Help

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
baki
Posts: 14
Joined: Thu Mar 02, 2006 11:10 pm
Location: beograd

Help!

Post by baki »

Najnovija sam na forumu i nemogu da postignem da procitam sve sto bih zelela da znam! Hvala Dineli sto me je uputila gde da trazim odgovore. Vec mesecima pokusavam da se borim sa ovom "epidemijom" koja je nazalost zahvatila i mog sina, i sve vise sam razocarana jer nevidim izlaz!!! Kako coveku od 25 godina pomoci da izadje iz klopke zvane droga? Kako kada pre skoro godinu dana uspete da ga ubedite da vam prizna strasnu istinu (da je narkoman), prozivljavate sa njim krize,koje su stravicne, kako za njega, tako i za mene? Kako kada on to nezeli da slusa? Sve on to "moze" sam.... I tako idemo opet u krug. Sve vazi, samo nepristaje ninakakvo lecenje, ni bolniica, ni komuna, drustvo i dalje isto (sto smatram pogubnim). Ali, ja bih mogla ovako da vam pisem i "smaram" vas danima, a zelela bih da cujem od vas neki savet, jer svaki nas razgovor na kraju se zavrsi svadjom! Puno pozdrava i podrska svima koji su uspeli da se vrate u "normalan" svet!
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Baki moji razgovori sa mojom majkom su se takodje zavrsavali svadjom i nikako drugacije,iskreno ja ne znam kako je ona izasla na kraj samnom ali eto ja sam odlucila da se lecim i tako je i bilo,da sad ne ponavljam celu pricu nadji vec sam pisala o tome ja takodje imam 25 godina i nisam htela da se lecim nigde niti da slusam bilo kakva zvocanja itd. ali dosao je i taj dan kad sam sama pristala da se lecim i trazila pomoc toj istoj mojoj majci koja me je toliko smarala i koju sam toliko vredjala i svadjala se sa njom ipak trazila sam od nje pomoc! Nemoj odustati to je moj savet jer moja je na mene cekala godinama i bila u ocajnom stanju zbog mene pa nije odustala batrgala se i rukama i nogama da me spreci u mom drogiranju ali odluku sam donela ja i da nije tako ja bi se i dan danas drogirala,znaci odluku mora on da donese nikakve prisile nece pomoci!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
baki
Posts: 14
Joined: Thu Mar 02, 2006 11:10 pm
Location: beograd

Hvala zvrky!

Post by baki »

Ja i nemam nameru da odustajem! Jednostavno osecam se jadno i neznam kako vise da postupim, jer se plasim vremena koje prolazi i njega koji polako pocinje da lici na senku! Jedino sam sigurna da cu se boriti sa tom "aveti" kako znam i umem, a nadam se i pomoci od Vas, koji ste uspeli da pobegnete iz pakla! :smt038
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja jesam prestala da se drogiram ali jos iz pakla nisam izasla i godine su potrebne,volja i zelja da se toga u potpunosti resim,jer iz glave sve potice,tek nakon lecenja nastaju problemi i gomila ne resenih stvari....i onda pocinje borba sa samim sobom....
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Baki,
Zao mi je sto vam se to desava, i mogu da predpostavim da vasa borba nije ni malo laka. Za pocetak pokusajte da procitate sto vise ispovijesti, da potrazite savjete od Zvrky, Spirit, Erineje i naravno svih ostalih. Ali spominjem Spirit i Erineju jer su one majke.
Da nam napisete malo vise o svom sinu, da li zivite sami, kakav je vas odnos inace, ima li tatu,...

Ja vam od srca zelim da uspijete, da svog sina vratite na pravi put i izbavite iz pakla droge.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

JA BIH DA POZDRAVIM GOSPOĐU BAKI, DA JOJ POŽELIM DOBRODOŠLICU , DA JOJ ISTO KAŽEM DA NIJE SAMA I DA SE NE PREDAJE JER MI SMO TU , MI ČEMO POMOCI.
Ja ne znam sta bi vam rekao, sve znate, sve ste proživili.Ono sto ne smijete, jeste to, NE SMIJETE GUBITI NADU.Nikad, ja stvarno mislim da možete da insistirate, da ga ubjeđujete, da ga tjerate i ne znam sta da radite, da dubite na glavi.Ali dok on sam ne kaze, MAJKA JA HOČU DA SE LIJEČIM, onda znajte da je to to.Probajte ga nagovoriti da dođe na ovaj forum, probajte to, neka progovori.Volio bi sa jim malo da pričam, da ga očepim.Gosp. ja sam isto ovisnik bio a i sad sam ali nisam onaj ovisnik od prije.Ja sam na Metadonskoj terapiji, bio sam užaš za pogledat me, evo sada sam ono kako se kaze pri kraju.Diplomirao sam Žurnalistiku, počeo da radim, uziva u ručku sa Tatom ( majka mi je poginula i to pored mene).Sve sam Gospođo ja mogo da gledam i kako se sekiraju moji, i ovo i ono, ali kada sam Tatu vidio da PLAČE, ALARMMMMM JE POČEO DA ZVONIII.
Znamo mi da vam je jako,jako teško nemojte da slučajno sebe krivite, molim vas.Vidite, kada osoba počne da uzima heroin i postane ovisnik onda ta osoba više nije ona osoba, jel me razumijete. Ta osoba je BOLESNA, ta osoba samo likom može da podsjeća na onu osobu od prije.Nemojte gubiti NADU molim vas, budite uz nas, sigurno će vam pomoći.A pokušajte sina zamoliti da dođe na forum. SA VELIKIM POŠTOVANJEM, OMAR.
User avatar
baki
Posts: 14
Joined: Thu Mar 02, 2006 11:10 pm
Location: beograd

Post by baki »

Nisam u zivotu verovala da ce mi neshto najlepshe biti kada cujem da je neko (ko je u paklu droge) uspeo da se otrgne, poslusha maleni delic svesti , za koji se nadam da ipak negde tamo ostaje svima! Dobrodosli nazad u dosadni. "normalan" svet! Drago mi je da si shvatio Fanatik! Vidis i sam da se sve moze, ako to samo zelimo! Nemislim uopste da ce biti lako (kako kaze Zvrky), ali vredi se boriti, vredi dokazati da je volja jaca cak i od droge! Jako bih zelela da moga sina ubedim da dodje na forum (u shta cisto sumnjam), ali neodustajem! Nas dvoje smo sami, uvek smo se dosta dobro slagali (ovo sada neracunam, ovo vise nije on) i zivim za dan da on sedne ovde i pise drugima stvari koje on iz svoga iskustva zna i pokusa da pomogne drugima. Jako mi je drago da sam Vas sve upoznala, jer mislim da ste svi veliki borci i da cete izboriti svoje bitke!
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

BAKI, prvo da kazem da mi je jako zao sto prolazite kroz sta prolazite. I ja sam mlada majka i neznam bil mogla podnjeti da sin (kad poraste) se drogira. Medjutim i ja sam bivsa ovisnica koja se skinula prije nepunih dvije godine a sada mi je 25-a. Tesko je vjerujem...jer licno sam majku i oca i sina kroz paklo provela kroz moje drogiranje. Pokusavali su fino, pa onda naglo, pa zakljucavanjem u kucu ( pa ja skocim s prozora i pobjegnem), pa zatvori, pa doslo vrijeme da i oni sami zovu policiju na svoje rodjeno dijete ali nista to nije uspjelo dok ja licno (a ovo vec po hiljaditi put pisem) nisam dotakla dno zivota. Ja mislim da je dzaba vama i govoriti i savjetovati bilo sta ako on nije spreman na lijecenje i skidanje. A sto se tice drustva sve dok ne promjeni mjesta izlaska, osobe skojima izlazi i naravno stvari skojim se igra dok je vani...nema sanse da se skine. Ja sam se preselila daleko od svega toga i ostavila sve iza sebe. Pocela iz pocetka sa jednom majicom, tolama, gacama i tenama na sebi. Ni jakne nisam imala a kisa u ovom prokletom Washingtonu uvijek pada. Drugog izlaza nije bilo. Morala sam sve promjeniti. Sad nekazem da je jedini izlaz da se preselite, jer gdje god da odete droge ima a varijantu ili semu je veoma jednostavno naci...Neznam nemogu biti pametna, znam kako vam je jer moja mama je postarala se za 20 vise godina nego sto joj jeste...sve kroz moje drogiranje. Obolila i ona i otac. Nadam se da ce ubrzo shvatiti da postoji bolji zivot, mada ko sto je zvrky rekla tek kad se skines pocnu problemi....savjest....dugovi....nalozi za hapsenje....vracanje povjerenja....itd. Bar za mene je tako bilo.


Sve najbolje
User avatar
baki
Posts: 14
Joined: Thu Mar 02, 2006 11:10 pm
Location: beograd

Post by baki »

Evo me opet sa pitanjima! Vodolija, Zvrky, a i ostali, volela bih da znam kako je doshlo do toga da konacno reshite da krenete sa lecenjem? Dai li se nesto posebno dogodilo, da li je postojao neki spoljni uticaj na vasu odliuku? Moj sin je poceo sa drogama jos u pubertetu, eksperimentisao sa svim i svacim-povremeno. Ovo sada sa heroinom traje oko 2 godine. Ja sam na samom pocetku primetilia promene. jos kad je uzimao "travu", ali uvek me je odbijao recima da ja preterujem i umisljam, a naposletku da "trava" nije bas nista i nestvara naviku. Znam da nije tako, ali nije vredelo moje ubedjivanje. Ja to sve znam i osecam, odavno! Verujte, iako sam znala, najtezi trenutak u mome zivotu je bio kada mi je konacno, prosle godine, priznao da je narkoman! Zaista neznam kako sam to prezivela! Ipak, tada se u meni javio tracak nade, da ce se mozda sve promeniti i da ce poceti sa lecenjem. Pusti snovi!!! Nepristaje ninakakva lecenja, sve moze sam, a iz dana u dan propada sve vise. Strah me je za njegov posao! Strah me je kada sedne u auto i ode negde! Dajte mi neki savet! Kako da mu pridjem, a da se sve nezavrsi svadjom? Puno pozdrava svima!!!!!!! :smt039
User avatar
baki
Posts: 14
Joined: Thu Mar 02, 2006 11:10 pm
Location: beograd

Post by baki »

Ja se izvinjavam sto sam postavila pitanje, a da predhodno nisam procitala sve sa foruma!:cry: Jako lepo ste vi to napisali u "Razlozi za skidanje sa droge" . Jednostavno nemam toliko vremena, i cim sednem za komp, ja idem na forum, jedan od najboljih, i citam sve sto mi dodje pod ruku, bez nekog logickog reda, jer neznam gde cu naci pravi savet i lek za moju tesku bolest. Citam i molim se Bogu da moje dete shvati da je krjanji trenutak da nesto preduzme, a njegov izmucen organizam izdrzi i saceka tu odluku. Da li znate kako je tesko pisati ovako o svome jedinom detetu ? :crybaby:
Post Reply