zdravstvene posljedice?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

lanna
Posts: 4
Joined: Mon May 15, 2006 8:38 am
Location: ZAGREB

zdravstvene posljedice?

Post by lanna »

pozdrav svima! ja sam lana i drago mi je da sam naišla na ovaj forum,jer mi je puno pomogao da pokušam shvatiti svoga dečka koji je bio višegodišnji ovisnik o heroinu i drugim drogama(dop 3-4 god,ostale 1o god),sada je čist već godinu dana,pod vodstvom je liječnika,redovne kontrole,testiranja,iako povremeno uzima neke druge droge...extasy,koks,speed! kroz sve dobro prolazimo,on,ja,njegova obitelj,prijatelji,nekako imam jako puno povjerenja u njega,čvrsto vjerujem da nikada više neče uzeti dop iako se za koji dan skida s Revije(lijek koji ubija 50% ŽELJE ZA DROGOM) pa neznamo kako će se dalje odvijati situacija.inače odkad se skinuo s dopa dosta pije,prosjek 4-5 piva dnevno i puši 2 kutije dnevno cigara.e sada menu užasno zanima,koliko je sva ta droga uništila njegov organizam (testiran je na sve bolesti,hepatitise,aisd,sifilis itd. i sve je ok.),ta KEMIJA.moram li se bojati da će tad kada u buduĆnosti platiti kaznu svoje ludosti i oboliti od neke bolesti ili su mu šansE kao i ljudima koji se nisu nikada drogirali?
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Draga Lana, bas super sto sam naletela na tvoju pricu. Mozes li da mi napises nesto o tom leku koji umanjuje zelju, please. I moj decko je u slicnoj prici.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Revija je isto blokator, u Hrvatskoj ga koriste ali je dosta skup. O djelovanju labo znam. Kazu da nema krize nakon prestanka uzimanja Revije.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Revia = Naltrexone
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Lanna, ako do sada nije oboleo, nemaš se čega plašiti ! U budućnosti će mu rizik biti jednak riziku svakog čoveka! SRETNO!!!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Šta god da bude, ostanite uz njega. I PAD JE LET!!!!!
User avatar
sanella
Posts: 50
Joined: Thu Feb 02, 2006 4:08 pm
Location: Zagreb

Post by sanella »

sunrise wrote:Revija je isto blokator, u Hrvatskoj ga koriste ali je dosta skup. O djelovanju labo znam. Kazu da nema krize nakon prestanka uzimanja Revije.
Nakon >Revije nema 100% krize... -NIJE OPIJAT!!!!
User avatar
sanella
Posts: 50
Joined: Thu Feb 02, 2006 4:08 pm
Location: Zagreb

Re: zdravstvene posljedice?

Post by sanella »

lanna wrote:.e sada menu užasno zanima,koliko je sva ta droga uništila njegov organizam (testiran je na sve bolesti,hepatitise,aisd,sifilis itd. i sve je ok.),ta KEMIJA.moram li se bojati da će tad kada u buduĆnosti platiti kaznu svoje ludosti i oboliti od neke bolesti ili su mu šansE kao i ljudima koji se nisu nikada drogirali?
10 godina droge, 3 godine ovisnosti.... posljedice su velike... Preleti postove i druge topice i procitaj o PAW-u, post-krizni sindromi... dakle, posljedice nakon krize... Traju i citav zivot.. Smanjena koncetracija, Problemi sa spavanjem, uznemirenost, problemi jasnog razmišljanja, sjebane emocij itd.... itd,itd... da ne nabrajam, procitaj strucni tekst. Nalazi se ovdije na forumu. Bitno je da i dalje ostane uz lijecnika (pshoterapeuta) da se zna (tj da se nauci) nositi s teskim situacijama. Sretno!
lanna
Posts: 4
Joined: Mon May 15, 2006 8:38 am
Location: ZAGREB

Post by lanna »

katarinadimedici wrote:Lanna, ako do sada nije oboleo, nemaš se čega plašiti ! U budućnosti će mu rizik biti jednak riziku svakog čoveka! SRETNO!!!
hvala na podršci,ali oštećen je mozak,unutarnji organi jetra,bubrezi,srce :roll:
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

naravno
mozak najvise. Nabavi mu Noni...to ce pomoci. Blokatori blokiraju opijatne centre...dakle ne dozvoljavaju opijatima da se prikace na njih. Nema krize nema nista. Ja ih nisam uzimala nakon subutexa...nisu mi ni trebali. mozak mi se fino oporavio uz subutex.
da procitaj o Paw...ja sam na engleskom napisala al Kokan je to sve fino preveo...naucices puno toga...
poz
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Post Reply