Izlechen od alkoholizma ili ne ??

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Izlechen od alkoholizma ili ne ??

Post by PsyTechGirl »

Owako ..
Moj tata je/bio (ne znam ni ja pije li josh..) zestoki alkos - tukao kewu, dolazio komiran kuci,moji se swadjali .. i razweli !!
I tako godinama ..
E sada, kada se owo swe sa mnom desilo on je kao nawodno doneo odluku da wishe nikada nece piti .. U fazonu srushio mu se ceo swet kada je saznao za owaj moj problem .. narkomaniju .. On je jako puno toga polagao u mene i pored swega shto je on bio NISHTA u ziwotu, waljda je kontao da ce od menbe biti "neshto" .. kad ono opet corak .. Swe u swemu kao unishtilo ga je to ali ne u prichi i naglas, nego je samo rekao kako wishe ne pije i kako zeli meni da da primer, jer na shta lichi da on od mene zahtewa neshto sjhto ni sam ne moze ?!
E tu mi je malo dao were u sebe ..
Inache on chowek ima 47god, a wec uweliko se raspada od alkohola .. Chowek koga sam ja znala bio je krupan, snazan, bitan i wazan, ali bukwalno !! A sada ne lichi ni na shta .. Mali chowechuljak bez zuba .. Jbg ...
A ishao je gomilu puta na operaciju pankreasa i zabranjeno mu je wec godinama i da pije i da pushi a on nastawio po starom .. Neposredno pre owog njegowog saznanja slomio je nogu.. Ubio se kao *ichka od rakije, izashao neshto napolje, okliznuo se i pao .. Uzas !!
I tako inache i dalje pushi.. sigurno 2 kutije na dan .. Ali ne znam shta je sa alkoholom .. Zelim da mu werujem i werujem mu jer je dostojanstwen (bar ga ja znam kao takwog) i drzi do swoje rechi, ako do nichega drugog ..
I sada je swe oke, powremeno se chujemo (on bi hteo cheshce, ali ja ne mogu .. nemam strpljenja nakon toliko godina..) , ali poshto ziwimo daleko jedno od drugoga - on je ostao u mom rodnom gradu - ja ne znam dali je i dalje chist .. On twrdi da jeste. Nije tip osobe koja ce da laze ili obmanjuje! Ja sam wishe na njega nego na mamu , pa kontam da ga poznajem manje-wishe dobro iako ne ziwimo zajedno .. Znam da kewa uwek kaze "ista si tata" (nerwoza, histerija, agresiwa, preteriwanje i sl.).
Swe u swemu , moje pitanje sada glasi, tj zelela bih da chujem washe mishljanje.. Dali je on mogao tek tako da ostawi alkohol na osnowu tih nekih stwari ili mu je trebalo lechenje, terapija ili tako neshto, kao shto nama treba u wezi sa narkomanijom ??
Molim Was swe koji ishta znate o owome da se jawite ...
Pozdraw i unapred hwala .. Swe nabolje i chuwajte se ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Izlechen od alkoholizma ili ne ??

Post by PsyTechGirl »

Wec na desetine puta sam prowerawala, niko se ne jawlja ..
Bash bih wolela i mnogo bi mi znachilo kada bi neko neshto napisao u wezi owoga, jer me bash to sada cima, pogotowo za wreme owih praznika ..
Pozdraw swima i jawite se ...
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Platinum girl
Posts: 8
Joined: Wed Dec 17, 2008 2:05 pm

Re: Izlechen od alkoholizma ili ne ??

Post by Platinum girl »

..
Last edited by Platinum girl on Wed May 13, 2009 12:49 pm, edited 1 time in total.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Izlechen od alkoholizma ili ne ??

Post by PsyTechGirl »

E pa to ti kazem ..
On nikako ne ide ni na kakwe sastanke, niti bilo shta drugo..
Samo sedi kuci, saw je sjeban, izlomljen i unishten ..
Ali i dalje twrdi da ne pije !!
Lazem, plus swega toga, radi nocnu kao neki strazar - chuwar, pojma nemam ni ja shta, za neku sicu .. Ono bash propao chowek nachisto..
A nije seljak!! I nije glup!! Naprotiw, weoma inteligentan i pametan chowek, samo shto nije nikada u ziwotu znao da donese prawu odluku ..
I tako zaredjao nekoliko pogreshnih i hop - za tren oka je owde gde je ..
A meni je i dalje tata.. i sada i uwek je i bio !!
Ali je on preweliko "mushko" da bi prihwatio pomoc, a kamoli zatrazio je .. Tako da sam zbog toga josh wishe zabrinuta i jbg ..
A o tome ne znam nishta sem kako izgleda pijan chowek ..
Zato sam owde, i zato sam naprawila owu temu, da mi neko sa swojim iskustwom pomogne da skontam to, owako na daljinu jer ne mogu drugachije ..
Shta i kako je ??
I, shta ja da radim ??

Pozdraw swima i ... Hwala Platinum Girl ...
Swe naj bolje !!!
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Izlechen od alkoholizma ili ne ??

Post by AnAna_mo »

A jebiga, koliko vidim iz tvojih postova, on je u nekoj vrsti depresije... A pored svega toga, sigurno ima problema i sa fizickim zdravljem. Ne znam bas puno o ovome, ali iz primjera ljudi oko sebe, najvjerovatnije ce mu biti potrebna dobra psihoterapija. Znas i sama koliko toga stoji na raspolaganju. Postoje i klinike, razni lijekovi, imaju i sastanci... Ali mora on htjeti da se lijeci. Do tada.... Ti ga najbolje poznajes, ali mislim da ga se bas nema neku zelju rijesiti se toga, a vidim i da dugo pije i da je zbog toga doslo do svacega... Probaj mu malo pokazati koliki izbor i koliko mogucnosti ima za lijecenje.
Jako mi je zao sto se to dogada, jer je i na tebe ostavilo posljedice...
Sretno!
Potpis.
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: Izlechen od alkoholizma ili ne ??

Post by goldy »

..
Last edited by goldy on Tue Jun 30, 2009 12:26 pm, edited 1 time in total.
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Izlechen od alkoholizma ili ne ??

Post by MANS0N »

AnAna_mo wrote:A jebiga, koliko vidim iz tvojih postova, on je u nekoj vrsti depresije... A pored svega toga, sigurno ima problema i sa fizickim zdravljem. Ne znam bas puno o ovome, ali iz primjera ljudi oko sebe, najvjerovatnije ce mu biti potrebna dobra psihoterapija. Znas i sama koliko toga stoji na raspolaganju. Postoje i klinike, razni lijekovi, imaju i sastanci... Ali mora on htjeti da se lijeci. Do tada.... Ti ga najbolje poznajes, ali mislim da ga se bas nema neku zelju rijesiti se toga, a vidim i da dugo pije i da je zbog toga doslo do svacega... Probaj mu malo pokazati koliki izbor i koliko mogucnosti ima za lijecenje.
Jako mi je zao sto se to dogada, jer je i na tebe ostavilo posljedice...
Sretno!
Ja bas volim kada se javi nasa Anica da iz svog velikog iskustva podijeli koji savjet.To ne izgleda nimalo glupo. :D
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Izlechen od alkoholizma ili ne ??

Post by AnAna_mo »

Hej PSY, ajde procitaj privat pa mi odgovori zanima me jesu li isti tvoj i ona dvojica..
Potpis.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Izlechen od alkoholizma ili ne ??

Post by PsyTechGirl »

Eh ljudi moji, hwala na pisanju ..
Goldy, znash shta ja mislim ??
Ja mislim da mi i owakwi slichni nama zele i traze nachin da reshe tudje probleme i pomognu zato shto ne mogu da reshe swoje i izadju na kraj sa swojim sranjima (da izwinesh) ..
Werujem da je to i neswesno, ali opet istinito ..

A jbg, shta je tu je ..
Samo shto ono, ne treba mi ni sazaljenje, ni razumewanje, wec samo sawet shta JA da radim ??
Poshto znate i sami shta je roditelj .. i ipak je samo jedan !!
Osecam potrebu da preduzmem neshto, a ne znam shta .. ??
Opet kazem, on nije taj tip osobe da bi ishao an terapije, pa chak ni pio lekowe ..
Ono, u fazonu je da moze swe shtto nameri, shto je naj gora zabluda ..
Ali kako ja sa swojih 21 god njemu to objasnim ???
Mislim, ne znam .. Jako za*ebano i bash me brine .. Stwarno !!
Ono problem je toliki da se bukwalno raspada ..
Pa hey, ni sama ne znam koliko se puta do sada operisao i swe na tu temu .. godinama unazad .. a i dalje i pushi i pije..
Mada opet kazem, nikad u ziwotu ga nisam chula da tako konkretno kaze i donese odluku da nece wishe .. !!
Pre bi uwek bilo.. ma nebi ni bilo jer nisam smela ni da pricha sa njim o tome, a on nije ni razmishljao (koliko ja znam) o prestanku ..
A sada je opet ipak konkretno rekao i "doneo odluku" ..

E sad werowati mu ili ne i kako se odnositi prema tome .. ??
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Platinum girl
Posts: 8
Joined: Wed Dec 17, 2008 2:05 pm

Re: Izlechen od alkoholizma ili ne ??

Post by Platinum girl »

........
Last edited by Platinum girl on Wed May 13, 2009 12:27 pm, edited 1 time in total.
Post Reply