savet

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
emily
Posts: 3
Joined: Sat Sep 10, 2016 2:26 pm

savet

Post by emily »

Pozdrav ljudi. Vec neko vreme citam po forumu i evo resih i sama da ispricam svoju pricu. Mnogo ste mi pomogli pre svega da shvatim sta je taj prokleti buprenofrin i kroz sta prolazi moj muz. Pokusasu sto krace. Zabavljali smo se 5 godina. Voleli smo popusiti trave da se opustimo i znala sam da je ranije probao svasta ali eto za tih 5 godina sam bila ubedjena da je samo trava. Let0 2014. na moru smo i ja saznajem da sam u drugom stanju. Naravno niko srecniji od nas, krece planiranje, vencanje,a u aprili 2015. dolazi na svet nas decak, nas andjeo, mamin zivot. Svo to vreme, on je radio, ja radila to jest primala porodiljsko i nisam primecivala da neki deo novca nestaje. uvek kada je uzimao smisljao je dobru pricu i ja mu naravno verovala. E onda 2 meseca nije doneo kuci platu sa pricom da kasni da ovo da ono. Nadjemo mu drugi posao na kom je misteriozno dobio ptkaz posle 2 nedelje. Zatim ostajem sa detetom i samo sa svojom platom od 25000. Krecu muke, krece da nestaje novac iz kuce. Zatim mu nestaje telefon, pa moj lanac koji mi je on kupio kada sam se porodila. Krece pakao, molim ga, placem njega nista ne dotice. Iscrpljujuci razgovori sa zidovima jer moje reci do njega nisu dopirale. Mesecima sam svako vece plakala kada legnem da spavam. Dok mi pre neka 2 meseca nij priznao.Vise od dve godine je uzimao buprenofrin i to smrkao na nos. Sto je najgore pre toga nije bio navucen na heroin nego je eto tako krenuo sa tim bezveze i naravno navukao se. U medjuvremenu mi je pricao takve lazi da vi to ne mozete zamisliti. Mislim da je i sam verovao u svoje lazi.Naravno kada mi je sve priznao, priznao je i da je sve bila laz. Bukvalno sam zivela u lazi vise od dve godine.Kako ranije nisam primetila, ne znam ni sama. Uglavnom, kaze da je resio da zeli pomoc i da prestane sa tim.Resila sam da budem uz njega i da pokusamo da se vratimo u normalu ali sam Bog zna kako mi je. Bio je kod psihijatra prepisao mu je rivotril i js neka dva leka koja inace ne pije, pije samo rivotril. Vec mesec dana kaze da je cist. Videcemo, u ponedeljak radimo test. U medjuvremenu saznajem da je u banci u minusu 30000 din, a pojavljuje se i decko od koga je uzeo 450e pod kamatu i kome sada duguje 1500 e. Moji zivci su debelo u sranju, vise ne jedem normalno ne spavam normalno, konstantno u trzavicama. Sa sve malim detetom. On je pre mesec dana poceo da radi posao koji mu odgovara i koji mu se dopada, videcemo sta ce od toga biti. Eto, ja sam morala iskuckati jer nemam kome da se izjadam. Sada bih volela da me posavetujete sta dalje i kako dalje. Veliki pozdrav svima
emily
Posts: 3
Joined: Sat Sep 10, 2016 2:26 pm

Re: savet

Post by emily »

Ne znam da li iko cita ovo sto pisem, ali ja prosto moram jer ne mi bude lakse. Nije sjajna situacija. Pre neki dan sam videla da nema digitalnog fotoaparata, naravno on g je uzeo i dao za dug, ko bi drugi :( Nasla sam mu buprenofrin u carapama, prica je naravo da stoji tu mesecima. Doduse vise mi ne krade novac ali sada radi i verovatno placa od toga. Donosi kuci para ali ko zna da li me laze kolika mu je plata. Vise mu ne curi nos kao pre ali moguce da sada uzima nesto drugo, ne znam nisam vise pametna. Mojoj mami je pre neki dan nestalo 10e i stari telefon koji vise ne koristi (zivimo u razlicitim kucama ali u istom dvoristu). kada mi je rekla zeludac mi se prevrnuo. Molim vas, bilo kakav savet, znacice mi puno. Zaita nemam vise zivaca, ne mogu normalno da funkcionisem a moram svaki dan na posao i moram da se posvetim svom decaku. Hvala vam unapred, pozdrav svima koji citaju
Kiki__
Posts: 10
Joined: Thu Dec 24, 2015 3:45 pm

Re: savet

Post by Kiki__ »

Pozdrav Emily.
Da li ga redovno testiras?
emily
Posts: 3
Joined: Sat Sep 10, 2016 2:26 pm

Re: savet

Post by emily »

Pozdrav Kiki,
Ove nedelje smo radili test, bio je negativan na sve sem na benzodiazepine. Inace pije rivotril kao terapiju, da li rivitril spada u tu grupu lekova?
Inace situacija ide na bolje, novac i stvari vise ne nestaju, on tvrdi da se skinuo. Kaze bilo mu je frka prvih 10-ak dana, sada je ok. Videcemo, ja ne mogu da se opustim nikako posle svega sto sam prezivela.
U ponedeljak idemo kod lekara na kontrolu zajedno.
Imas li neki savet za mene?
Desava mi se na momente da poludim bez razloga i da mu nabijam sve na nos. Znam da to nije dobro ali bes proradi :(
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: savet

Post by sanela »

Moj savjet ti je da i ti ides na psihoterapiju kod nekog psihologa, jer je i tebi potrebna pomoć da se rijesis ljutnje i bijesa.
Post Reply