Savjet

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
Superstar12
Posts: 2
Joined: Sat Jan 19, 2019 10:32 pm

Savjet

Post by Superstar12 »

Zdravo,dosla sam po savjet jer sam par puta naletila na ovaj forum pa mislim da ovdje treba biti kompetentnih ljudi koji mi mogu pomoci u ovoj mojoj trenutnoj situaciji.
Naime decko moj ,zabavljamo se dvije godine i u svom ovom periodu nase veze redovno je koristio marihuanu.Kada sam ga upoznala koristio je i druge supstance kao sto je extazy,lsd,speed ... U medjuvremenu u ovom periodu provedenom sa mmom sve je prestao da konzumira osim marihuane jedno godinu dana i super nam je islo.Ja sva presretna (ja ne konzumiram nista osim povremenog alkohola i cigareta)
Prije mjesec dana prestao je i sa marihuanom i od tada je pocelo sve sa se mijenja.On je hiperaktivan previse,pokazuje veliku agresivnost prema meni,uvrede,cak i neki pokusaji fizickog napada,prijetnje,umisljanja i pravljenja krivca mene u nekim situacijama.
Volim ga ali za mene vise to nije ta osoba,da li znate je li marihuana krivac jer od kad ga znam on redovno pusi travu i prema meni je bio savrsen momak.
Ovo sada sto dozivljavam je skroz drugo lice.Pricala sam s njim on govori da zapravo to nije tacno nego fa on sad svijet gleda drugim ocima i da sve sto radi je ispravno ne vidjevsi da je zapravo se skroz promjenio.
Mozete li mi objasniti ovo ako znate o cemu se radi
Hvala puno i pozdrav i podrska za sve
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Savjet

Post by sanela »

Po ovome kako si opisala njegovo ponašanje, vrlo je vjerovatno da opet koristi speed. Kupi u apoteci urin test koji ima test na amfetamin i testiraj ga.
apeitheia
Posts: 2
Joined: Thu Jan 09, 2020 10:55 am

Re: Savjet

Post by apeitheia »

Ja imam partnera s kojim sam 10 god i najagresivniji je bio na travi...nije pusio 2 tjedna i sva dan svade i vrijedanja i jucer ponovo poceo pusit i dalje isto. Maloprije se posvadali u shoping centru, uzas i srsmota, pred djetetom, jer je spizdio 1000kn na travu i loto u sat vremena. Ja osla s.malom.kuci, nekako ni ne zelim da se pojavio kuci. Ne mogu ga podnjet vise.. Ne znam vise kakvi su ljudi na speedu, nisam primjetila pretjeranu agresivu kao napr.na kokainu. Sve je sjebava mozak
Superstar12
Posts: 2
Joined: Sat Jan 19, 2019 10:32 pm

Re: Savjet

Post by Superstar12 »

E davno sam ja ovo pisala,uglavnom jos uvijek sam s tim deckom s obzirom da sad ne pusi travu (bar koliko ja znam) i to su neke bile ajmo reci krize,kad je to pregrmio prestala je agresivnost.Razumijem da je trava ljekovita i ima poxitivne efekte,ali sigurno izaziva neku vrstu ovisnosti ko je stalno uzima.On je imao psihicku promjenu ponasanja i to je to .Sto se tice vaseg muza,sjedite lijepo porazgovarajte s njim.On mora odrediti svoje prioritete u zivotu.Ne moze mu vutra i loto biti veci prioritet nego Vi i kcerkica
Post Reply