ispovesti SUovisnika.....ma koliko to bezveze zvucalo!!!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Pepinga, a zatso se brat vrati u Srbiju, na pocetku ove godine? Sta je planirao tada, da to bude definitivno, zbog radnje, zbog cega ako cura kaze da je tamo sve ok, ima job, prijatelje, ispunjen je i sve pozitivno. I, kad se vec bio vratio, sta je planirao s curom i njihovom vezom? Da nije to bilo vise tipa, dovoljno sam bio ok, sad cu se malo zezati i brijati u Srbiji i onda cu se vratiti u Slo i sve ok, po starom?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
pepinga
Posts: 45
Joined: Thu Jun 08, 2006 3:15 pm

Post by pepinga »

pa on kaze da je hteo da pomogne roditeljima.......ustvari, oni su se oko njega zaduzili,ili ti podigli kredit,za neku njegovu radnju, koja se na kraju zatvorila, pa sad vracaju kredit......ali njima ok ide posao, mislim kredit se ne vraca preko noci......on je slo. doziveo kao kaznu, i mislio je da je sad izdrzao kaznu i da se vrati mami i tati.......jer tamo placa stan, ima obavezu, a ovde zivi kod keve i caleta, ima djakuzi, auto, rucak i td.........mislio je da i devojka dodje sa njim da zive u srbiji........medjutim, na kraju su on i dotor dosli do toga da je izmanipulisao pricu da bi se podsvesno drogirao ponovo.........jer on je u srbiji.bezbrizan, tamo u slo. nije.......ali kad je zivot bezbrizan osim kad smo deca,.......mora da poraste........sta ti mislis?......e.vo sad cekamo vizu.....i def. ide u slo...........svi mislimo da je tako najbolje.......mi , doktor, on.....
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Iskreno cu ti reci sta mislim.
Tvoj brat se osjeca dosta iskompleksiran u odnosu na tebe. Napisala si da si zavrsila studija na vrijeme, radis, imas stan, decka, sredjen zivot.
On nije izdrazo pristisak u Sloveniji. Osjecao se odbacen od svih vas a ocito je jako vezan i za roditelje i tebe. Vi ste svi na okupu u Srbiji, cujete te i vidjate, roditelji imaju radnju, dobro zive, djakuzi itd a on je jadan tako daleko, u nekoj Sloveniji i jos je radnik. Onda roditelji su toliko vjerovali u njega da su i kredit uzeli za njegov job no radnja mu je propala.On smatra da je opet zakazao, razocarao svih vas skupa. Vi ste svi mislili da je on ok, tamo u Sloveniji i da je bolest iza njega no sad vam je pokazao da nije tako. Bolest je i dalje jako prisutna u njemu a ne kao ste se svi nadali da je bolje. Sigurno osjeca da mu se ne pruza dovoljno paznje, ljubavi i paznje. Povratak u srbiju i opet droga je samo njegov znak da jos nije ok, njegov krik da mu se posveti paznja, nemoc, malo dijete koje vristi za paznjom roditelja. Sve je to psiha draga.
Vjerovatno se cijelo djetinjstvo i poslije osjecao manji i losiji od tebe. Droga je njegov nacin da privuce paznju na sebe. U Slo. je ok a kad god je u Srbiji on se drogira. Zasto?
I sve dok on ne izlijeci svoj osjecaj manje vrijednosti nece biti napretka.
Sve dok on ne shvati da ga roditelji vole takvog kakav jest, nema uspjeha.
Sve dok ne shvati da mu ti nisi konkurencija nego sestra koja ga voli, isto nema izlijecenja.
Sta ti mislis?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
pepinga
Posts: 45
Joined: Thu Jun 08, 2006 3:15 pm

Post by pepinga »

mislim da si potpuno u pravu........medjutim, to je toliko sad ne vazno.......jer je on sad zaista shvato da moj zivot nije nista poseban u odnosu na njegov......u svakom smislu,uvek smo imali isto........za fax, nikad nije kasno, niti je to merilo uspeesnog zivota........ja sam otisla od kuce sa 18 one je ostao tamo.....sve sto je uradio bio je njegov izbor........i sve sto je zeleo dobio je.......sa svim osecajima nize vrednosti se sad izborio...........on u slo. ima i zivot i devojku i posao....mimo svih nas, samo nejgov.......moji zive u grugom gradu, ja nisam sa njima vec 8 godina...........od kada sam dosla da studiram pa na ovamo.....sa svim tim stvarima se on tek sad suocio..........medjutim on je i muskarac ,i imao je neke komplekse ili mozda iskusenja koja ja nikad nisam.......i ne mora da je narkoman , dovoljno je da je musko.......jednostavno , to je tako.........necu da budm nejasna......niti da dajem neke analize, ali psihologija zena je mnogo drugacija, jer ona bioloski ranije sazreva jer mora (ili treba)da bude majka....kod muskaraca to ide drugacije......posto je on , manje vise, na heroinu......kazem manje vise, bilo je tu i velikih pauza ii svega od 1998 god, bas tad kada sam ja otisla da studiram, nikad se nije ni potrudio da me upozna.....prvi put smo nas dvoje sadaa ovoliko zajedno......i ja sam mnogo srecna.........jer on je zaista jedan super i drag covek, prava mica.........a ranije smo se vidjali samo kad je bio u krizi, ili kad su mu trebale pare ili kad me voli najvise na svetu, a uradjen je kao pas......e jebiga i ja sam kriva jer sam mislila da nije kao to to......nemoguce da se on drogira....jebiga..........sto se mojih tice.........oni nisu ni znali sa cim se bore , mislili su da je to faza........pored svadja ko je kriv.......on je stalno bio u nekom talu sa mamom, ako ne sa njom onda sa mnom, pa do tate u krug.......on je manipulisao, a mi nismo znali ni sta je heroin........paznja i ljubav........nemam pojma........moji cak i preteruju sa diplomatijom i ljubakanjem.....narocito tata, koji je jako nezan otac.......mozda smo previse razmazeni.......ali ja sam na svoju ruku, nisam potegla za drogama, pa mi se nista i ne zamera......eto........nije tako jednostavna prica........mada bih na prvi pogled i ja tebi isto napisala..........on je molio prvi put da ide u sloveniju..........nije oteran.........bukvalno je molio........mada kod mojih se sve moze , pa nije ni morao da moli......jeb...........kod nas ti je diplomatija i diplomatija.....ali sa drogom nema diplomatije.......
User avatar
pepinga
Posts: 45
Joined: Thu Jun 08, 2006 3:15 pm

Post by pepinga »

jebiga....i ja zivim u iznajmljenom stanu..........znalazim se od 1 do 1......nemam ovde jakuzi....imam neku staru kadu, evo zapusila se , sutra dolazi majstor.......radim nekoliko poslova, cimam se, nigde nisam u struci zaposlena.........ali me je sramota da trazim od mojih....jer nemaju kule i gradove, a ta radnja ima je sve........ja hocu nesto moje,a sve se moze kad se hoce......i ziv sam dokaz toga........to je to..........mamina sisa, tatin dzep..........nema to veze sa ljubavlju........ako me kapiras......tema je zajebana, narcito kad kuckas, mogu i pogresno da te razumeju......
User avatar
pepinga
Posts: 45
Joined: Thu Jun 08, 2006 3:15 pm

Post by pepinga »

i da....non stop pisem u nastavcima.........lako je nekome sa strane kad te vidi , da daje komentare...........tipa , blago tebi.........ma joj kad bih mogla ljudima da objasnim, U ZIVOTU MORA DA SE RADI I DA SE CIMA........TO JE TO!!...........
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Svaki narkoman ima tu falinku nize vrednosti ! Narociti nakon skidanja...hm...bar je kod mene tako...jebi ga nisi ti kriva sto si zavrsila fax i postigla neki uspeh,postigao je i on dosta toga sam je ziveo u sloveniji tamo radi ima devojku ima svoj zivot a ovaj porok ga tera na to da ima taj osecaj nize vrednosti...sad nisam sigurna ali mislim da nije bilo gudre u njegovom zivotu da toga ne bi bilo ili bi bar bilo u mnogo manjoj kolicini. He,ovo za muskarce i zene si upravu...u globalu gledano....
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

uspjeh je relativna stvar....evo npr ja navodno sve ok... pa nista j...to
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Tipična priča u odnosima sestra-brat! Jako retko se desi da se žensko dete drogira,a muško ne, uglavnom je obrnuto, što ujedno dokazuje i da su muškarci slabiji pol! Za žensko se podrazumeva da ima snage da se otisne sama od kuće a njih "zabrinute" mame uvek štite, jer ko " će ih nahraniti, ko će im kuvati, peglati, prati"! Sestra voli brata bezuslovno,a brat sestru počinje da "shvata" tek u nekim zrelijim godinama, kad konačno prestane da bude beba i sam započne samostalan život! Tek tada uvidi koliko je sestra uskraćena u odnosu na njega ( možda je i ranije, ali mu to baš i nije smetalo) tek tada uvidi koliko je morala pre njega da postane "čovek"!
Vi još jednom započinjete zajedno ispočetka i nemojte istu grešku da napravite! Tvoj brat je kao i moja ćerka, otišao tamo negde kako bi se izlečio, zaboravljajući na to da glavu nosi na ramenima, ne može je nigde poneti praznu, već sa svim problemima, te je taj njegov boravak u Sloveniji samo odložio konačno rešenje problema do kojeg mora doći! Zapravo je uvek brojao dane ( podsvesno, ako ne svesno) do dolaska ovde, brojao vreme kako bi se "kontrolisano" drogirao, sve dok ne nađe dobar izgovor za povratak, što se na kraju i dogodilo! Kontrolisanog drogiranja nema, bar ne na taj način na koji svi mislimo da možemo da kontrolišemo heroin,a grešku vrlo brzo spoznamo! Znači, ovog puta, lečenje do kraja pa tek onda kreiranje novog života!
User avatar
pepinga
Posts: 45
Joined: Thu Jun 08, 2006 3:15 pm

Post by pepinga »

da katarina u pravu se za sve sto kazes........sada se i osecam kao da pocinjemo iz pocetka, samo sto sada imam zrelost koju nisam imala ranije......za sada sve ide mnogo bolje nego sto sam i mislila.....nisam sama u ovome, pa mi je mnogo lakse.......kako je tvoja cerka?.....sta se trenutno desava?
Post Reply