Otići ili ostati

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
pepinga
Posts: 45
Joined: Thu Jun 08, 2006 3:15 pm

Post by pepinga »

svako ima svoj ugao gledanja.....mislim da je bespotrebno citirati bilo koga , vaditi iz konteksta itd.....komentarisati bilo sta...........i zasto se svaciji post pre ili kasnije pretvori u puku prepirku.......ja i dalje mislim isto........i mogu sve da obrazlozim na deset i po strana,ali opet...........cemu to...........uostalom napisa ja tamo i o putevima i puticima..........a to.......pa nikako nije povrsno.........uostalom,ovde smo svi zbog istog problema, ali nase zivotne okolnosti su drugacije.......uostalom , ajde da sacekamo da se dinela javi............mozda ce je proci ova faza, mozda ce spakovati kofer i otici u australiju........to je samo njen izbor.........Moja drugarica ima brata koji se drogira, i realno je boli dupe za to, kako ja mogu da joj zamerim na njenom ne znanju, ili neinteresovanju ili bilo cemu...............ona mi je jedom prilikom rekla...,,,pa mama i tata se brinu o tome,,.......neko opet nema mamau , tatu, neko nema muza , dete......neko ima sestru,neko ima babu......ne mozemo sve gledati tako iskljucivo.....svi imamo isti problem , ali smo svi satkani od drugacijih materijala.........toliko.......od mene za ovu temu......i molim vas ne citirajte me, reci nekad znaju na papiru da glupo stoje, ipak nisam tu da se branim, a i cemu ovaj forum ako bi to radila svaki drugi dan............ovde smop valjda da se medjusobno pomognemo i podrzavamo.............dinela hoce da ide, neka ide, kad se bude vratila, ako se vrati, neka se vrat.......opet cemo biti tu............jos jednom molim da se ne citiram.....ako moze...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

necemo vise se medjusobno citirati, ok? Dogovoreno?
I necemo se svadjati! OK?
I necemo psovati! OK?
I necemo biti sarkasticni! OK?
Ni cinicni? OK?

Hej Pepinga ti zaboravljas da imas posla sa narkomanima :twisted:
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
pepinga
Posts: 45
Joined: Thu Jun 08, 2006 3:15 pm

Post by pepinga »

draga suncice , ja sa narkomanima nemam nikakav problem.......napade me samanta,jebala mi kevu,hahhahha.......mensone, bas si bezobrzan,hehe :twisted: ..........procitaj ceo post.........nista se ja ne zaborvljam........jebiga, ja sa vama pricam kao sa svim ostalim ljudima, toliko ste zasluzili time sto ste shavtili problem i ukljucili se u normalan zivot, ko kako moze....a ovo citiranje kao....TO MI JE TAKO BEZVEZE....U fazonu ,,e sad cu ja tebi da kaaaazeeem......u jebote....nikom bolje samo je gore.....onda se sledece dve stranize razglaba o tome , pa u krug.....bezveze.......uostalom, evo ga jedan sedi iza mene, zivi sa mnom, smrdi , da prostite sa mnom, znam sve njegove faze i fazice........ja moje vise i nemam..........trudim se da zivim normalno........on se trudi da ne zasere vise ngo sto je zasro, svi se tu nesto trudimo, svako igra svoju ulogu...........i kad mi je bilo tesko, vi ste mi ovde pomogli.......doduse , neki su me odmah napusili.........jedno sam prelomila u sebi.....kad me je brat pitao ,,jel sam dobar?...jel saradjujem?...mislim ne bezim i te tvari??.....ja sam mu rekla...,,ja te ne zadrzavam , slobodno pobegni?.....ti si ovde zbog sebe....kakvo ti je to pitanje....?....trebalo mi je 5 godina da to savladam i da mu kazem........nije pobegao....tada sam shvatila, da zaista hoce nesto da uradi za svoj zivot, i od zelim da verujem, da smo na pocetku kraja ovog sranja..............ja sam ovde na ovom forumu , kratko........zvrki mi je jako draga, kao i vama..........mogu sa njom da se vidjam i cujem i bez ovog foruma......ona mi je dosta pomogla, i uvek cu je pitati sta misli , o ovome ili onome, medjutim, ja od kada sam dosla samo se nekome izvinjavam , ne znam ni ja zasto.............pa jebote , ne moram ni da dolazim....kapiram ja da je ovaj u onoj fazi ovaj u ovoj, da je ovome tesko , ovome jos teze, ali jebote ja nemam ni vremena i energije da sedim po 5 sati i citiram i odgovaram , i prepirem se..........otkud znam......saznala sam ovde o noniju, o raznim stvarima koje su mi trebale, o raznim fazama........i td.....a sve ostalo....pa svako ima svoju borbu.....PA NECE MI BITI NI MALO LAKSE AKO SAD KRENEM DA PICKARAM SAMANTU.......a tako bi joj slatko svasta rekla,ali evo bicu karakter...........
User avatar
pepinga
Posts: 45
Joined: Thu Jun 08, 2006 3:15 pm

Post by pepinga »

surise je rekla, pepinga shvati ovde su ipak narkomani.......pa sta jel to oprvdanje za prepiranje i svadjanje.........pa je moj komentar bio , da sa tim nemam problem,, i pricam kao sa normalnim ljudima.............posto to nije nikakvo opravdanje za glupost...........burazer ima hemoroide, pa i sa njim fala bogu pricam........deda umro od parkinsonove , jes, bilo je tesko, ali pricala i sa njim........sto se mene tice odoh ja odavde.......posto mi ovo vise skodi nego koristi................i opet , kao, e pa nisam tako mislila i to htela da kazem, jer ovde stvarno tumaci svako ko sta hoce , tako da odo ja a vi se tumacite sami.............uostalom, na pocetku sam vas samo citala i bilo mi je mnogo lepse........cim sa pocela da kuckam , ode sve u k................pozdrav svima, svi ste super, ali jednostavno me mrzi da se prepirem...........idem da kuvam rucak i sredjujem stan i zaradjujem pare , skupi lekovi , jebote.............u zdravlje!!!!!!
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ko mi to diro Pepingu :twisted: Slusaj me ti Pepingo jedna :smt044 samo ti citaj i uzivaj nemoj se nerviras ovoliko,evo Manson te zeki malo lud je skroz hehehhehehe,nego ako je visak ta terapija ja cu je uzmem nemoj ti njega da slusas :-D aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa grrrrrrrrrrrrrrr,sve bre morate da userete,cija je ovo tema? Dinelina jel? A o cemu vi ovde pricate? Aj se vratimo na temu nije uredu stvarno prema Dineli ako nista drugo ! Udarice slog devojku kad vidi sve ovo majke mi ,hehehhehe.....Vodice kisssssssssssssssss,napisacu ti privatnu danas ,sutra nisam te zaboravila da znas !
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Znam da nije vrijeme i mjesto,ali ja sam prestao piti .Skroz.Do kraja zivota.Zauvjek.Nikada vise necu popiti ni kap.:)
Napisao sam ovo vec i prije,ali mi pobrisase,jer sam nekom nesto opsovao.Uglavnom,ovo kazem Vodi i svim dobronamjernim ljudima koji su me podrzali na ispravnom putu.Hvala vam.Naravno sada ce se desiti dvije stvari.Prva borba sa tim alkoholom,ali odluka je glavna i ona je tu .I to da ce Sanela premjestiti ovu temu negdje drugo....Hvala jos jednom. :)
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

manson wrote:Znam da nije vrijeme i mjesto,ali ja sam prestao piti .Skroz.Do kraja zivota.Zauvjek.Nikada vise necu popiti ni kap.:)
Napisao sam ovo vec i prije,ali mi pobrisase,jer sam nekom nesto opsovao.Uglavnom,ovo kazem Vodi i svim dobronamjernim ljudima koji su me podrzali na ispravnom putu.Hvala vam.Naravno sada ce se desiti dvije stvari.Prva borba sa tim alkoholom,ali odluka je glavna i ona je tu .I to da ce Sanela premjestiti ovu temu negdje drugo....Hvala jos jednom. :)
Otkud ti znaš da li ću ja nešto premjestiti, ha?
BTW. Svaka čast na odluci da nećeš više piti :!: Dabogda istrajao.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Volio bih da za sebe mogu reci isto - da prestajem piti. Ali... ne mogu jos uvijek.

Moze li mi neko reci sta sam to uvredljivo napisao ? Nikako ne mogu da provalim, a utakmica samo sto nije pocela...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Pepinga, nemoj biti too much osjetljiva, ni tako iskljuciva.Ne odgovara ti sta ti netko kaze i odo ja, super ste ali ja idem. Ja za sebe znam da nisam nista preduboko mislila nego me cak i pali tvoj nacin pa te zezam sto ne mislim opet nista lose mada ne bi trebala ali takva sam.
Manson se isto zeza.Evo sad ce on lijepo reci da se zezao, je tako?
Ako ces,idi,ako ces,ostani. jednostavno.
Ja sam tu zbog sebe jer meni ovaj place pomaze i dobro mi radi i zbog sebe pisem na onoj mojoj temi sto mi je Senada otvorila. Tebi ocito vise ovdje odgovara nego tvom bratu, no sve je stvar odluke.
I Samanthu nemas zasto pickati
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Eto ja taman da se zahvalim ,a ti me premjesti! :) Uglavnom,hvala i naravno da cu istrajati... :wink:
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
Post Reply