Zašto je tema alkoholizam prazna

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Zašto je tema alkoholizam prazna

Post by Modesty »

to što vi recidivirate po meni znači da nikad ili barem do kraja na vama nije odrađena kvalitetna psihoterapija i malo volje treba...a kad volje ponestane onda se ne ostaje sam sa sobom nego se ODMAH traži pomoć .
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Zašto je tema alkoholizam prazna

Post by Baba Naca »

Modesty, sasvim si u pravu, meni je trebalo PUNO godina da ponovo potrazim pomoc!
Sada sam krenula na sastanke AA i nadam se pomaku.Poz
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Re: Zašto je tema alkoholizam prazna

Post by viola »

Naco, sada sam videla tvoj drugi post, vidi, ako je tvoj sin slucajno jos uvek maloletan, takodje obrati se Paunovoj, doktorima u delu za adolescentnu politoksikomaniju. To su otvorili pre par godina upravo za taj problem, pisala sam vec ovde o tome, vode je dr Majkic, dr Mitrovic i dr Pajic, mozda te je i lecio neko od njih, oni su ranije radili sa porodicama alkoholicara? Eto, toliko od mene, jos jednom pozzz :D
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Zašto je tema alkoholizam prazna

Post by Baba Naca »

Sin mi ima 22 godine i iskreno se nadam da ce MOJIM pomakom, t.j. odlazenjem na sastanke AA i nepijenjem, jednog dana krenuti i on na AN.
Za sada dosta pricamo, imam njegovu podrsku u vezi sebe, jos samo da nadjemo nacin da i on prihvati to da je narkoman, onda ce sve biti lakse. Ja jos ne vidim taj nacin...Pozz
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Re: Zašto je tema alkoholizam prazna

Post by viola »

Za koju god opciju da se odlucis, ja ti drzim palceve :D Sigurna sam i da ce ti u okviru grupe u koju ides dati puno saveta i podrske kako da motivises sina na lecenje :D Pozdrav i puno srece, Viola
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Zašto je tema alkoholizam prazna

Post by joesspappa »

Drago mi je da ste bolje... i sa sinom i sa samom sobom... samo polako... ima vremena i NADE za njega, nacicete nacin, ako ne vi onda on sam... ili Visa sila... samo da on pozeli izlaz...Oporavak mora da dođe iznutra. Niko umesto vas/nas/njega ne može ostati čist. To moramo da uradimo sami. Potrebno je potruditi se... Otvoriti se i iskreno imati volju za promenom... i na tome neprekidno raditi.
Modesty"
to što vi recidivirate po meni znači da nikad ili barem do kraja na vama nije odrađena kvalitetna psihoterapija i malo volje treba...a kad volje ponestane onda se ne ostaje sam sa sobom nego se ODMAH traži pomoć
Recidiv je iskustvo koje prodrma zavisnika, naravno ukoliko prezivi. On poput unutrašnje nuklearne eksplozije dovodi do menjanja ili do preusmeravanja toka događaja tako da pokaze da nam je neophodan zestok licni angazman, rad na oporavku, neprekidan. Bitno je znati da uvek postoji izbor. Recidiv se nikad ne desava pod prisilom i nikad bez razloga. Ne
moze se reci da je psihoterapija odradjena nekvalitetno ili da je super odradjena. To mu dodje relativno. Niti je apstinencija od psihoaktivnih supstanci potpuni uspeh, niti je recidiv potpuni neuspeh. Recidiv je stvarna pojava. On može da se desi i dešava se.
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Zašto je tema alkoholizam prazna

Post by Baba Naca »

Hvala Joess...
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
debelana
Posts: 50
Joined: Fri Jul 18, 2008 3:11 am

Re: Zašto je tema alkoholizam prazna

Post by debelana »

ushla ja koja zamenjujem 5 osoba po tezini pa sad vishe nije prazna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Post Reply