Alkoholizam

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

Shabanizam
Posts: 22
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:30 am

Re: Alkoholizam

Post by Shabanizam »

Baba Naca wrote:
Shabanizam wrote:Ja "podignut", 2 unučeta vodke + redbull, ostalo još jedno unuče. Bar da mi je lepo, nego se osećam k'o izmet. Mrzim sebe!
Joj, dragi Shabanizam, ja tek jutros videh i procitah sve tvoje postove.
Ljubi ga baba njegova rodjena, nemoj da mrzis sebe i nemoj da se osecas ko govno - molim te,
(ja sam u istim tim izmetima plivala, pa nadjoh AA, pa isplivah i volim se danas, xa, xa)
uradi samo toliki napor i dodji na sastanak AnonimnihAlkoholicara, evo danas, a?
Aj, ljubi ga baba, nista ti ne treba osim iskrene zelje da prestanes da pijes :smt023
Jebi ga, Bako... Ne bih ulazio u to koliko ti sad imaš, mada po postu otrpilike i mogu da ocenim, al' ne bih o tome... Znaš, kad imaš 25, najpametniji si, najjači i ko god da pridikuje sledi "ma laprda, (saslušam) ko ga jebe". Verujem da si prošla to sve već... Čitao sam Saletovu priču i prepoznajem se skroz.... Jes' da smo doktorirali različite oblasti al' suština je ista... Ovisnik je ovisnik... Vadim se na suvo već neko vreme, ali ja sam ja, vi niste ja :D al' bih svima preporučio AA. Ja ne mogu da funkcionishem u komjunitijima, jer sam takav tip, 98% ljudi mogu... NE dajte da Vas to obeshrabri! Cimajte baku, pomocice vam!
.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Alkoholizam

Post by Vuk »

Da, da, Baka je čudo...meni je uletela sa kontaktom NA i evo me i danas srećan ko štene...
Hvala Bako!
Moon child
uplasena
Posts: 2
Joined: Wed May 11, 2011 11:01 am

Re: Alkoholizam

Post by uplasena »

Zdravo. Ovde sam prvi put i treba mi vasa pomoc. Mislim da moj decko ima problem sa alkoholom ali nisam sigurna da to zeli da prizna sebi. Ja znam da imam dva puta- da se pokupim i odem i da ostanem da pomognem. Mislim da bi mi ovaj prvi bio pametniji ali bih ipak zelela da pomognem. Cula sam za neki lek koji se alkoholicarima stavlja u hranu i pice i izaziva mucnine pri koriscenju alkohola. Da li neko zna nesto o tome? Da li je neko imao iskustva sa tim? Unapred zahvalna!
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Alkoholizam

Post by winston85 »

uplasena wrote:Zdravo. Ovde sam prvi put i treba mi vasa pomoc. Mislim da moj decko ima problem sa alkoholom ali nisam sigurna da to zeli da prizna sebi. Ja znam da imam dva puta- da se pokupim i odem i da ostanem da pomognem. Mislim da bi mi ovaj prvi bio pametniji ali bih ipak zelela da pomognem. Cula sam za neki lek koji se alkoholicarima stavlja u hranu i pice i izaziva mucnine pri koriscenju alkohola. Da li neko zna nesto o tome? Da li je neko imao iskustva sa tim? Unapred zahvalna!
To je blokator, esperal se zove.
To ni slucajno krijuci ne treba stavljati u hranu ili pice, moze da se umre od interakcije alkohola i esperala u jetri, tacnije esperal reaguje samo na alkohol i konzument toga mora biti svestan.
Jedino sto znam je da mu nije lako...
Ali polako menjanjem navika, to je put...
Put srece...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Alkoholizam

Post by cokapeace »

Bako,kako ste?! ...Ni mene nije dugo bilo..
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
Post Reply