ispovesti SUovisnika.....ma koliko to bezveze zvucalo!!!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
pepinga
Posts: 45
Joined: Thu Jun 08, 2006 3:15 pm

ispovesti SUovisnika.....ma koliko to bezveze zvucalo!!!

Post by pepinga »

posto se pretvorilo u prvatnu raspravu..........a nikom nije pomoglo ha, shvatih da moze samo da odmogne........ :oops: :lol: :(
Last edited by pepinga on Sun Jun 11, 2006 9:25 pm, edited 1 time in total.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

moj brat , narkoman, ne voli da cuje kako se ja zalim, niti se zalim, ne voli da cuje kako nekad placem, niti pred njim placem, lepo odem u wc pa se isplacem,ne voli kad sam nervozna, i nisam pred njim, odem u drugu sobu pa sutnem orman,ne voli kada ja imam bilo koji problem, a normalno je da ga imam, i ne vezan za sve ovo , pa to krijem od njega..........i na kraju, mi smo tu zbog njih, ja ne mogu da mu dokazem, niti to radim, da nije on kriv.......niti je bilo ko kriv...........vec poznata prica, dobijes tri puta za dzabe, cetvrti dodjes sam......
Sta ti sve ovo govori,"ne voli da vidi da places" zasto ne voli? ne voli da vidi da se zalis .zasto? da si nervozna opet zasto? za sve imas jedno jedino pitanje "zasto" on sve to ne voli? Verovatno jer mu je stalo do tebe i ne zeli da patis zbog njega,verovatno jer ima neku grizu savesti da je on kriv zato sto ste vi sjebani i tuzni,verovatno jer vidi da gresi i zna da se borite za njega i zna da ga volite a on vam nanosi bol,i jos mnogo drugih stvari,nemoj se kriti od njega da ne vidi,neka vidi da places neka vidi da se nerviras i sutiras u orman neka vidi sve to neka vidi da ti je tesko i da zelis da mu pomognes,NEKA VIDI DA TI JE STALO DO NJEGA :!: Pisacu jos....
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
pepinga
Posts: 45
Joined: Thu Jun 08, 2006 3:15 pm

Post by pepinga »

odgovorila si zasto.....zato sto ga grize savest....kao sam je zasro i sam ce da resi.....ja necu da resi sam.........stalno pricamo, ali ja sam svesna da mora polako..........kaze da je zatupeo i nista ne oseca , gubi koncentraciju, treba mu dugo da nesto shvati?.....jel to normalnoooo?.......
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

da normalno je,svi smo mi tako ,koncentracija i volja prva opada i tesko se obnavlja. Ok neces da resi sam, nisam ja to ni rekla,ja sam samo rekla ne pritiskajte ga pustite da stvari idu svojim tokom,i lagano ga gurajte ka boljem pomazite mu ne moze te vi umesto njega sveobaviti.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
pepinga
Posts: 45
Joined: Thu Jun 08, 2006 3:15 pm

Post by pepinga »

ok......to je to....imam uzasan problem sa strpljenjem ceo zivot.......nekada se osecam kao da nisam dovoljno uradila............nekad osecam ovo nekad ono, nekad hocu da pobegnem, valjda je to normalno.............pricacemo kad se njemu prica..........mnogo mi pomaze da shvatim , bilo sta sto mi napises.........do sada si svojim komentarima jako pomogla u svemu ovome, i meni i njemu.........
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ne brini imam i ja problem sa strpljenjem ono tipa odmah ili nikada,ali u ovom slucaju to ne moze tako obicno ne uspeva, samo te natera na inat neki bezveze,takodje se osecam kao da nisam dovoljno uradila ali ne ponekad nego uvek,tako da te razumem u potpunosti ! svi ti osecaji jesu normalni verovatno se osecas nemocnom da pomogne i to te nervira i to je takodje normalno ali sa narkomanijom moras imati strpljenja drugacije ne ide ! ovo sto si rekla pricacemo kad se njemu prica...nije to bas tako moras nekad i ti pokrenuti temu jer ce njemu mozda biti bezveze da tek tako pocne da prica ali kad potegnes tu pricu proceni da li je on voljan da prica o tome ako nije lagano prekines i prebacis se na nesto drugo pa tako pokusavas dok se on malo ne otvori,jebi ga ja sam pricam iz nekog svog iskustva jer mi se hiljadu puta desilo da hocu da se izjadam i ispricam a bedak mi je da tek tako pocnem i onda jebi ga dodjem ovde na forum i iskukam se .... :lol: smorila sam ove ljude ovde sa mojim kukanjem vise ...ali nema veze meni je tako lakse i moja keva cita sve ovo najverovatnije pa su joj neke stvari postale mnogo jasnije vezane za mene,nekad namerno neke stvari ispisem da bi ona videla ali kad me pita e sta je problem,sta ne valja ja se opet povlacim i necu da pricam,upravo na ovom forumu je naucila da me ne pritiska kad vidi da necu da pricam...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Neces verovati ali cak smo jedno vreme tako i komunicirale preko ovog foruma ona u jednoj sobi ja u drugoj i pricamo preko foruma,ludo zar ne? ali tako smo resile neke nesuglasice definitivno...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
pepinga
Posts: 45
Joined: Thu Jun 08, 2006 3:15 pm

Post by pepinga »

hm......
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Vidim da si rešena da ostaneš ovde neko vreme, jer si otvorila novu temu?! Nisam te želela razočarati sa Bukelićem, naročito ne tvog brata jer sam pretpostavila da i on čita ovo?! Videla si u šta se pretvorio jedan stručnjak svetskog renomea? Profesor?! sLIKA I PRILIKA STANJA KOD NAS! Narkomanija je oblast u kojoj se vrti veliki novac.Roditelji spremni na sve kako bi izvukli svoje dete. Terapija u trajanju od nedelju-dve, nakon toga blokator i to je sve što se tiče lekara! Tvoj brat je u prednosti što ima izgrađen život sa strane! Nisi jasno napisala da li je on to ponovo počeo ovde kada je došao ili u Sloveniji? Jer ako je tamo pronašao istomišljenike, problem nosi sa sobom, ne ostavlja ga ovde, što bi bilo mnogo lakše!
Iza "poznate" priče koju navodiš krije se greška! Možda bi trebali malo više poraditi na uzrocima koji su doveli do cele priče? I na onima koji su doveli dotle da se priča ponovi nakon toliko vremena?!
User avatar
pepinga
Posts: 45
Joined: Thu Jun 08, 2006 3:15 pm

Post by pepinga »

OVAKO......On je u sloveniji ziveo dve i po godine, do januara ove godine, kad se vratio u srbiju, Sabac.........prvih godinu i po dana dok je bio tamo , dolazio je kuci jednom mesecno ili jednom u dva meseca,kada god je dosao u Srbiju, on je uzeo heroin, taj heroinski vikend traje dva tri dana i onda nazad u sloveniju, gde ga je cekao posao, prijatelji i devojka, ozboljan zivot........e sad sam njegov odlazak u sloveniju bio je iniciran njegovim drogiranjem.........pre tri vec godine, pre odlaska u tu sloveniju, on je bio na metadonskoj terapiji, i kasnije blokatorima, i onda je ismislio , da hoce neko da ga ubije, i mi ga isprtimo u sloveniju , gde se odmah zaposlio,kod naseg prijatelja, poslovnih.......i sve ustalo u toj sloveniji je pravio i gradio sam..........njegova devojka tvrdi da ga tamo ljudi vole i da je tamo potpuno ostvaren...........posle jedne i po godine, koliko je bio tamo i povremeno se vracao na vikend kad je uzimao heroin.........dosao je period da citavu godinu on nista ne uzme, i u srbiji ......a u sloveniji nije nikad nista ni uzeo......e onda je smislio da mu se slovenija ne svidja, odnosno shvatio je to kao kaznu........jer tamo je radio kao gazde , bio radnik, a kuci ga ceka radnja koju moze da nasledi od tate, i bla bla,imao je on price......u januaru se vratio.............posle mesec i po, navukao se ponovo na dop,......i onda......kada je shvatio da je navucen, i da mu roditelji mozda nece pomoci, i da ne mogu oni ponovo da prolaze kroz isto , sad kad su mislili da je sve konacno proslo, obratio se meni......Ja zivim sam u bg.....sa deckom..........da skratim pricu....Ovde smo vec deset dana , moj decko, bratovljeva devojka, i ja........on vec sad ima implant, ugradjen pod nadlakticu, naltrexon............cekamo papire da ide nazad.......odprilike oko 1 jula.......to je za sad......on je sad u fazi...........tek sad vidim koliko sam sve zasro..............to je to..........mislim nije , ali za pocetak....
Post Reply