Zašto je tema alkoholizam prazna

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

"p.s.Zašto je tema "Alkoholizam" prazna?"

===============

Djavo bi ga znao Katarina. Mozda je ime ovog sajta 'missleading'.

Ako mi ostali pijanci dozvole, ja bih u njihovo i svoje ime, u svom prvom javljanju ovde, da pozelim svima sve najbolje.. svi smo mi u istim govnima. Sad nekom je do kolena, a nekom do usiju.

Eto i ja da skinem dzanu, pa da se konacno oglasim[/b]
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

nije bas...i alkoholozam i narkomanija su abuse and addicting...na pravom si mjestu(mozda wrong topic :-D ) ali si medju dobrim ljudima koji zele pomoc...
mogao bi poceti novu temu...gdje pise new topic-u vrhu -i napisi nam svoju pricu...zasto pijes? koliko dugo? sta se desava u tvom zivotu? zasto si poceo da pijes? a to upravo i radimo na ovoj ovde temi...pa eto....dobrodosao i nadam se da ces napisati nesto...mozes i pod moje ispovijesti ako zelis...ili pod opstim..mozes nazvati temu alkohol...kako god...svaka cast..nije lako priznati da imas problem ...to rijesava 50%problema :wink:
bravo
Luna
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Ja znam da sam na pravom mestu, ali pokusavam da nadjem razlog zasto ostali pijanci nisu ovde. Ime sajta je 'narkomanija', sto asocira na drogu koja nije u tecnom stanju. Moguce da je to razlog... mozda se i varam.

Neznam da odgovorim na sva tvoja pitanja, ali na neke od njih svakako cu da odgovorim ili eksplicitno ili kroz postove. 'Alkoholizam' kao forum ovde, toliko je pust, da se covek oseca kao siroce kad udje tamo. Skoro da dobije zelju da se zbog toga napije.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

eh eh...razlog....kao i uvijek...
pa napuni je pa nece biti prazna....
meni je lakse pisati o alkoholozmu moga oca indirektno...pa valjda ti to pojasnjava dosta toga
to je nesto od cega sam bjezala sve ove godine...pa skontaj onda jel lako direktno pod velikim naslovom pisati o tome nije....
ali ti nemas razloga za to...ti si ovdje jer zelis pomoc ...dakle ne obracaj paznju na gluposti nego napisi nesto o sebi i zatrazi pomoc i dobri ljudi ovdje ce ti pomoci....kako god znaju
a ostali alkoholocari nisu tu jer oni "nemaju problem" ...nisu pijanice...isto kao sto ni ja nisam bila narkoman dugo vremena a svaki se dan drogirala
e kao sto korak br 1 kaze moramo priznati da smo nemocni i zatraziti pomoc....pola naseg problema ce biti rijeseno s tim,.,,,,
pocni...daj im nadu...nek vide da nisu jedini...i ovbdje je neko nekada bio prvi i sve je bilo prazno....a vidi sada :wink:
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Kokane, di si stari? Aj ostani s nama na forumu - ko zna, možda ti, čitajući naše priče i pričice 'pukne' nešto u glavi pa prestaneš piti. Ili bar smanjiš, a?
Nikad mi se nije desilo da sam resio da pijem i da u zadnjoj sekundi, gotovo ispred shanka, odustanem. Obrnuto mi se desilo hiljadu puta
A ova ti je dobra, podsjeća me na mene, samo što se radi o drugom agregatnom stanju (ne-tekućini) ...
Veliki pozzzzzz od Ramone
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Gde si bre Ramona, stara kajlo..

Tu sam sa vama, ne idem nigde. Citam uredno i gledam ponesto da naucim od svih vas.

Inace ne cirkam vec neko vreme.. Lepo je kad se covek usvira, al je jos lepse biti trezan. Naravno to sam morao licno da isprovaljujem. Kada su mi to govorili drugi, uglavnom sam cutao, i ako sam uopste slusao, mislio sam da su degenerici.

Nedaj se kajlo.

kokan.
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Eej pa to je super - aj baš mi je puno drago - aa samo ti čitaj i dalje :wink: , svega tu bude ... Što se mog alkohola tiče, i tu sam kapacitet i mogu popit koliko vidim - pogotovo ako idem polako pa razvučem to - jaaoo - ali ne sviđa mi se onaj 'feeling' sutra - vraga 'feeling' - užas - tuli mi glava, oči mi nateknu - zato me odbija piti - a i samo mi još to fali pored svega ostalog heh ...
kiss,
R
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Ramona duso moja,

Ima neki kurac u alkoholu (koji muskarci evidentno nemaju, a zenama treba, pa zato svi piju) a verujem i u ostalim opijatima, sto cu pokusati ovde da opisem, mada mentalni sklop varira od osobe do osobe pa je moguce da ja reagujem specificno:

Naime, kada je covek pod presijom (koja nije nista drugo nego kondenzovani strah, barem se meni tako cini), slika realnosti se na neki nacin krivi, te ona ponekad izgleda mracnija nego sto ustvari jeste. Koliko mi se puta desilo da posle tri popijena viskija, pritom jos uvek u mogucnosti da kristalno jasno mislim, nadjem da stvari ipak stoje za nijansu bolje od onoga sto moj trezveni ego nudi, jednostavno da ima dosta toga sto je moja masta izfabrikovala iz ko zna kojih razloga. Drugim recima, ta minimalna omamljenost omogucuje mi da stvari razmestim u apstraktnom smislu, i stavim ih tamo gde pripadaju. Ponekad bih to zapisao i posle izvesnog vremena proverio. Gotovo se nikad nisam zajebao u proceni. Naravno popiti tri viskija samo je prolazna
faza na putu do gubitka svesti, to je nazalost takodje tacno. Da sam mogao da ostanem na tri pica dnevno, ne bih se verovatno ni pojavio ovde.

Ali to me navelo da mislim da je strah osnovni razlog ne samo hronicnog napijanja nego i drogiranja. Strah moze biti generisan fizickim, psihickim, socijalnim, seksualnim i ko zna kojim sve razlozima ali je 'output' manje vise isti, i svi znamo kakav. Nasao sam negde gore na nekom od podforuma, gde neka devojcica hoce da bude narkoman, jer to ima neki socijalni status. Pa jebote, ona puca od zelje da bude negde prihvacena, i od straha da u tome nece uspeti. Ako je neki klinja uskoro ne zgrabi i pruzi joj malo ljubavi, zgrabice je diler i sjebace joj mladost...

Kod pijanaca, a to znam sasvim sigurno, strah je jos potenciran neverovatnim osecajem grize savesti (a narocitu ujutru, on the top of your wonderful feeling), pogotovu ako covek ima porodicu. Koliko je ko u stanju da izdrzi, yet to be seen. Stepen tolerancije straha, obrnuto je proporcionalan stepenu zavisnosti, cini mi se. Ako si u stanju da se sa njim suocis, onda si u stanju i da se svih tih govana otreses. Ako dozvolis da te strah obori, onda si usro kurchinu...

Eto bio sam toliko drzak da ti napisem par stvari koje mi zuje po tintari. Naravno, ovo cak nije ni koncept, vec par sekvenci koje mi se ponekad ucine tacnim. Mozes da se slozis ili ne, sve cu da razumem.


kokan.
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Koke dragi,
Kod pijanaca, a to znam sasvim sigurno, strah je jos potenciran neverovatnim osecajem grize savesti (a narocitu ujutru, on the top of your wonderful feeling), pogotovu ako covek ima porodicu. Koliko je ko u stanju da izdrzi, yet to be seen. Stepen tolerancije straha, obrnuto je proporcionalan stepenu zavisnosti, cini mi se. Ako si u stanju da se sa njim suocis, onda si u stanju i da se svih tih govana otreses.
Aaa: živa istina! Strah je :twisted: , kažu. Ima masu različitih strahova, fobija, čitala ja, jooj kako ima smišnih, recimo strah od raznih životinjica, pa strah od kose, pa my favourite - 'dekstrofobija = strah od desne strane': zamisli to :!: ... najviše me se dojmila tzv. fobofobija ('phobophobia'), tj. strah od straha, primjenjivo na jednu situaciju koju smo ja i frendica doživile u ratu, kad smo, dok su oko nas padale granate, skužile da nas nije strah umriti nego nas je strah, ako padne blizu nas, kako li ćemo se ono pripasti. Jebeno, ha? :-D Je, to je ko kad se skidaš heptima, pa dođeš do zadnjeg, pa (to ja uvik savjetujem ljudima jer znam da ih je strah baciti tu poštapalicu, da je to čisto psihički, a ne što ćeš ti osjetit tu količinicu) piješ prvo jedan, pa 3/4, pa pola, pa pola, pa pola, pa pola od pola, pa pola od tog pola, pa onda tek ništa ... Neki bi rekli da se bojimo stvarnosti, da bježimo od nje. Ja mislim da nije baš da bižimo nego da nas (između tisuću drugih razloga zašto se drogira) pila bit uvik normalni, da nam je dosadno u vlastitoj koži, pa smo se išli zabavit, pa smo se uvalili pa sad ne znamo više izać ...a točno je, čim si čist/skinut da si nekako gol/svučen/nezaštićen pa se prema tome direktnije suočiš sa životom i njegovim/svojim problemima ... Drž' mi se, i šipi šipi :wink:
(Kad smo već kod šatrologije, niva šiki: šiki li šiki ... ode lito, šmrc/šmrkkk :wink: )
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

Rame draga,

Slozio bih se sa tobom recimo pola od pola, ali posto si ti moja nova drugarica, dacu ti jos pola, pa se slazem s'tobom 50%.

Dosada kao razlog, meni licno ne pije vodu. Ajde recimo da je tako. Znaci ja idem da se userem od pica iz tri razloga. Prvi je planski, znaci cisto hocu da se userem, jer mi je tako doslo. Urge, craving, frka, nazovi to kako hoces. To mi se desilo X puta (te stvari sam uvek realizovao beskompromisno, da sam bio tako odlucan u drugim stvarima zavrsio bih medicinu za dva meseca). Drugi razlog je kad te povuku drugari pa se ucirkas i onda kad nisi bas planirao. To mi se desilo Y puta. E sad, treci razlog bi bio da to uradim iz dosade. Pitanje koje bi onda imao, za tebe, za sebe, za sve nas je, zasto onda kad nam je 'dosadno' (a da pritom imamo potpunu slobodu odlucivanja) ne odemo u muzej ili na plivanje, ili jebem li ga gde, nego redovno zavrsimo negde u nekoj kafani ili hodniku pijani ili drogirani? Zasto ?

Mislim, kad ti je dosadno, onda verovatno neznas sta ces i gde ces. Kod ljudi koji nisu nakaceni na raznorazna sranja, potpuno je nepoznato gde ce i kako ce da im prodje jedan dosadan dan. Kod nas nakacenih, on se redovno zavrsava pod dejstvom, da se posluzim pandurskim recnikom. Nasa 'dosada' je uvek predvidljiva. Kako to ?

Pa sad jesmo li mi jedno posebno stanje naseg izdrkanog duha promovisali u 'dosadu', ili oni koji nisu nakaceni nemaju pojma sta je to dosada.. neki kurac jeste.

Pre bih rekao da je za nas dosada jedno prelazno stanje, u kojem kao necemo (ili nema love) a u stvari hocemo, fol bioritam na nuli, energetski kolaps ili neke slicne otrcane formulacije, pa se onda lomimo i muce nas jeftine dileme, a svi znamo gde nam gresne misli lete.

Tako to izgleda 'iz kokanovog ugla'.

Eto moja Rame.. sad malo shempi, (pa cu onda da shampi), pa cu malo da istrcim napolje da vidim ima li koja ribica, jer dokle je god njih nikad mi nece biti ni dosadno ni 'dosadno'. A i tebi bi preporucio da zvirnes ima li koji macan dole na rivi...

kokan.
Post Reply