Hermiona

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Nama nikada nije bio potreban pasoš za BiH, prelazi se samo sa ličnom kartom, tako da to nije nikakav problem! A što se tiče dr Ramaha, voleo je on da primi ispod žita i dok je radio u Centru,a novine su pune takvih koji leče narkomaniju, a zapravo uzimaju lovu na brzaka! Ne možemo kriviti ni lekare, jer je uopšte društvo u takvom rasulu, para vrti sve oko sebe! Ne znam na kakvo tačno lečenje misliš, ali mislim da u Lorijenu uspešno skidaju, pa dr Bukelić u "Endotopu", mada kod njega od neke terapije nema ništa sem klasičnog tretmana koji pruža u sklopu metadonske terapije (par poseta njemu i to je to)!Ovom gradu (Beogradu) stvarno je potrebna strategija za borbu protiv droge na nivou grada (koja NAVODNO postoji) i neka organizacija kao što je AN pa i AA jer i za alkoholičare nema ništa!
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Dragi moji, sve mi se skupilo, pa odoh na more. Moj najdrazi ide ako stavi implant, ako ne... Ne smem ni da pomislim u kakvom cu ga strasnom stanju zateci kad se vratim. Ni subutexi, ni katepresani, nista nije pomoglo, izdrzi dva dana, a onda opet na staro.
Pisem vam za 20ak dana.
Katarina, drzim ti fige!
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Cao drustvo!
Bila na odmoru ali se ne odmorih. Ukratko, najkrace moguce, otisla na more, povela ga sa sobom, skinuo se na moru, i prvo sto je uradiokad smo se vratili-sa stanice otisao na semu, kao da se poslednji put sredi. I jos jedanput posle toga.
Inplant je daleko kao i pre odlaska na more! On naravno tvrdi suprotno.
Ja znam da smo na pocetku!
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by joesspappa »

@HERMIONA
Neznam shto bih ti rekao, a da ne zvuchi patetichno!
On decko nije spreman da se menja... I dokle god bude ishao na shemu po poslednji put ti ces se nadati.. jer je to jache od tebe... a i od njega... Ne treba njemu shema da bi izdrzao krizu, koliko sam razumeo i on je bio na moru, chist jel da? Pa se po povratku brze bolje vratio da nadoknadi propustheno... e tu je caka, kad je vec izdrzao fiziku, treba mu sad ubiti psihu... zelju za drogom.
A to moze samo on svojom voljom i ... recimo...blokator
Ja ih pijem na predlog lekara uvece po jedan... vec 20 dana i ok mi je skroz... Ako ti nije mrsko javi mi se na pm. Dacu ti informacije o jednoj klinici gde bi TI mogla da ga odvedesh, poshto nema porodicu.. Nije skupo ali je doktorka fenomenalna... Pisao sam neshto o tome u ispovesti mojoj..
MORA SKROZ DA SE PROMENI!!! To skroz znachi sve u svom dosadashnjem zivotu da baci (naravno sem tebe) i da pochne ispochetka!
A ti draga bori se, ali oprezno! da ne bi ti prsla!!! Jer ti verovatno svoje zelje, nade, planove, karijeru, ma sve prepushtash da bi on uspeo u nechemu za shta ne postoji siguran lek, samo dijagnoza...A ona nas je zblizila..:DRZI SE!!! HRABRA SI!!! :)
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Dragi moji prijatelji sa foruma, od septembra se nisam javljala jer nista novo nisam imala da vam napisem, a ono sto sam imala davno je napisano i ispricano kroz sve ove teme.
Elem, novost je da je moj dragi bio u bolnici (drugi put za 8 meseci) i da je danas ugradio inplant! :smt041 :smt041 :smt026 :supz:
Cini mi se da nema nikog srecnijeg na svetu od mene, iako znam da je ovo tek prvi korak u lecenju.
IDEMO DALJE!
User avatar
Tea
Posts: 14
Joined: Thu Mar 09, 2006 1:15 pm

Post by Tea »

Draga Hermiona, evo upravo sam citala tvoje postove i moram ti rec da sam ja kroz istu tu pricu prolazila i znam koji je to pakao.. naravno da ga volis i nemres bez njega al VJERUJ mi dalje moras nastavit sama... Znam da je tesko ostavit ga.. jer ona ti je vjerovatno sve... ali on se ne mjenja... tj. mjenja se i opet to sve sjebe isto kao i moj decko koji je inace ovisnik vec 13 godina i koji je bio u komuni 3 godine i koji je kasnije radio ko psihoterapeut drugim deckima.. i zna sve.. zna koliko ga to sjebava.. no tesko je.. tesko se tome oduprijeti.. ok, ja to nikad necu shvatiti jer se meni to nije dogodilo ali trudim se..

ubiti sto ti hocu rec je ono sto i znas sama.. njemu niko ne moze pomoc osim njega samog.. mi mozemo bit podrska.. al jebes tu podrsku i unistavanje svog zivota kad on to uvijek sjebe.. par mjeseci je super.. on je super.. zivot je divan.. i onda opet.. nitko ne zna zasto.. jednostavno to sve ode u dim i idemo ispocetka.. ako imas snage to sve tako gurat svaka ti cast... I ja sam mislila da sam jaka i da se dobro nosim sa svim tim dok se jednostavno nisma jednog dana iz cista mira onesvijestila.. dobila srcanu aritmiju i anksiozne napadaje..

Tesko mi je reci ti da ga ostavis.. mislim ne mogu ti to rec.. i ne zelim da decko ostane sam bez icije ruke, pomoci, ali MORAS mislit i na sebe.. svoj zivot.. (a tvoj zivot nije on, barem ne sad trenutno u ovom stanju..)

anyway zelim vam sve najbolje i hrabrosti i srece...

nadam se da si shvatila sto sam ti zeljela rec.. sve je bilo dobronamjerno


Tea
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Ne mogu da ga ostavim, ne sada kad mu je krenulo na bolje! On meni nije sve na svetu jer ja imam jos hiljadu stvari u svom zivotu, ali ja njemu jesam. Ja njega "samo" volim najvise na svetu.
Istina je da je sasvim verovatno da ce opet pasti, jer je to takva bolest, ali ja verujem u ozdravljenje i posle 1000-og recidiva. Nepopravljivi optimista!
Neverovatno je to kako verujemo da su sve price uvek iste (i one to jesu na prvi pogled), ali je i svaka za sebe, jer su svi ljudi razliciti, zar ne?
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Naravno da su razliciti,svaka osoba jeindividua za sebe i ,svako od nas na drugaciji nacin prezivljava svoju zavisnost,slicno jeste ali ne i isto.....i nikako ne treba da dignes ruke od njega dokle god vidis da sde on bori makar malo da to ostavi iza sebe ,iako se vraca ponovo ...mozda se jednog dana nece vise vratiti gudri.....pozdrav veliki hermiona,veliki si borac!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Hvala, ali nisam ni milioniti deo onog borca koji si ti, ili bilo ko od vas koji se svakodnevno bori sa ovom bolescu!
User avatar
deminutiv u slobodi
Posts: 58
Joined: Wed Nov 15, 2006 1:23 pm
Location: menja se

Post by deminutiv u slobodi »

To je diskutabilno!!!!!
Oko narkomana se svi sjate-porodica,prijatelji,lekari,terapeuti,on sam,a suzavisnik je prepusten samo samom sebi.U zapadnim drzavama koliko znam postoje i terapije samo za suzavisnike,rehabilitacija za njih,da se i oni vrate u normalan zivot,medjutim toga u Srbiji nema(za BiH i Hrvatsku ne znam ).I njima je potreban oporavak.Koliko je tek njima poremecen zivot,mozete da vidite kad pogledate svoje roditelje.
Hermiona,tvoja ljubavna prica je dirljiva!!!!!!
Ukljucicu se ponovo,kad malo sredim misli oko nje.Tek sam je procitala,pa cekam da mi se malo ohladi glava.Pozdravljam te!!!!!
Post Reply