Alkoholizam

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

Post Reply
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Alkoholizam

Post by Anamarija V. »

Evo da otvorim temu o alkoholizmu.
Alkoholizam je zaista veliki problem na nasem (bivse drzave) problem. Ali ko to ovde prihvata kao problem??? Kod nas je normalno da svi piju, da se napijaju da se uz svaki vrag i svaki razlog napiju. Ali gdje se lijeci alkoholizam na nasem podrucju??? Ne znam gdje. I koliko je uopste na nasem prostoru prosirena ta svijest da je to problem? OK, mi to znamo, ali hocete li vi ili bilo ko poslati svoga clana porodice u komunu ili na lijecenje kao nekog narkomana? Mozda ja nisam upucena, ali ja ne znam ni jedan slucaj.
Na zapadu je druga prica. Imas klinike za to, ima AA itd....
User avatar
milos.pirot
Posts: 16
Joined: Fri Jul 06, 2007 1:09 pm
Location: pirot

Pravo mesto za teske alkoholicare

Post by milos.pirot »

U Specijalnoj psihijatriskoj bolnici GORNJA TOPONICA jedno od 11 odelenja radi na lecenju alkoholizma.To je ujedno i najveca psihijatriska ustanova na balkanu.Tamo se nalaze tezi slucajevi koji zbog tezine bolesti nisu zbrinuti na klinikama okolnih mesta.Na alkoholnom odelenju postoji muski i zenski paviljon.Gornja toponica pripada niskoj opstini.
U životu svakog od nas, pre ili kasnije, dođe period kada listamo stranice naših sećanja. Neka sećanja su ostala urezana ....
perica

Post by perica »

joj bre nemoj tu ustanovu ni da pominjes.
izvini ako ulecem u pricu.
isao sam godinama u posetu ,drugu i drugarici.
perica

Post by perica »

tesko da se tu lece alkoholicari,mozda oni koji su bili alkoholicari,ali su sada Blagosloveni,jer su u svom svetu. nazalost.
User avatar
milos.pirot
Posts: 16
Joined: Fri Jul 06, 2007 1:09 pm
Location: pirot

Post by milos.pirot »

Vec sam napomenuo ima tamo 11 odelenja gde se zbrinjavaju teski dusevni bolesnici,ali na alkoholnom odelenju stanje nije toliko uzasavajuce,to su pre svega alkoholicari na lecenju,vecina njih su povratnici a moze da se nadje i poneki narkoman,jer koliko ja znam specijalno odelenje za narkomaniju tamo jos uvek nema.Dolazio sam nekoliko puta na alkoholno odelenje u posetu prijatelju i svasta sam se nagledao. :!: :twisted: :!:
U životu svakog od nas, pre ili kasnije, dođe period kada listamo stranice naših sećanja. Neka sećanja su ostala urezana ....
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

jbt perice obrisali nam postove ahahhahahahahhahahah :-D
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
perica

Post by perica »

KOJE POSTOVE,VELIKE,USKRSNJE,PETROVSKE..........
perica

Post by perica »

ozbiljno ,koje postove?
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Post by viola »

Cao, kada se radi o alkoholizmu mogu da preporucim Institut za mentalno zdravlje u Palmoticevoj ulici. Primarijus dr Zoran Stankovic koliko ja znam, vodi taj program, i ujedno je i autor knjige ,,Alkoholizam od prve do poslednje casice``, vrlo lepo napisane i sa duhovitim ilustracijama. U Institutu primenjuju sistemski pristup, sto znaci da rade sa porodicom, a ne samo sa bolesnim clanom, i mislim da ovaj program daje veoma dobre rezultate. Toliko od mene, a koga zanima vise, neka slobodno pozove Institut i neka se raspita, oni daju i savete kako privoleti obolelog clana porodice, prijatelja i sl. na lecenje i sve u svemu, izuzetno su iskusni u suocavanju sa ovim problemom... Pozdrav svima! :D
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Alkoholizam

Post by Baba Naca »

Moja draga "Viola", sve sto je napisano je TACNO, naravno, ali niko nece da se "zabavlja" sa nekim ko JE alkoholicar i zeli da prestane da pije, ako to ne zeli nijedan clan njegove porodice, jbg...
Veruj mi da me to izludjuje, tamo sam pre 10ak godina "prosla ceo program" sa porodicom i bila apstinent 7 godina. Sada ponovo pijem i NECE da cuju za mene ni oni ni porodica!!! Jel mislis da je to OK?
U Palmoticevoj-Bgd. samo, kazu mozes u bolnicu u Vrsac, na nekoliko meseci sam, a moji nece da cuju za to. Zar je to METODA?
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
Post Reply