između 2.zla

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

Post Reply
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

između 2.zla

Post by winston85 »

Ima li iko info. o tome koliki procenat zavisnika o "težoj" drozi kao što je dop, kada prestane sa istim prelazi na alkohol?
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: između 2.zla

Post by bojanol »

44%.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: između 2.zla

Post by anfakabl »

Bojanol ima stare rezultate. Tačno je 57%.
Ma cuga je totalni isfur. Meni se desi za vreme alkohol-maratona (tipa svadba) da poželim crticu spida, čisto da me našteli da mogu piti do zore i biti ok. E onda ostane spida pa ga trošiš i zna se šta sledi posle - "eeee, da mi je samo malo dopa, da me nacentrira"
all that I want is to play
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: između 2.zla

Post by dzankoza »

sta reci ne zna se sta je gore kad se napijem odmah pomislim na dop. zato alkohol treba izbegavati u sirokom luku kao i H............. :drinkers:
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: između 2.zla

Post by winston85 »

57% po novim merenjima..a?
E bojanol, stara kuko, kod tebe sve staro :D ali iskusno...
Moji maratoni su malo drugačiji, tj. duži, ponekad traju i mesecima... Ali polako počinjem da vladam situacijom. ali samo dok sam trezan...
Kada sam prestao sa pajdom, prvih godinu ipo mi je bio baš taj rad, delimično pijan a u vugla samo dop. To je prošlo. Ali sada osta samo alkohol... :D
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
alcoshone
Posts: 6
Joined: Sat Nov 27, 2010 8:51 pm

Re: između 2.zla

Post by alcoshone »

na kraju,u sushtini,sve je to isti k.. ja sam nekako uspio da se ne navuchem na pajdu (a,bio sam veoma blizu) al sam zato posto vrsni alkos.. prijatelj mi pobjego od dopa preko pola svjeta (bio na igli 2 godine) i skino se nasuvo ali,eno ga,pije ko krmacha! i jedno i drugo su depresori cns-a i djeluju slichno na mozak.. alkohol nije toliko "dobar" kao pajdo pa ga mozesh troshiti mnogo duze,ali ako si dovoljno uporan-svejedno se sjebesh.
When god gives you lemons you shut up and eat your damn lemons!
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: između 2.zla

Post by winston85 »

pijem ali mogu i da ne pijem.
lepota poroka :arrow:
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: između 2.zla

Post by winston85 »

Čist sam 9.dana kao suza. Ni kap alkohola. Ni bensedin, ni, ni... I to je nešto.
Razmišljam da li sutra da popijem esperal (blokator za alk.) imam ga kod keve..Trebao bih do grada da sredim zdravstvenu knjižicu, a kad god idem u taj grad svratim se u jednu pivnicu na pivo. Prosto mi nezamislivo da prođem pored te pivnice a da ne uđem na pivčugu.
Pokušaću streit.
I da, što me je ohrabrilo do neba, za sve ove dane, ni jednom hvala Bogu nisam osetio onaj kamen u želudcu, besnog psa... Ništa. Skroz opušteno, ali ima jedna stvar, za sve to vreme nisam izvirio iz kuće...
Svratiću sutra ipak u pivnicu na kafu...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: između 2.zla

Post by selma »

ee bolan Wins, jos ces postati i alkos...samo ti to jos fali :)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: između 2.zla

Post by zeleni »

winston85 wrote: Svratiću sutra ipak u pivnicu na kafu...
wins, jesi odustao od ove glupe ideje? nemoj da se ljutis, ali to je tacno to - glupa ideja. sta ces ti u pivnici, a treba tetidis da pijes? nadam se da si dobro i da je danas osvanuo deseti, a ne nulti dan tvog strejta...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply