između 2.zla

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: između 2.zla

Post by dita »

winston85 wrote:...sta se dogadja kad mrtvi fazani lete iznad nasih glava, a ni jedan ne pada???
muci me ovo, bukvalno...
cesto mislim o ovoj recenici. Da li je to znak da ne treba a slusam Stulisona?
Kad mrtvi fazani lete, a ni jedan ne pada, narod kusa govna, jebiga.
Podsjetio si me kako je Štulić negdje ispričao anegdotu vezanu uz ovu pjesmu: Tito je (kao strastveni lovac :-D ) išao u lov na fazane. I ekipa (zadužena za to jel`) podigne jato fazana, Tito gađa i ništa ne pogodi. Idu dalje, ekipa opet podigne jato, Tito gađa i opet ništa. I opet se sve ponovi, Tito opet fula i opet ni jedna ptica ne padne. A Đuro Pucar Stari poviče: To nije moguće. To mrtvi fazani lete!
Pjesma je genijalna. Svevremenska. A Štulić je meni bio i ostao br. 1.
Pozdravljam
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: između 2.zla

Post by winston85 »

dita wrote:
winston85 wrote:...sta se dogadja kad mrtvi fazani lete iznad nasih glava, a ni jedan ne pada???
muci me ovo, bukvalno...
cesto mislim o ovoj recenici. Da li je to znak da ne treba a slusam Stulisona?
Kad mrtvi fazani lete, a ni jedan ne pada, narod kusa govna, jebiga.
Podsjetio si me kako je Štulić negdje ispričao anegdotu vezanu uz ovu pjesmu: Tito je (kao strastveni lovac :-D ) išao u lov na fazane. I ekipa (zadužena za to jel`) podigne jato fazana, Tito gađa i ništa ne pogodi. Idu dalje, ekipa opet podigne jato, Tito gađa i opet ništa. I opet se sve ponovi, Tito opet fula i opet ni jedna ptica ne padne. A Đuro Pucar Stari poviče: To nije moguće. To mrtvi fazani lete!
Pjesma je genijalna. Svevremenska. A Štulić je meni bio i ostao br. 1.
Pozdravljam
Sjajno... :D
Stulison je KRALJ!!!
dee_87 pozdrav za tebe i tvog prijatelja...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: između 2.zla

Post by winston85 »

Odoh da kosim travu.
Jutros ustanem u 5.h, zakazan posao u 6.h. idemo u sumu da secemo drva, tj. ja da slazem meterice a lik sece. Ja sam samo ispomoc. Prvo sakupim drva na gomilu sa kruga od oko 50.tak metara i slazem ih...radili smo do 10.h. Toliko sam se umorio, da se ne secam kad sam se toliko naradio i to sve za 5.e.
Sutra je svetac sv. Ilija. pauziramo. pa od srede opet.
Nadam se jednom poslicu, naime u pitanju je restoran, tu bih ja bio kuvar, sto i jesam po struci. Samo nemam sanitarnu knjizicu zbog safilo koke, imam jedan recept od lekovitog bilja pa cu valjda proci pregled.
Kad bih imao posao verovatno ne bih ovoliko pio i pravio haose sebi i drugima, ne bih definitivno.
Zato drugari, pomolite se za mene i za taj posao da ne lomim ledja po sumama...
A i kad malo bolje razmislim, jednom je jedan gospodin inace Gospodar univerzuma rekao; striko skuplja staro gvozdje, pod teretom kicma stenje, jer u laksi poso nema poverenje... :)
Pa hajd da probamo pa sta Bog da....
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: između 2.zla

Post by zeleni »

winston85 wrote:striko skuplja staro gvozdje, pod teretom kicma stenje, jer u laksi poso nema poverenje... :)
:D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: između 2.zla

Post by klara60 »

Winston, evo i ovako javno želim da ti pružim podršku, jer dobro znam da je ti, kao takav zaslužuješ. Evo, opet ću reći da vjerujem u tebe! Kažem "opet" jer čini mi se da kod tebe ima mnogo neuspjelih pokušaja u toj tvojoj borbi protiv alkohola. Kažeš da bi ti pravi posao pomogao. I ja mislim da bi, ali oboje znamo da je to "u glavi". Moraš tu to rasčistiti. Koliko vidim počeo si proučavati ljekovito bilje-pa hajde potpomogni se i time...Neću puno da pametujem jer si ti bistar momak i vrlo dobro znaš da prava odluka zavisi od tebe. Donesi je! U svakom slučaju-molim se za tebe. Pozdrav.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: između 2.zla

Post by winston85 »

Trenutno mi je u kuci haos... Potpuni. Bla, bla bla da ne gnjavim i opet ne izvrcem pricu na sebe kako patim i slicno...
Do pre nekoliko dana sam iyucavao jednu cenjenu sada pokojnu gospodju Mariju Treben, koja je napisala svoju knjigu a pre toga procitala je gomilu knjiga takvog tipa i iz svojih iskustava je pisala price. O ljudima koje je lecila.
Sto se tice hepatitisa nema bas bas nista, ali ima jedna prica kako je izlecila coveka koji je imao tesko oboljenje jetre, ne mogu da se setim kako se zove ta bolest da sad ne ceprkam po knjigi...
Kazem da mi je u kuci tezak haos i ne mogu sam sa sobom, nemam koncentraciju da citam koje primere bih izvukao i dao kao savet.
Ja licno za sada pijem samo zalfiju koja sprecava nocno znojenje, i jaca krvnu sliku cime pojacava imunitet.
Pijem i nanu ujutro posle kafe i uvece pred spavanje. Cesto kad ne mogu da zaspim skuvam malo jacu nanu i dodam joj maticnjak. Deluje hipnoticki. Jos ako se doda koja kap valerijane, imas osecaj kao da si popio bensedin od 10.mg. subjektivno misljenje.
Naravno mora da se pripremi kako treba, i redovno uzima.
Klara puno vas pozdravljam, otvorili ste super temu; kako ojacati organizam, mislim da je taj naslov.
Tamo cu pisati o svacemu, mi nismo svesni koliko su lekovite biljke mocne, jos ako imamo postovanja prema njima vratice nam desetostruko. Imam mnogo sta pisati, sada nisam u stanju...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
Augustin
Posts: 2
Joined: Wed Aug 03, 2011 3:05 pm

Re: između 2.zla

Post by Augustin »

Covece prvo se smiri i vrati u normalu pa onda lagano nam objasni sto si htjeo reci.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: između 2.zla

Post by winston85 »

Malopre se vratih sa sljake, umoran ko pas. Popio sam kafu, sad cu klopati i tako dalje...
@Augustin, evo smirio sam se, bukvalno, da se vratim u normalu tesko ce ici ali pokusacu. Pa pisem ja tako ponekad i gluposti, ali ovaj gore post je nije bila zajebancija. Kazem da citam neko vreme knjigu o lekovitom bilju, i kako se od raznih biljaka mogu spravljati razna lekovita sredstva, kao sto su tinkture, masti, ulja, cajevi, kupke itd.
Inace pisem malo nerazumno ali moze se skontati. Cesto ne mogu da napisem ono sto mislim pa ispadne nesto drugo... U svakom slucaju rec je o lekovitom bilju i njegoj moci.
Cak poznajem coveka koji je bolovao od raka, tu iz mog mesta i isao je na bajku svaki dan i sakupljao razne travke pored reke i na drugim mestima, ja sam ga vidjao na bajku pored reke kako vergla bajk i u kesi nosi nekakve travke, i nedavno mi drugar rece da se izlecio sam uz pomoc lekovitih biljaka... Samo treba znati koje biljke i kako koristiti i to je cela mudrost.
Pozdrav.
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: između 2.zla

Post by winston85 »

Evo imam priliku da se odbijem od piva...mozda i hocu. ko zna...
Svi smo mi samo robovi raznih sistema....
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: između 2.zla

Post by winston85 »

sutra pocinjem da sljakam.
stvari dobijaju pravilan oblik...bar na kratko.
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
Post Reply