Sada me zanima nesto, mozda neko ovde moze da mi pomogne ko ima iskustva sa tim. Posto znam da sebi upropascavam zivot i da se ponizavam itd.. Razmisljam se o nekim blokatorima, bar da znam da ne smem da pijem, jer ja u prinicipu nemam problem ako ne krenem da pijem, a ako popijem jedno, tu je drugo a onda trece pivo, onda se otvara dizna i mislim da dosta nas ovde zna kako je to. Obicno jedino za vikend imam osecaj da mi se bas pije, pa sam mislio da uzmem nesto. I jos me zanima da li blokatori moraju kosntantno da se piju svaki dan?

Uglavnom se izvinjavam ako sam udavio nekoga ovde sa citanjem posta. Ali posto ne mogu da pricam ni sa kim o tome, ni drugovi , ni porodica resio sam da potrazim ovde pomoc. Hvala
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ko je alkoholičar?

Post by sanela »

Nisi nikog udavio :)
Imaš tablete Antabuse (disulfiram) koje se piju svakodnevno. Trebaš otići svom ljekaru i razgovarati s njim i on će te uputiti specijalisti.
Sretno
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Ko je alkoholičar?

Post by AnAna_mo »

sanela wrote:
joskobabic wrote:Poznaje li netko alkoholičara u dvadesetima?
Da.
Četvero. Tre momka i jednu djevojku. Od 23 do čini mi se 28 godina.
Potpis.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Ko je alkoholičar?

Post by preispitivac »

Sta u stvari nekoga cini alkoholicarom? Gde je ta granica?
Jurim rep
antigona
Posts: 10
Joined: Fri Oct 23, 2009 12:17 am

Re: Ko je alkoholičar?

Post by antigona »

moj komsija je od pre par nedelja na lecenju i malopre je dosao kod mene, odnosno do caleta koji nije bio tu i iskoristio priliku i popio par rakijica neznajuci da ja znam za njegovo lecenje :rolleyes: i sta sad, ja treba da kazem njegovoj zeni?
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Ko je alkoholičar?

Post by sunrise »

ja se osobno ne volim mijesati u tudje poslove
pogotovo sto je to tako specificna tema, a ti si cerka od njegovog prijatelja,znaci dijete u njegovim ocima i ko zna kako ce i ta zena to prihvatiti a kamoli on ili mozd tvoj tata.
ja ti savjetujem da prvo popricas sa svojim tatom i njemu sve kazes ion neka odluci da li ce se umijesati u taj problem ili je bolje da ne
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
jelena81
Posts: 2
Joined: Mon Jun 13, 2011 2:15 pm

Re: Ko je alkoholičar?

Post by jelena81 »

Ti se pravi kao da nista nije ni bilo,to je njegov problem sto se leci....drugi puta ako zatrazi reci mu da nemozes bez tate...
Post Reply