Zašto je tema alkoholizam prazna

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

kokane.....gdje si??? jesi ok???
javi se
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Baš ja tila pitati - Koki, di si Kokiiii ??
Image
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Ej devojke (u simbolicnom smislu),

Sve je u redu, hvala na interesovanju. Trenutno sam na poslu, radim i slusam 'Lay Down Sally', pa me ritam nosi te se tresem ko 'kombajn u leru'.

Nije da nemam bliske susrete sa shejtanom, ziv sam covek, eto u nedelju posle podne zovu me ovi lokalni trutovi da odemo u strip joint, da se kao malo opustim, pa iako sam bio siguran da necu da se zalivam pivom ili vinom, nisam otisao. Na takvim mestima uvek moze da se pojavi neka riba vredna paznje, i onda pocinje sranje..
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Image
nek' nisi....j.bes strip joint i trebe....kad je cijena visoka :wink:
sve naj bolje
pisi.....o svom zivotu
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Uzece mi malo vremena da stegnem muda i da krenem sa pricom. Nemem nista drugo do divljenja prema Katji, Pepe, Vladi i drugima koji su zavatili iz onog dela memorije gde ja ne volim da zalazim.

A sranja sam pravio onoliko.. puna kamara. Pa cemo jedno po jedno ovde da serviramo, valjda ce da mi bude lakse.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Ja bih volio da procitam tvoju pricu, znam da bi bilo zanimljivo. Ali ako ti se ne pise o alkoholizmu - okej. Nemoj da forsiras. A mozes pisati i o stvarima koje se ne ticu direktno alkohola. Ni ja ne pisem vec duze vrijeme o gudriranju zato sto mi se uopste ne razmislja o tome... Kad sam dobro, brljavim o trulezu svakodnevice i to.

Nego, hajde mi ovo objasni :
eto u nedelju posle podne zovu me ovi lokalni trutovi da odemo u strip joint, da se kao malo opustim, pa iako sam bio siguran da necu da se zalivam pivom ili vinom, nisam otisao. Na takvim mestima uvek moze da se pojavi neka riba vredna paznje, i onda pocinje sranje..
Poz.
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Vlado,

Znam ljude koji nisu bili u stanju da govore pred vise od pet ljudi, ali kad sastave jedno 4-5 burbona, onako domacinski se rasprde, pa jos moras da ih prekidas.

Slicno je i samnom. Uvek u zelji da uradim ili kazem nesto sto ce da ostavi 'snazan utisak i da ribu baci na kolena' (kad mi je stalo), prosto receno u zelji da je osvojim, ja sam sebi podignem tenziju, pa nisam prirodan i pravim se pametniji nego sto jesam. U mom slucaju alkohol spusta intezitet jedne takve zelje u neke razumne granice, pa mislim da je i moje ponasanje relativno prirodno, a tenzije gotovo da i nema.

Ovu terapiju 'na kvarnjaka' naravno ne preporucujem nikom, tim pre sto ljudi razlicito reaguju na cirku. Svako ima svoju jedinstvenu mentalnu gradjevinu, pa sad nekom je ona od betona, a nekom, kao recimo meni, od rahat-lokuma.
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Moje misljenje je da alkohol i jeste droga tako da ja kad pisem pod narkomanijom ili bilo kojim drugim postovima smatram i alkohol drogom.

A zasto je prazno ovdje zato sto svi zele da budu narkosi umjesto alkoholicara koji se svodi na jedno te isto sranje OVISNOST!!!
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Hey Vodena,

ti si se nesto raspisala danas.. ako, ako, to znaci da si bolje..

Alkohol je veliko i ozbiljno sranje to cu ja da ti kazem. Nemogu da ga uporedjujem sa drogom jer je nisam nikad uzimao (izuzev ponekad lexillium, ako je to droga), ali onaj nightmare kroz koji sam prolazio, ostaje zabetoniran u secanju. Prosto nemogu da verujem da postoji nesto gore.
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

kokan wrote:Vlado,


Slicno je i samnom. Uvek u zelji da uradim ili kazem nesto sto ce da ostavi 'snazan utisak i da ribu baci na kolena' (kad mi je stalo), prosto receno u zelji da je osvojim, ja sam sebi podignem tenziju, pa nisam prirodan i pravim se pametniji nego sto jesam. U mom slucaju alkohol spusta intezitet jedne takve zelje u neke razumne granice, pa mislim da je i moje ponasanje relativno prirodno, a tenzije gotovo da i nema.

.
Nije to samo tebi tako,tako je vecini ljudi,bar koliko ja znam. Covek treba da bude truli milijarder a da osvaja siroticu da bi imao samopouzdanja bez alkohola,droga isl,a u svakom slucaju,trema je normalna.I psihopate imaju tremu da namame svoje zrtve akamoli normalni ljudi.Au kakve primere ja dajem.
Samo hocu da kazem da je trema trema,zdrava,prirodna pojava,kao pred nastup na sceni (ne mislim 'scena' u smislu 'kolodvora zoo' :twisted: ),nazovi je i tenzija,svejedno. Nemas je jedinoi kad 'oguglas'na nesto,a ne zavodis lepotice svaku noc da bi oguglao! To je ok,ti si skroz ok,super si,izadji napolje,slobodno muvaj ribe,breeee :wink:
Image
Post Reply