STRAHOVI SUOVISNIKA

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
plava
Posts: 33
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:28 pm

Post by plava »

E tuzna je ta situacija i ja se svaki dan zahvaljujem bogu pa je ondlucio da ode u komunu da se ljijeci , za ove dvije godine koliko smo skupa svaki dan sam starahovala da mu se nesto ne desi ili da nekoga ubije ili neko njega ili da ukrade nesto , bili smo oboje kriticni ja od misli on od horsa........Sada sam mirnija ne razmisljam o tomee hoce li mu se nesto desiti znam gdje je i da se ljijeci ...............................

Hvala bogu pa se odlucio ljijeciti mada mi mnogo fali al doci ce i taj dan kada ce se on vratiti
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

Post by mise en place »

E cao Plava,
kako gurash bez svog decka,nadam se da si o.k.
Zelim da napishem jednu stvar koja je neminovna,ovako
Nakon nekoliko mjeseci morala bi vec da vidish svoga decka,ako je ta komuna kako treba,ako nije neko sranje.
Izvini ali ima i shit komuna.....dobro!!!
Neki terapeut,to jest,njegov terapeut bi trebao da te zovne na razgovor nakon jedno deset mjeseci(najmanje) njegovog boravka u komuni.
Onda ce terapeut,koji je vec skinuo"profil"tvom decku onako cool da vas pusti da razgovarate.
Naravno prije toga ce da iz njega izvuce pravu informaciju o emociji,sta je sto istinski osjeca za tebe.
Trebalo bi tako da se odigra ,mislim tako je bolje,dobijesh malo snage ili ti neke stvari postanu jasnije ako nishta vidjecesh ga "clean" i pokushaj da osjetish i ako dodje do tog razgovora sa teraapeutom,slobodno se dobro spremi,zasharaj pitanjima,pitaj sve,apsolutno sve sto te zanima!!!!


toliko,puno pozdrava od mene i nedaj se


mise en place
User avatar
plava
Posts: 33
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:28 pm

hvala

Post by plava »

Hvala ti na informacijama al nema jos deset mjeseci , a bez njega guram onako po lagano moram ti priznati da sam dosta mirnija odkako je otisao al naravno nedostaje mi svaki dan al sta cu 8) moram se malo iskulirati jer ne mogu stalno da razimsljam i otome al nadam se da ce biti oki..............

tebi hvala na informacijama ako mogu i ja tebi nekako pomoci ili bilo kome sa ovog foruma samo mi se javite tu sam za vas ......


Podrav svima , sve najbolje :P :P
Post Reply