Moja borba

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Moja borba

Post by Viktor89 »

Isto je. Ništa manje zlo.

Str kako je?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Moja borba

Post by StopBup »

U osnovi, nema nikakve razlike između alkoholizma i narkomanije. Jedno i drugo su došli kao posledica psihološkog, socijalnog, ili jednog i drugog problema koji je osoba imala i pre zavisnosti.
Za izbavljenje, potrebno je sebe promeniti, velikim delom ponovo se izgraditi, kako bi došlo do trajnog rešenja.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Str
Posts: 16
Joined: Sun Jun 01, 2014 9:41 pm

Re: Moja borba

Post by Str »

Borba saborci.Nekad me uhvati kriza za alkoholom a nekad mi je tako drago što ne pijem i čini mi se da mi se otvaraju novi horizonti kao da se na momente probudim ali zaista.Za sada posao i teretana i sednem u neki kafić na kafu ili sok.Nisam baš zadovoljan celokupnim stanjem ali borim se da mi bude bolje.

Opis jedne krize:

Subotom mi dođe da odem ujutru na pijacu da popijem nešto u birtijama tamo, pa da kupim nešto od namirnica i flašu rakije, onda kući da pijuckam ceo dan,spremim nešto za jelo,slušam muziku i da mi dolazi društvo.
Markana
Posts: 1
Joined: Tue Nov 30, 2021 10:30 am

Re: Moja borba

Post by Markana »

StopBup wrote: Thu Nov 18, 2021 11:40 am U osnovi, nema nikakve razlike između alkoholizma i narkomanije. Jedno i drugo su došli kao posledica psihološkog, socijalnog, ili jednog i drugog problema koji je osoba imala i pre zavisnosti.
Za izbavljenje, potrebno je sebe promeniti, velikim delom ponovo se izgraditi, kako bi došlo do trajnog rešenja.
Kako na ovakvom forumu nema odmah smajli BRAVO 👏

Registrovala sam se da bih dala podrsku, a dosla na forum da bih pitala, procitala... ...
Svaki pocetak je tezak, ima li vas kao podrske? Nov pocetak je jos tezi, ali i te kako se moze.
Ja resena da uspem, za nas dvoje 💞
Str, sta si radio prethodna dva dana? Pisi, dalje inspirisi 👍
Str
Posts: 16
Joined: Sun Jun 01, 2014 9:41 pm

Re: Moja borba

Post by Str »

Posle jednog meseca u teretani u kojoj sam trenirao 4 puta sedmično po 2 sata i konstanog umora i upala mišića skinuo sam 6 cm u struku.Sad guram dalje bitno mi je da mi je prošao početni umor i upale mišića.Na poslu mi je ok.Problem mi je potencija koja je niska zbog antidepresiva koji pijem i slobodno vreme kako ga kvalitetno potrošiti tj. fali mi kvalitetno zezanje i upoznavanje novih ljudi pa mi se zbog toga ponekad pije alkohol.Nekad mi padne napamet da počnem da koristim i marihuanu.Sednem ponekad u kafić na kafu.Sve u svemu i dalje sam u apstinenciji 8-)
Makana pozdrav, imaš podršku od mene, i pišite,znači i meni kad se javljaju ljudi.
Str
Posts: 16
Joined: Sun Jun 01, 2014 9:41 pm

Re: Moja borba

Post by Str »

Pre 7 dana sam popio 3 piva i 3 rakije i pušio sam marihuanu bilo mi je bezveze samo sam ošamućen bio.Dobra stvar je što mi se nije otvorio cug da više pijem.Onda sam pauzirao jedan dan pa popio jedno pivo samo i uspeo sam da stanem sa tim jednim,što je super.Sinoć sam igrom slučaja opet pušio marihuanu i opet mi je bilo bezveze.Malo se plašim pošto marihuana izaziva psihoze i šizofreniju.Uglavnom sa marihuanom sam završio.Jedino mi crv radi da s vremena na vreme popijem po jedno pivo, i što mi je krivo pošto postim a napravio sam recidive.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Moja borba

Post by Marta Tufna »

Str, kako je?
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Moja borba

Post by W.White29 »

Napiti mi se sad u 38-oj godini isto onako zivotinjski bez kontrole,mjesajuci sve i svasta od alkohola kao prije 10-15 godina je mazohizam.Danas bi se od tih kolicina oprastao od zivota kako u fizickom ,tako i u psihickom smislu.Ne znam druze koliku"zedj"imas da ugasis,al`kako izdrzati sutra,mene to sprjecava da se olesavam.Iako popijem ama bas svako vece,i to uglavnom pivo u zadnje vrijeme.
Str
Posts: 16
Joined: Sun Jun 01, 2014 9:41 pm

Re: Moja borba

Post by Str »

Javi mi se želja za jednim pivom samo.Poslednji put sam popio 3 piva i 3 rakije nisam mogao više.Jedino što bi mi se vremenom otvorio cug za više pa ne smem.Juče sam pitao moje da popijem jedno pivo nastala je katastrofala u kući Majka se toliko drala da mi je život preseo, ali razumem ih.Osećam zasićenje od lečenja više.Dve godine je prošlo.Nek se završi više.

W.Wihte 29 Budi oprezan sa alkoholom podmukao je.
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Moja borba

Post by W.White29 »

Sad kad se vratim unazad buraz,u zadnjih nekoliko godina jedino nisam pio alkohol kad sam bio bolestan.Zadnji put kraj novembra 2020,jer sam bio fasovao koronu,lezao kuci.Ujedno prva 3 dana nisam cak ni kafu ujutro mogao popiti koliko me sjebalo.
Razumijem ti staru,ako si bio tako duboko upao.Kod mene opet kuci je uvijek bila ogromna tolerancija prema alkoholu,pokojni deda pijanac,stari svakodnevno pije(al`ono rijetkost da je razbijen,laganini)Tako ne da mi nikad niko nije zabranjivao,nego dapace...mogu reci kako god zvucalo cak su me i poticali.
Znas onaj fazon"izlazi,cugaj,ganjaj trebe,samo se nemoj drogirati"
Post Reply