Djevojka "ovisnik" zivot-ljubav

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
ejemcnakvadrat
Posts: 2
Joined: Wed Apr 05, 2017 4:59 pm

Djevojka "ovisnik" zivot-ljubav

Post by ejemcnakvadrat »

Drage moje, dragi moji...

Danas sam prvi put naisao na ovaj forum, citao vase postove i mislim da je ovo mjesto gdje mogu podijeliti moju situaciju sa vama. Iskreno da vam kazem, ne znam da li trazim savjet, misljenje, ne znam sta trazim....samo imam potrebu napisati sto me muci, sto je donio zivot sa sobom.
Imam 36 godina. Nisam nikada drzao cigaretu u ruci, a kamo li koristio istu, ili neku vrstu droge. Bavio sam se pola zivota sportom, i jedino od "poroka" je bilo ponekad neko pice sa mojim drustvom.
Kako nam zivot donosi svaki dan razlicite dogadjaje i upoznavama sa ljudima, tako sam upoznao djevojku koja ne zivi u istoj zemlji kao ja. To nas nije sprijecilo da ostanemo u kontaktu, da se vidimo, da se zaljubimo i da budemo u vezi. Odmah da kazem da nismo vise u vezi vec gotovo pola godine. Ali cinjenica da pisem ovdje sada o tome, govori da, mislim na nju, da mi "nedostaje".
Volio sam je puno, iskreno, nikada nikoga kao nju...A nije me niko vise povrijedio od nje.
Ta djevojka, ima 32 godine. I nakon par mjeseci nase veze, mi je rekla, da pusi marihuanu, svakodnevno. Nisam odmah to saznao, jer kao sto sam rekao, ne zivimo u istoj zemlji. Tokom nase veze, nije mi to smetalo, jer covjek sve to gleda drugim ocima (zaljubljenim).
Nakon odredjenog vremena sam primjetio, nagle promjene raspolozenja kod nje. Od radosti, tuge, ljutnje, placa....u pocetku nisam znao kako da se ponesem sa tim, jer iskreno za mene je sve to bilo novo. Naprosto zivot sam vodio u sasvim drugom drustvu.
Zadnja dva mjeseca nase veze, smo imali nesuglasica, ali nikada nisam htio da joj okrenem ledja. Nakon 8 mjeseci veze, sjedili smo kod mene kuci, bili smo u gradu, i vidio sam da je ljuta. Pitao sam je sta joj je i rekla je, da tokom izlaska gledam druge djevojke, ali da to nema veze, jer ona i onako nije zelila vezu sa mnom. I onda sjedis tu pored nje i kontas, da li je ovo stvarno, da li se ovo desava. Ona uzima da zapali dzoint, i zaspi, a ja ostanem budan po cijelu noc. Ujutro je ustala i dva dana plakala kod mene kuci. Izvinjavala se, kako to nije tako mislila...kako joj je zivot sranje, kako je dotakla dno i slicno. Naravno, opet sam bio tu za nju. VOzio sam je 500 km na aerodrom, kupim joj avio kartu da dodje i da se vrati, cak znajuci da je u financijskoj krizi...u knjigu koju sam joj dao kao poklon, joj stavim i pare i to joj kazem, tek kada dodje kuci. Stvarno sam joj zelio biti prijatelj. I tako nakon toga su prosle 3 sedmice, bili smo u kontaktu, i kako sam isao cesto kod nje, upoznao sam i njene prijatelje, njeno drustvo. Zovnuli su nas da idemo svi zajedno na vikend u Zagreb. Niko tu od nas nije zivio. I dosao sam ja , dosla je ona sa njenim drustvom, bilo nas je 8. Pred moj Let mi ona salje poruku da ponesem muziku, znaci totalno opusten idem na taj put, na taj dugi vikend. Prvo vece smo svi izasli zajedno, bilo nam je super, mada sam nju vidio kako non stop pusti travu, par dzointa samo na to vece. Dan poslije, nakon sto smo zajedno spavali, izasli smo ona i ja da prosetamo. I tokom setnje sjednemo na klupu i ona mi kaze da " ne moze ovo nase" vise da trpi. I samo me pita "jesi li ok"? Znaci sjedim tu, na klupi, u stranoj zemlji, gdje bas nikoga nemam, medju njenim drustvom, i kontam...da li se ovo desava...i sta sada da radim? Vracam se u sobu, kao pjan, i kupim kartu za let nazad, i to odmah sutra. Ona to vece ulazi u moju sobu, grli me, place, ljubi...govori da joj oprostim, ali ja sam totalno sjeban, jer je to tako mindfuck, da vise ne znas sta i kako se ponasati. Spakujem stvari i odem na aerodrom. Na aerodromu sam cekao 8 sati na let, gledao ljude oko sebe, i iskreno nikada duzih 8 sati u zivotu nisam imao. Stid me je bilo, plakati, ali u meni je sve plakalo. Od nje dolazi cak poruka, da je u svemu tome zaboravila da mi pozeli sretan let i da joj se javim kada dodjem kuci. To ono kao kamenom da te dotuce..Evo dok vam ovo pisem, emocije dolaze....
Pisem ovo samo, da li je ovo ponasanje njeno,normalno, da li je to mozda poslijedica, svakodnevnog konzumiranja trave a vjerovatno ponekad i neceg zesceg? Da li su takve osobe kratko receno, emotivno nezrele ili tupe?? Da li sam ja naivan....sve u svemu, svima vama zelim sve najbolje i hvaal za svaki savjet, misljenje, odgovor...

Pozdrav.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Djevojka "ovisnik" zivot-ljubav

Post by noel »

Bilo bi zgodno krivca pronaći u travi, ali nažalost ništa od toga... cura ili je nezrela ili ima neki bipolar/poremećaj ličnosti ili je jednostavno bezobrazna... ludih ženskih svuda naokolo, nisi ni prvi ni jedini koji je naletio... srećom sad je to iza tebe pa samo naprijed i sretno.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
ejemcnakvadrat
Posts: 2
Joined: Wed Apr 05, 2017 4:59 pm

Re: Djevojka "ovisnik" zivot-ljubav

Post by ejemcnakvadrat »

noel wrote:Bilo bi zgodno krivca pronaći u travi, ali nažalost ništa od toga... cura ili je nezrela ili ima neki bipolar/poremećaj ličnosti ili je jednostavno bezobrazna... ludih ženskih svuda naokolo, nisi ni prvi ni jedini koji je naletio... srećom sad je to iza tebe pa samo naprijed i sretno.
Slazem se, citao sam zadnje vrijeme bas puno o svakodnevnom koristenju marihuane i negdje sam procitao da moze i to dovesti do poremecaja "licnosti" pa zato. Sve u svemu za mene jedno novo iskustvo i ne bi zelio da se ikome ponovi.
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Djevojka "ovisnik" zivot-ljubav

Post by Hustler-37 »

ejemcnakvadrat wrote:
noel wrote:Bilo bi zgodno krivca pronaći u travi, ali nažalost ništa od toga... cura ili je nezrela ili ima neki bipolar/poremećaj ličnosti ili je jednostavno bezobrazna... ludih ženskih svuda naokolo, nisi ni prvi ni jedini koji je naletio... srećom sad je to iza tebe pa samo naprijed i sretno.
Slazem se, citao sam zadnje vrijeme bas puno o svakodnevnom koristenju marihuane i negdje sam procitao da moze i to dovesti do poremecaja "licnosti" pa zato. Sve u svemu za mene jedno novo iskustvo i ne bi zelio da se ikome ponovi.
druze ti si ispao dzek i veliki kavaljer nemoj da te to sputava za dalji zivot..nastavi da zivis nju zaboravi nije vrijedna..pokusao si sve..sutra ce te ostaviti isto tako s djecom..znaci djevojka ima problem a nece ocito pomoc,,tako da jedino ispravno rijesenje je da ti lijepo nastavis svoj zivot a njoj pozeli srecu i to u sebi a ne da ona to zna.to ti je jedna velika skola i iskustvo u zivotu i nemoj da zalis za tim nego iz toga izvuci najbolje za sebe.pozdrav i puno srece zelim u budcnosti..
Post Reply