KRAJ

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Ova Dinelina malodušnost me je podsetila na par situacija iz mog života! Nismo mi od takve sorte, mi smo jednostavno Balkanci koji su još uvek vezani za članove porodice, za komšiju, prijatelja i mislim da je dobro dok je još uvek tako! Imala sam ujaka koji je ostao sam posle smrti roditelja i doselio se kod moje mame, čiji je jedini brat bio. Problematičan, bolestan sa više dijagnoza! Alkoholičar, narkoman, šizofreničar,a nada sve razmažen! Penzionisao se kao narkoman, skinuo se sa droga, ali se onda vrteo u krug: priodi pijančenja, droge, zatim čaja, lekovi, glasovi u glavi...Došao je nakon godinu dana jedne zime kod moje mame, pravo iz ludnice. Komšije su je pitale kako može da ga primi, zar se ne plaši da bi joj mogao nauditi!? I ja bih se često ljutila, tražila način da ga dozovemo pameti, ali je sve bilo uzaludno. Mnogo je toga žrtvovala zbog njega. Prvenstveno privatan život jer imala je prijatelja na kojeg je ovaj bio ljubomoran ( kao dete),a zatim i moju porodicu, jer nije mogla da ga ostavi samog kako bi čuvala moju decu, nismo mogle ni da živimo zajedno. Sve je bilo uzalud, svako racionalno objašnjenje, nije ga mogla ostaviti i napustiti! Isto tako i ja. Nisam mogla zaboraviti da sam rasla pored njega, da mi je bio i prijatelj i brat, ali sam ipak umela da ga "kažnjavam" na neki način, te ga ne bih primala i po mesec dana. Umro je sam i ostavio nam večitu grižu savesti, da večno mislimo "možda ne bi da je bio neko tu". Ne mogu se neke stvari prevazići!
Isto se dogodilo sa mnom i sa mojom ćerkom. Kada je došla iz Italije, rekla sam joj da ako ne želi po mojim pravilima, može otići i nastaviti sama kako zna i ume. Rekla sam joj, ali znam da sam lagala, da bih presvisla od muke da je stvarno tako i bilo! Čovek ne može biti pametan u takvom slučaju! Dinela ima svoju porodicu i ne treba dozvoliti da ona ispašta zbog nečije lude glave,a ipak! Pokušaj se distancirati od njegove bolesti u tom smislu što ćeš mu dati do znanja da si tu samo kad zaželi biti normalan!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ovo je bas lijepo napisano. Dinela.....morash i na sebe misliti. jebesh ti sve ako i ti ode u pm. kontash? odlican post Kate....
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Moram se zahvaliti, odnosno zelim :) ,Vladi, na onoj informaciji o blokatorima i svemu. Moj brat je danas otisao u Sarajevo i tamo ce biti desetak dana, a od sutra pocinje lijecenje kod dr. Brankice. Uzimace blokatore, prvi mjesec vjerovatno implatant, a poslije tablete. Cist je vec sedam dana, skinut na suho i kuci,..

Tvoj pm koji si mi poslao, sam print i odnijela mu na citanje, tako da je ipak urodilo plodom :D . Nekoliko velikih "Hvala" od mene,.. Ali bas velikih.

Sto se tice mene, i dalje potpisujem svoj post, zaista zelim da precrtam sve strahove i da zivim normalno, a ne samo kao "sestra",.. Bacam se u neke nove vode, trazim si nove izvore i bjezim od svega starog. Cini vam se sebicno :) , i jeste - ali ja od sebe jedino volim vise svog sina,... Ostali u red po karte :) .
Vrijeme se ionako samo vrti u krug, mi ili idemo, ili zabusavamo... Meni se ne ceka vise da se moji kojekakvi totemcici smiluju da mi pomognu :) , mogu ja to sve i sama. Lako i polako...

Ljubim vas sve
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

U pravu si Dinela.
Upravo tim redom, sin, pa ti, pa nakon toga svi ostali!
Cuvaj se! :)
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Dinela,nadam se da ce ovog puta uspeti ! zelim ti svu srecu, da svi zajedno istrajete !
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply