Suovisnost!!!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

hurma
Posts: 13
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:43 pm

Suovisnost!!!

Post by hurma »

Ovo je moj prvi post na forumu, koji citam vec godinama pa sam evo odlucila da se i ja pridruzim svima vama ovdje.
Prvo zelim da pozdravim cijelu ekipu ovdje..neke od vas citam vec kako rekoh godinama (pozdrav tebi Luna!)... Usvakom slucaju ne prodje dan, osim onda kad nemam pristup netu da ne pogledam sta se desava sa vama.
Buduci da pisete o svojim zivotima, poznate su mi mnoge vase price i cini mi se da puno vas znam... U svakom slucaju, ono sto iskreno svakome od vas zelim jeste da nadjete neki dobar put za sebe i da prestanete robovati onome cemu robujete... Zelim vam sve najbolje.
Sebi zelim da se ponovo podjem osjecati dobro, uglavnom se osjecam tuzno i uplaseno vec godinama.. Zasto, pisacu vjerovatno kasnije..
Jos zelim da pozdravim svog dragog prijatelja Mustafu (svi ga znate). Samo Bog gdje bih bila sad da on nije usao u moj zivot. Mustafu sam upoznala preko ovog foruma... i mislim da je bogatstvo imati nekoga poput njega ovdje. On me je i savjetovao, istina davno, da i ja ovdje otvorim dusu, ja nisam imala snage ni hrabrosti za to. Sad evo hocu.
Eto, dosta je za prvi post.
Cuvajte se.
hurma
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Hurma...dobrodosla....!! Drago mi je da si tu. Napisi nesto o sebi...i svom zivotu..! Svako iskustvo je vrijedno pomena. Nadam se da ces pisati :wink: .
Puno pozdrava i sve najbolje
Luna
User avatar
play
Posts: 119
Joined: Fri Apr 15, 2005 2:10 pm
Location: Österreich
Contact:

Post by play »

Welcome to the fight club :smt065 :smt112
---"Kad Ja Tamo,A Ono Medjutim"---
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Svako od nas kad tad nekome mora otvoriti dusu pa i ti,dobro mi disla Hurma, a Play zasto fight club,heheheh pa nije bas tako,hehehe,Luna sreco kako si mi ti danas? Ima li pomaka na bolje makar malo?
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ima zvrky... mo ne znam sta je to :-D
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Hurma...??? Gdje si??? javi se
cmok
hurma
Posts: 13
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:43 pm

Post by hurma »

Hvala na dobrodoslici play, zvrky, luna... cmok i tebi!
Nisam bas raspolozena zadnjih dana pa zato ni ne pisem jos, a imam i dosta obaveza, ali hocu uskoro.
Pazite na sebe.
Zelim vam sve nabolje.
:wink:
hurma
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ee Hurma...!! Drago mi je da nisi odustala...Sta ti je? Sta nije ok? Pisi slobodno...o cemu god zelis
puno pozdrava
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja sad ne kapiram jel si bila narkoman nekad ili imas nekoga ko jeste?
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
hurma
Posts: 13
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:43 pm

Post by hurma »

Draga Zvrki, nisam ja narkoman, nego momak kojeg volim. Zapravo bivsi momak kojeg volim.
Nekako sam se jedva natjerala da napisem prvi post, kao da je to popeti se na neki visoki vrh... i sad kad sam to prevalila... sad mi je opet tesko pisati dalje...prvenstveno zato jer nastojim ne misliti na njegovu ovisnost i misliti na sebe (za promjenu).. a onda kazu mi prijatelji da bih trebala prestati uopce pisati i govoriti na tu temu..
Ali ipak, sigurna sam da sam na pravom mjestu... i da trebam nastaviti, prije svega jer cu to podijeliti sa nekim dragim ljudima.. a vi jeste zaista dragi..
Hvala vam sto se interesujete za moju pricu..
Mada nema se tu nesto posebno ispricati.. nista novo zapravo... sve su price, kako price ovisnika tako i price onih koji ih vole manje vise iste..
Ja sam prije nekih pola godine izasla iz njegovog zivota.. jer je njegov izbor bio droga..
Ovdje necu pisati o svome bivsem momku.., zato sto postujem njegovu privatnost (mozda sad vise nego prije) i sto smatram da samo on ima pravo da pise o sebi... ja cu pisati o sebi...
Eh sad, ako zamislite neku djevojku koja voli narkomana a jos i nije vise s njim u vezi ... i pocela je i da vraca svoj zivot nazad... da se vraca u normalu... mozda se tu nema sta ni napisati... zato mi je i malo tesko da se izrazim...
I da ne bih danas petljala vise :) sutra nastavljam.
Zelim vam sve najbolje.
Pozdrav i cmok Zvrki i Luni!
hurma
Post Reply