Alkoholizam

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Alkoholizam

Post by bojanol »

Alkoholizam je neviđeno opasan neprijatelj, o kako sam pametan.
Alkoholizam je kad imaš dobar posao i kad te boli kurac za to i ideš da ždereš sa klošarima u najbližoj kafani.
Alkoholizam je kad ti je tamo prijatno.
Alkoholizam je kad znaš da to nije ok, ali i dalje to radiš.
Alkoholizam je i to, kad dođeš kući , klopaš i mazneš jedno pivo, posle toga prilegneš i kad se probudiš ponovo popiješ još jedno.
Alkoholizam je kad te boli kurac za to što će ti isključiti telefon, gas, struju i ostala sranja, ti ih i dalje nazivaš sranjima...
Alkoholizam je kad kažeš, ma ja nisam alkoholičar, to je čista zabava, opuštanje, pa pod stresom sam, za boga miloga..
Alkoholizam sam Ja.
Ja sam baš, baš, baš i baš... Alkoholičar.
i malo me je blam.
no, dok pišem, a teško mi je da se nateram, što je isto alkoholizam, mislim da nisam alkoholičar.
I kad misliš da nisi, a piješ, jesi, jesi Bojane, totalni si alkos.
A kako razumeti to da popiješ skoro litar Rubinštajna (Vinjaka) i postuješ na nekom forumu. Kako?
Teško batice.... kakav dijalog, Rubinštajn i ja. Rubinštajn i Frankenštajn.
Kapiraš, ma super, nisam na pajdu, pijem danima i ne boli... pa kako da boli, neće da boli, boleće. I znaš da je i to što sad kažeš alkoholizam.... ali opet, daj još jednu.... imamo i unapređenu verziju Rubinštajna.....
Poz,,,,,,,,,,,, To be continuted......
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Alkoholizam

Post by bojanol »

Ma opet sam se posvađao sa djevom......

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SoU2V1DpzLI[/youtube]
Kakva drama.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Alkoholizam

Post by Boban »

Vojvodjanski ne brini proci ce.Tanka je linija od djanka do sanka.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Alkoholizam

Post by bojanol »

Ako je šank ovaj sto na, pardon, za kojim sedim, onda sam alkoholičar.
Oh, pa da, jebeni konjak, i moja soba. Uh, pa ja jesam alkoholičar.
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: Alkoholizam

Post by simon_says »

Ispricacu vam jednu anegdotu, dakle istinitu pricu o Peci, alkoholicaru iz mog kraja. Naime kako se tolerancuja prema alkoholu godinama povecava Peca je dosao do te granice kada mu gajba piva predstavlja dnevnu dozu, a da se pritom na njemu uopste ne primeti da je pijan. I tako jednom posle popijene gajbe piva, seo je u auto i zaustavi ga pandur:

pandur: Vase isprave molim

Peca: evo izvolite :-D

pandur: da li ste pili nesto?

Peca: ne :-D

pandur: sada cemo da proverimo

-I tako Peca naduva neverovatnih 4.2 promila

pandur: pa ovo nije moguce. Da mi Vama napisemo kaznu na 2 promila jer ovo je ipak previse?

Peca: ne,ne, pisi kako pise,burazeru!!!

-I napise mu da je imao 4.2 promila. Kad je dosao na sud, Peca izjavi da je instrument(balon)bio neispravan jer da je on imao 4.2% on bi bio u komi a ne jos da vozi auto.

Sudija to uvazi i Peca je bio oslobodjen svake optuzbe.

E sad, sreca je u tome sto je Peca prosao bez kazne, ali nesreca je to sto je postao teski alkoholicar ...
ANONYMOUS does not forgive
majaaaaa
Posts: 2
Joined: Tue Mar 03, 2009 12:45 pm

Re: Alkoholizam

Post by majaaaaa »

Tesko je odviknuti se od alkohola, puno vas pozdravljam i zelim vam puno srece i istrajnosti do zeljenoga cilja.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Alkoholizam

Post by Baba Naca »

Meni nije tesko jer sam u udruzenju Anonimni Alkoholicari! :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Alkoholizam

Post by Vuk »

Nikome u AA nije teško, dovoljno je samo pratiti uputstva, nikakva nauka!
Moon child
Shabanizam
Posts: 22
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:30 am

Re: Alkoholizam

Post by Shabanizam »

Baba Naca wrote:Moja draga "Viola", sve sto je napisano je TACNO, naravno, ali niko nece da se "zabavlja" sa nekim ko JE alkoholicar i zeli da prestane da pije, ako to ne zeli nijedan clan njegove porodice, jbg...
Veruj mi da me to izludjuje, tamo sam pre 10ak godina "prosla ceo program" sa porodicom i bila apstinent 7 godina. Sada ponovo pijem i NECE da cuju za mene ni oni ni porodica!!! Jel mislis da je to OK?
U Palmoticevoj-Bgd. samo, kazu mozes u bolnicu u Vrsac, na nekoliko meseci sam, a moji nece da cuju za to. Zar je to METODA?
7 godina? Šta ti bi jbt te život da počneš ponovo? Znam da smo se marihuana i ja voleli do nebesa, al' kad sam je šutnuo, više nikad nismo kontaktirali. Doduše, prošlo je par godina tek, videćemo da li će tako i ostati, a verujem da hoće. Eh kad bih ja uspeo da ne pijem godinu dana, kapiram da više nikad ne bih pio... Poz bakuto, nadam se da si čistunica još uvek (i zauvek)! :-D

Ja "podignut", 2 unučeta vodke + redbull, ostalo još jedno unuče. Bar da mi je lepo, nego se osećam k'o izmet. Mrzim sebe!
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Alkoholizam

Post by Baba Naca »

Shabanizam wrote:Ja "podignut", 2 unučeta vodke + redbull, ostalo još jedno unuče. Bar da mi je lepo, nego se osećam k'o izmet. Mrzim sebe!
Joj, dragi Shabanizam, ja tek jutros videh i procitah sve tvoje postove.
Ljubi ga baba njegova rodjena, nemoj da mrzis sebe i nemoj da se osecas ko govno - molim te,
(ja sam u istim tim izmetima plivala, pa nadjoh AA, pa isplivah i volim se danas, xa, xa)
uradi samo toliki napor i dodji na sastanak AnonimnihAlkoholicara, evo danas, a?
Aj, ljubi ga baba, nista ti ne treba osim iskrene zelje da prestanes da pijes :smt023
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
Post Reply