Misljenje o speedu

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Misljenje o speedu

Post by StopBup »

Mala888 wrote: Sat Jun 01, 2019 11:32 am On je jako zbrkan, pogubio se sam u citavoj situaciji! Imali smo lijepe mogucnosti, situirani smo bili, pomoc, i podrsku od svih, ali njemu je to sve neki teret predstavljalo! Rekao je da je izgubio svoje ja, i da hoce sada sebi da se okrene! Ja bih voljela da mogu s njim popricati, bar kao prijatelj, ali ja sam mu bolna tacka, tacnije predmet mrznje, i ne zeli sa mnom bilo kakav kontakt, samo bi dobio napad histerije kad bi me ugledao! Ne znam zasto je toliko neprijateljski prema meni raspolozen! Ja sam otkrila prva drogu, i njegovu sklonost prema muskarcima, pa je to mozda jedan od razloga! S obzirom da ide u inostranstvo mozda ce tamo, i poraditi na sebi, i ako me boli da sam u cijeloj situaciji ja krenula sama psihologu, jer mi je rekao da sam ja blizu tome da psihicki skrenem, i da cu ostati u zivotu sama zbog toga! Tuzno je da neko s kim si tolike godine proveo, i porodicu planirao, u jednom danu sve unisti!
On je najverovatnije imao velikih problema sam sa sobom i pre nego sto ste vi stupili u vezu i pre nego sto je poceo da konzumira drogu, samo sto tebi kao i vecini zaljubljenih ljudi u fazi zaljubljenosti promicu skoro sve mane od te osobe u koju si zaljubljena. Spid sam po sebi je jako destruktivna droga. Ko mu se preda, i pocne cesto da ga uzima, obavezno se sjebe na kraci ili duzi period, neko i za stalno. Po prici koju si ispricala, po meni nema nikakve nade za vas dvoje. Saberi se sto pre psihicki, i idi dalje u zivotu, i prestani sebe da krivis. Ti si pokusala da mu pomognes, nisi mogla, a nije ti ni dao, po meni, to je kraj. Nema smisla sebe da trosis za ono sto ispada da ne mozes da popravis. Idi dalje u zivotu, i sada bi trebalo da si potkovana iskustvom, i da nadjes muskarca koji ti odgovara, sa kojim ce da zivis i stvaras porodicu.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Mala888
Posts: 15
Joined: Fri May 10, 2019 12:44 pm

Re: Misljenje o speedu

Post by Mala888 »

Hvala Vam na savjetu, i rijecima podrske! Pored svega, i ja sam svjesna da tu buducnosti nema, a vjerovatno je nikad nije bilo, i mozda je ucinio meni uslugu s tim sto je pokrenuo razvod! Tacno da ljudi u fazi zaljubljenosti ne vide mane drugog, ali je zanimljivo sto je on u vezi bio jako brizan, i prizemljen momak, i nimalo glup, ali ulaskom u brak iz godine u godinu on je postajao sve gori, i jako se promjenio! Moguce da je tek sada isplivalo sve sto je u sebi potisnuo! Znam da vise ja popraviti ne mogu nista tu, i da ako ima problema, sa sobom, ili drogom, da ce njegova porodica biti ta koja ce njemu pomagati! Meni jedino ostaje da izbacim iz glave taj osjecaj krivice! Naravno da mi je ovo jedno veliko iskustvo u zivotu, samo sebi ne mogu oprostiti sto nisam prije primjetila njegove promjene zbog speeda!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Misljenje o speedu

Post by StopBup »

Jos ovo, pisem kako sam cuo price od starijih, jer ja stvarno ne znam ni jednog homoseksualnog ili biseksualnog muskarca(ili ne znam da je ipak neko koga poznajem takav). Zena ne moze biti u srecnom braku sa biseksualnim muskarcem, jer oni i kad su biseksualni, uvek vise vole muskarce, i ne mogu da se odupru od potrebe za istim polom, bar sam ja tako cuo, a imam jednu poznanicu koja je bila u vezi sa biseksualcem, to je saznala naknadno, ne odmah, mislila je da ce se udati za njega, ali je saznala za njegovu sklonost prema muskarcima, i da mu je ona bila samo paravan, da ljudi ne provale kakav je u stvari.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Mala888
Posts: 15
Joined: Fri May 10, 2019 12:44 pm

Re: Misljenje o speedu

Post by Mala888 »

Sa tim misljenjem se slazem! Da li on zaista ima sklonost prema muskarcima ne znam sigurno, i to sam sve naknadno tokom razvoda otkrila! Nikada nisam primjetila nesto cudno, osim mozda sto svakog svog prijatelja gleda kao uzora, i voli da ih kopira u ponasanju, i izgledu, sada da li to ima veze s tim ili ne! On je meni rekao da je to samo sala bila, i da on ne zna zasto se ponasa tako, i da nema mozga njegove rijeci! Znam da je rekao za buduce da postoji mogucnost da se opet zaljubi, i nadje curu, ali u brak vise ne ulazi! Znam da kao manijak forsira na drustvenim mrezama poznanstva sa curama! Sada je li to faza bila, ili se zaista nesto krije tu to on zna najbolje!
Anele
Posts: 2
Joined: Thu Jul 18, 2019 2:51 am

Re: Misljenje o speedu

Post by Anele »

Molila bi pomoc, naime muz mi je priznao da uzima speed zadnja 3mj,bacio je preda mnom u wc sto je imao i rekao da nece vise. Ide li to samo tako? Razlog uzimanja navodi da moze izdrzat nocne smjene a razlog zasto je priznao i kaze da nece vise jer nam je odnos u komi totalnoj od njegovog agresivnog ponasanja i toga da mu je postalo lose, pocelo ga je bolit u predjelu zuci. Stvarno malo znam o svemu ovom i svaka info ce mi dobro doc.
Mala888
Posts: 15
Joined: Fri May 10, 2019 12:44 pm

Re: Misljenje o speedu

Post by Mala888 »

Ja bi voljela da ti mogu pomoci oko te teme, ali i ja se sa ovim nisam susretala do ove godine! Puno sam citala o ovome, i razgovarala sa ljudima koji rade na odjelu za droge, i na forumu dobila odgovore! Kod mene je situacija bila da nije htio priznati koristenje toga, i odnos nam se pogorsao u zadnjih godinu dana, s tim da odavno kod nas nije funkcionisalo, ali mislim da je speed bio na kraju jos slag na tortu! Agresivan je uvijek bio, ali u zadnje vrijeme ekstremno! On je tek nakon naseg raxvoda navodno svojoj porodici priznao konzumaciju, i takodjer razlog je bio nocni rad, ali ako je tako pocelo vremenom je otislo malo dalje, jer je poceo koristiti i mimo te nocne! Mislim da ti najbolje mogu odgovoriti ovdje ljudi, koji su to koristili, ipak moje misljenje ako postoji jaka volja, i priznaje da ima problem s tim, u koliko ga nisi uhvatila, i on pred tobom bacio to samo da bi te skinuo s vrata, i ako mu je stalo do tebe, i vase veze, i mozda da pronadje drugi posao, ukoliko ima problema s nocnim radom, da bi mogao prestati, ali uvijek je problem vracanje tome, ne pokleknuti u odredjenim situacijama! Mislim da li je zaista prestao ces moci vidjeti po njegovom ponasanju, a i mozes traziti da uradi test, da vidis da li je zaista cist! To je neko moje misljenje, ali opet drugi ce ti bolje znaci reci, jer ne znam da li moze nakon 3 mjeseca razviti ovisnost, i ako to opet je individualna stvar, neko je razvije brzo neko ne!
Nicole
Posts: 4
Joined: Mon May 30, 2022 9:32 pm

Re: Misljenje o speedu

Post by Nicole »

Ja se razvodim od covjeka koji je uzimao speed i dobio amfetaminska psihozu, stanje slicno sizofreniji.. Znaci covjek je propao skroz, halucinira da mi netko u ormaru, da ga varam, , da se penje netko po kuci, da ga hoce netko ubiti... Ja sam uzela dijete i otisla, predala za razvod.. Ne moze ga nitko ubijediti da ide na lijecenje, on propada.. To je prestrašno..toliko mi je tesko, svaki dan placem.. Ne znam sta ce biti s njim...nikog ne slusa...
Post Reply