Hermiona

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Cao svima!
Nije me bili dugo da pisem iako sam bila na forumu. Nemam nista lepo da vam kazem. Bas kad smo skupili pare da stavimo implant, i kad smo trebali da odemo da to odradimo, on pocne sa se radi ko lud, svaki dan (iako uopste nije bio navucen) iz cistog inata, mada ne znam kome sem samom sebi. I svaki dan dodje i kaze, od sutra prestaje, jedva ceka da stavi implant, a ja samo mogu da sednem i da placem kad to cujem. Na kraju sam pocela da se smejem od muke. Naravno, navukao se najstrasnije, u bolnicu nece, sve se raspada. A planirali smo da stavi implant i da zapalimo na more.
Kakav bedak!
I tako, juce sam ga kao ostavila. Kazem kao, jer sam mu dala odstupnicu, da ako resi da se iskulira i da ugradi to cudo. Ima tri dana fore (cetvrti dan moze po implant).

I tako...
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

neka si zeno.....
pocelo je da te unistava. kad dodje pameti i kad prestane..onda mu daj sansu. do tada...nije vrijedno tvog zivota vjeruj mi....
vidish da je bezobrazan....izvini ali....tako je.
ne brini se ti nista....ako vam je sudjeno bicete zajedno...no ovako oboje odoste u pm...
samo misli pozitivno...ovako ces mu najbolje pomoci. vidjeces...
ajde budi jaka.
caos
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Ocajna sam, zato sam tako i otrovna ovih dana.
Priznao mi je da ne moze da se skine na suvo, u bolnicu ne zeli, kaze da ce da se skida trodonima, ma to je cista glupost.
A onaj implant ceka, vec uplacen! Cega smo se sve odrekli zbog toga, bar kinta nije otisla na dop, nego ako se ikad skine cega ga.

Mnogo tuzna, jer ga volim, a ovo kad smo razdvojeni i njemu i meni tesko pada. Kao, nismo zajedno, a sto puta dnevno nadjemo neke glupe razloge da se cujemo bar na minut.

Ima li nade, samo da stavi taj implant? Ohrabrite me, molim vas!
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

A naravno da ima Hermiona, nije kraj svijeta, polako... :)
Moj brat je eto na blokatorima vec drugi mjesec, i super je. Nikada nije bio bolji,.. I ja vjerujem da je ovaj put zaista uspio. Iako je prerano govoriti o tome, prvi put vjerujem da smo rijesili taj problem.
Cuvaj sebe,.. Puno, puno srece :)
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Pa naravno da ima nade,uvek ima nade,svi smo se mi skidali po milion puta,eto bar je priznao da ne moze na suvo i to je neki korak ka boljem,to za trodene jeste bezveze ali ako drugacije ne moze neka bar proba sa tim u medjivremenu probaj ga nagovoriti na lecenje i tamo ce dobiti lekove od kojih ce mu biti bolje,ja dok sam se lecila vec i pticice ovo znaju ja se dosta stvari i ne secam sta sam radila a sve je to od lekova,jeste bilo tesko ali ne fizicki vec psihicki,oni lekovi su mi ubili skoro sve sto boli,ono odvratno znojenje,bolove u ledjima ,nogama ,rukama ma sve boleve su sprecili,probaj mu to objasniti da mu tamo nece naskoditi,u svakom slucaju nece nista izgubiti. A nada uvek postoji ! Mogucnosti su razne,putevi su razni .... mozak je cudna enigma kojom mi upravljamo,ume da iznenadi i nas same...meni je pomoglo i mnogo razgovora koje sam vodila sa kim sam stigla iako sam tada govorila ma jok to meni ne moze pomoci,ja necu uspeti,meni to ne treba,mogu ja sama,pa onda ipak ne mogu sama ali cu uz trodone moci,pa onda mi ni to nije odgovaralo pa sam htela metadon,pa trista cudesa dok mi je za svo to vreme kroz glazu prolazilo sve ono sto su mi govorili i sto sam ja odbijala naravno to nikada nisam rekla da ipak razmisljam o tome jednostavno bilo me strah od svega,ali na kraju kad mi se sve smucilo ipak sam trazila strucnu pomoc ,ja sama bez tudjeg soljena pameti da to treba da uradim,dok su me time opterecivali ja sam odbijala sve varijante a kada su prestali uhvatila me panika,gde cu,kako cu,dal cu ja to moci ...ma svasta mi se vrzmalo po glavi ali eto ja sam se ipak odlucila na taj korak i bogu hvala sada sam super...e sad ovo ti sve pricam onako kako sam ja to prozivljavala jer drugacije ne znam da ti dam savet sta da radis,ovo je vrlo zajebana bolest i vrlo je dvolicna,svasta se moze desiti,moze pasti na samo dno i ponovo ustati i do neba leteti a posle opet pasti...mislim...sve je to noz sa dve ostrice..znaci ostaje ti samo da se nadas i molis da ce mu doci sve to mozga i da ce sam krenuti na lecenje i traziti pomoc.Eto ako mozes izvuci nesto iz ovoga pa probaj...zelim ti svu srecu da uspete.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Hvala Zvrky!
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Šta ti reći na ovo Hermiona, sem : "Zajebana situacija!" Nije lako tebi, a nije ni njemu sigurno! Ratsrgan između tebe i dopa, želi da se skine, ali...SAMO ZBOG TEBE! To je zapravo ono ključno! Neki uspevaju, ne svi!Nažalost, to je ono što se ne može nikako upoređivati ljubav prema tebi i ljubav prema dopu! Ima jedna lepa poslovica koja kaže:"Ne može k... u d... a duša u raj!" To je upravo ono što bi većina želela!On samo prolangira vreme, a taj uplaćeni blokator mu stoji kao mač iznad glave! Nije lako tebi, ali nije ni njemu sigurno! Nadam se da će skupiti snage da odabere pravu stvar! Zna li on za tvoje učestvovanje na forumu? Možda bi mu to pomoglo da brže donese odluku!
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Draga Katarina, zna da mu po celi dan "trazim" leka na ovom internetu, sve citam ne bi li saznala nesto novo. Zna kroz kakav uzas prolazimo i ja i on, ja se stvarno ponasam kao da je bolestan od neke fizicke bolesti (jer ovo je bolest, a mnogi to ne kapiraju).
Evo, sad smo u potrazi za subutexom (znas da se u bgd moze naci samo na crno) pa da probamo i to cudo ne bi li se iskulirao par dana i stavio taj j..i implant.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

nema to veze sto on zna...
na glavi da dubish covjece ako on nije spreman...nista!
meni je mam donosila informacije, brojeve, ma haos...nista. provodila je sate na netu ne bi li nasla neki odgovor...ne bi li mozda razumjela sta je to s mojom ludom glavom.
i jebi ga...sve dok nisam odlucila stati zbog sebe nije uspjevalo. probala sam zbog njih...zbog ovog...onog...ne nista. jebi ga tako je.
on mora htjeti da se skine...zeliti....! kad se to desi...on ce se vrlo lako skinuti. a ti ga podrzi...do tada....
ne znam...necu da te sjebajem...ali...to je standardno.....zbog nekoga i sl ne fercera. to je samo iskup...buying time...! tebe na neki nacin zadovolji ...a duboko u sebi zna da to nije to....
u svakom slucaju sve najbolje
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Pa naravno, nema sta da se skida meni za ljubav, ja sam danas tu sutra nisam. Stalno o tome i pricamo. Ako hoce da zivi normalno, mora da prestane sa tim sranjem, ako izabere to kao nacin zivota, ako voli tako da zivi, ja i to postujem (bez obzira sto ja onda ne mogu da delim takav zivot). Njegov zivot, njegov izbor!
Ja sam jos uvek tu samo zato sto sam ubedjena da hoce da prestane, da se bori, a tu mora da bude neko kao podrska.
Post Reply