srce ce mi prepuci.....

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

lost soul
Posts: 3
Joined: Fri May 19, 2006 8:09 pm

srce ce mi prepuci.....

Post by lost soul »

nemam vise komentar...............
Last edited by lost soul on Fri Jul 07, 2006 6:48 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

dobrodosla.....
na pravom si mjestu. ako zelis pomoc i dobices je :D
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Da li si paranoična? Koga je zmija ujela i guštera se plaši! Ne verujem ja da si ti baš tako krhka, jer da jesi ne bi izabrala njega sa svim problemima koje nosi! Možda je nešto sasvim deseto, ali simptomi koje si opisala ukazuju na to da ima mesta sumnji! Nemoj se predavati, bori se za tu ljubav jer očigledno je da vredi, bori se za njega! Šta ti reći? Pokušaj da ga nagovoriš na kapitulaciju, mirno mu sve ispričaj kao što si nama, objasni mu da što pre rpizna, pre mu se može pomoći ukoliko želi tu pomoć! Sretno!
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Ja mislim isto kako ti je Katarina napisala :( . Pomalo cudno... Neki osnovni simptomi su ti; uske (male) zjenice, da li primjecujes euforicno ponasanje - pretjerano raspolozenje, da prica vise nego obicno, ili nagle promjene raspolozenja,... Ili pred spavanje (obicno tada, ako je preko dana uzeo) da mu se sire zjenice, da drzi oci napola otvorene, da postaje usporeniji, da mu je mrsko pricati,... Nesto kao polusan... Ne znam kako da ti najlakse opisem, tako nekako otprilike :( .
Puno srece, cuvajte se.

P.S. Razgovaraj, razgovaraj i opet razgovaraj ... Istina se brzo sazna, takve stvari se ne mogu dugo kriti.
User avatar
sanella
Posts: 50
Joined: Thu Feb 02, 2006 4:08 pm
Location: Zagreb

Post by sanella »

---
Last edited by sanella on Wed Jun 28, 2006 3:34 pm, edited 1 time in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ubodi na rukama a plate mu odlaze na neke bijesne dugove od prije skoro 3 godine. Veliki razlozi da budes sa pravom paranoicna? Nemoj zbog mira ili straha od svadje sutjeti i grizti se u sebi i svojim strahovima. Napisi malo vise o njemu. Probaj dva-tri dana biti stalno sa njime, gledaj ga kako se ponasa i osjeca i ne zaboravi da smo mi jako dobri glumci.
Puno srece!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
lost soul
Posts: 3
Joined: Fri May 19, 2006 8:09 pm

Post by lost soul »

..................
Last edited by lost soul on Thu Feb 08, 2007 8:33 pm, edited 1 time in total.
User avatar
sanella
Posts: 50
Joined: Thu Feb 02, 2006 4:08 pm
Location: Zagreb

Post by sanella »

lost soul wrote:ono sto mogu da kazem jeste da bih volela ako neko moze,hoce,raspolozen mi je da mi kaze jos nesto vise o znacima,kako ga uhvatiti....
ili sta vec....
hvala svima od srca na podrsci i savetima.

Mozes ga prepoznati tako da je jedan dan jako raspolozen a drugi bezvoljan, nepricljiv.... U momentu kad je uslagiran ima jako suzene zjenice i dublji glas ( mada glas nekad nemora promijeniti boju), spustene kapke, objeseno lice, ubodi u rukama ... nogama ili vec gdje... naprosto drugaciji je kad je cist a drugaciji kad nije... Narkomanija je najteza bolest i ostavi ga radje.. Niko mu trenutno ne moze pomoci. I nema te ljubavi koja je jaca od zelje za heroinom, nisi ga probala i neznas koji je to poriv, vjerojatno najjaci na svijetu, zao mi te je ali tako je to.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Odgovor na pitanja si dobila! Ostaje ti samo još jedno,a to je da odgovoriš sama sebi da li je to više uopšte bitno? Meni se čini kao da je ljubav prestala i da ti sada treba dobar izgovor za kraj!?
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Post by Josephine »

...ma i da ga ti uhvatiš na djelu mislim da ga ne bi tek tako lako ostavila...
Ipak tu ima emocija još...

Nije lak taj tvoj put kojim si krenula,a njegov je još teži...jbga!!!

Pozdrav veliki!!!!!!
Post Reply