Hermiona

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Heh :lol:
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

heh i tebi, ma sta ti to znacilo :?: :!:
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Da, na žalost u Beogradu ga još uvek nema,a na crno je skuplji od đavola ako se uopšte i nađe! Da budem iskrena ja nisam više za te varijante kućnog skidanja, mada nekome može pomoći! I meni je muž predlagao da mi pošalju iz SA samo lekove, jer postoji i ta opcija, ali ja mislim da ipak moram biti pod lekarskim nadzorom, naročito zbog drugih problema koje imam osim narkomanije za šta je potrebna terapija! Možda je bilo pametnije umesto što ste dali novac za taj implant koji ga čeka, da ste platili skidanje na koje ja idem?! Malo bi promenili sredinu, sigurna sam da i u SA možete naći jeftino prenoćište, bilo bi kao kraći odmor! terapija je oko 600 eura što uključuje skidanje subutexom i na kraju blokator!Osim toga, dobio bi infuziju i sve drugo što je potrebno! Mislim da to nije uludo bačen novac!
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Naravno da nije bacen novac!

Ako se bude moralo u bolnicu na skidanje, neka ide u Drajzerovu, pa posle implant. Sve druge opcije su nemoguce zbog pasosa, posla, love.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Na drajzerovu se dugo ceka da bi ga primili,jer to je drzavna ustanova i mnogo njih se javlja a oni nemaju dovoljno mesta za sve tako da bi bilo dobro da se sto pre prijavi ako se vec odlucite za tu varijantu,ceka se po par meseci za mesto u drajzerovoj,osim ako nemate neku vezicu ili nesto pa ga ubace preko reda.Sad nesto razmisljam i pitam se zato ova jebena drzava ne ulozi pare u tu drajzerovu da je prosire jer koliko sam ja cula uopste nisu losi a mnogo ljudi dolazi da se leci tamo i stvarno bi mogli da je prosire i naprave pravi centar za bolesti zavisnosti.E sad ja imam jedno pitanje za sve vas,kome bi mi svi mogli da se obratimo za tako nesto,kako da uticemo na to da nesto urade povodom toga? Kako uticati na drzavu da bi eventualno dali pare? Heh ja malo skrenula sa teme ali sad mi to palo na pamet,ja kao jedinka ne mogu nista da uradim ali mozda bi mogla gomila ljudi nesto da uradi?
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Kad smo u martu bili primili su ga za 7 dana jer je sam (nema porodicu, sem brata koji je isto narkoman).
Imaju samo 20 kreveta na celu Srbiju (sad ce malo da prosire kapacitete za 20ak mesta). To je stvarno sramota da se nista ne radi po tom pitanju, a zna se kolika je epidemija.
U Palmoticevoj ne lece narkomane (samo one na vutri) i ne postoji nijedna vise institucija u celoj zemlji sem Drajzerove.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Drajzerova je napravljena dobrovoljnim prilozima roditelja i to je činjanica koja se nažalost zaboravila, jer su je "oteli" i napravili od nje nešto daleko od svrhe u koju je sagrađena. Kapaciteti su joj mnogo veći, ali u koje svrhe ih koriste ne znam ni sama!?Šta uraditi? Nisam pametna! Možda pisati peticiju, odneti gradonačelniku potpise!Nekada je tu bila intezivna nega sa dvadesetak mesta, bolnica sa duplo više, dnevna bolnica. A onda su došli oni politički podobni, oteraše stručnjake, ostadoše samo pojedinci koji nisu imali gde ili su u dobrim odnosima sa "gazdom"!
p.s. Hermiona za BiH nije potreban pasoš!
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Peticija nije losa ideja, ali ce nazalost naici na zid, jer ljudi koji u svojoj porodici ili licno nemaju ovaj problem, zbog predrasuda nikada nece potpisati tu peticiju. Uvek mozes da cujes komentar: "Sto se trose pare iz budzeta na narkomane, a mi bolesni ne mozemo da dobijemo lek na recept' i tome slicno.
Izvesni doktor Ramah, koji je nekada radio u Palmoticevoj je predsednik nekakvog odbora za borbu protiv narkomanije na nivou grada. Sada ima privatnu praksu i ja nisam jos cula da je bilo koga izlecio, a uzima silne pare za "psihoterapiju". I od koga onda da ocekujes pomoc?!

Mislim da je za BiH ipak potreban pasos, samo nije za RS, a za federaciju jeste (isto kao i za Hrvatsku). Nisam sigurna.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ne nije....
koliko ja znam!
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

hermiona wrote: Mislim da je za BiH ipak potreban pasos, samo nije za RS, a za federaciju jeste (isto kao i za Hrvatsku). Nisam sigurna.
Hermonia i RS i Federacija su dio Bosne i Hercegovine, pa ako za RS ne treba pasoš, to znači da ne treba za BiH.

Pozdrav i puno sreće ...
Post Reply