molim za pomoc

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: molim za pomoc

Post by dzankoza »

to je to aneli samo sto nisam bas najbolje razumeo drugi deo tvog posta ali nema veze. prvo moras da razgovaras sa njim i da mu kazes da sumnjas da se on opet radi i da zelis da uradite test. ako nesto krije pocece da se buni i da izmislja razne price,ako ne onda ce pristati. na testu imas upustvo kako se koristi ali nepise samo da moras svo vreme da stojis pored njega i da se licno uveris da je to njegov urin a ne nesto drugo. znaci u wc sa njim a ne on sam da ide. a to kako ces mu i sta reci ostaje na tebi ipak ga ti najbolje znas. pozdrav.
Aneli
Posts: 24
Joined: Mon May 18, 2015 9:09 pm

Re: molim za pomoc

Post by Aneli »

Upravo sam uradila test usla snjim u wc i urinirao u plasticnu casu na sve je bio negativan. Dal je moguce sad sam skroz zbunjena. Nije znao da cu napravit test bilo je iznenada
Aneli
Posts: 24
Joined: Mon May 18, 2015 9:09 pm

Re: molim za pomoc

Post by Aneli »

Molim vas mozetel mi reci dal je moguce da ikako tako manipulise s testom? I koliko cesto da mu radim test?
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: molim za pomoc

Post by sanela »

Moguće je manipulisati testom.
Osim toga, ako koristi Tramale, obični test neće pokazati da je pozitivan, jer je on opioidni analgetik.
Najbolje bi bilo da odeš s njim u neku zdrastvenu ustanovu i da ga testiraju na Tramale, jer je teško doći do urin testova na Tramale, bar u Sarajevu.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: molim za pomoc

Post by Hemfri »

Aneli,

Tvoj Dragi se DROGIRA! - Znači TVRDIM da JESTE TAKO!.
E sad,ako ti to i sama ne uvuđaš,već sebe lažeš kako je sve ok!?!?!?!?!-Da,manipulisati testovima je vrlo moguće,ne bih o ličnim iskustvima-da ne kažem "savetima"KAKO Izmanipulisati i to da UVIJEK budem spreman za eventualni "inenadni test",lično sam jedno 10 testova na drogE,uspeo da lažiram iako su me gledali kako P..am u posudu za testiranje,,,no postoji Aneli,jedna meni jaaako draga i ne neki način i omiljena rečenica iz drame GALEB (Čehov),kaže "Ja ŽELIM DA VJERUJEM U TO IAKO DRUGI MISLE DA JE TO LAŽ-JA U TO ŽELIM VEROVATI I TO MI NIKO NE MOŽE ODUZETI" !!!

Toliko.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Aneli
Posts: 24
Joined: Mon May 18, 2015 9:09 pm

Re: molim za pomoc

Post by Aneli »

Nepokusavam da lazem sebe ali jednstavno tesko za povjerovat nakon toliko godins i BAS je tesko primjetit da uzima ili to vrlo dobro skriva. Za tramale neznam odakle je nabavio jer ovdje to samo na recept mozes dobiti i cudno j pisalo da je rok trajanja bio februar 2014 istekao. Neide nigdje osil poso kuca i vecinu vremena kad je slobodan smo zajedno. Ali imam neki osjecaj da je drugaciji u zadnje vrijeme i mislila sam da je od antidepresiva jer mu je povecana doza aliii....mozeteli mi reci kako je moguce da manipulise testovima ako sam ja kraj njega citavo vrijeme..cisto da budem na oprezu iduci put? A za ustanov neku zdravstvenu sanela neznam gdje da se obratim.isli smo nasrm ljekaru on je predlozio detoks u bolnici ali moj muz kaze da to njemu netreba jer on je navodno uzeo samo taj jedan put kokain i tako da nam doktor kaze da nemoze drugacije pomoci:-( ja toliko zelim da spasim ovo sto imamo ali neznam vise kako..kako da se postavim jer on i dalje tvrdi da nije taj sto je bio prije 7 godina
Aneli
Posts: 24
Joined: Mon May 18, 2015 9:09 pm

Re: molim za pomoc

Post by Aneli »

Molim vas mozeli mi ko odgovoriti na pitanje ovo kako se moze manipulisati testom?
Audrey
Posts: 12
Joined: Tue Jun 09, 2015 2:23 pm

Re: molim za pomoc

Post by Audrey »

Pozdrav svima na forumu!
Nisam zeljela otvarati novu temu jer nisam sigurna u to da mi se zarucnik drogira,ali imam velike sumnje i veza s njim je postala nepodnosljiva.
On je uzivaoc marihuane (svakodnevno najmanje 7-10 jointova) i zaista pretjeruje s kolicinom travom koju stavlja u joint jer njegovi prijatelji koji takoder puse godinama govore da od jedne njegove naprave minimalno 3.
Kad smo se upoznali par mjeseci je sve bilo idilicno,a zatim je krenulo pomalo nizbrdo.U zadnje vrijeme se dogada pakao- on uopce ne jede i kad pokusa ne ide,ne znam od cega zivi-postao je avet,agresivan je (vrijeda me i razbio je gotovo sve u stanu),digao je je kredit na 10g i u roku par mjeseci gotovo sve potrosio na ne znam sto (ok,dio na marihuanu ocito).U zadnje vrijeme mu koza ima vrlo cudan miris (smrad),znoji se u nenormalnim kolicinama,lice mu je prepuno pristeva i krasta,sexa uopce nema iako je prije bilo redovito i cesto satima,sad kad bi i probali ne dize se ili djelomicno.Tvrdi da je pod stresom iako nema razloga.Pristao se testirati ako cu se i ja (smijesno jer zna da sam ja od dima trave gotova i nemam veze s tim stvarima) no kad sam rekla ok,kaze da ce se testirati ako ja odem kod psihijatra...jer sam paranoicna navodno...
Poceo me zicati normabele (ja ih dobila za kraljeznicu,ali ih ne zelim piti).Neofeni su mu svakodnevna hrana.Govori da ce brzo sve biti gotovo.
I sam govori da ga je sram iz stana izlaziti da izgleda kao narkoman.ja sam nakon zadnje svade izbjegavala tjedan dana da idem kod njega,bila sam nekidan i ne mogu vjerovati sto je od stana napravio.trebalo bi pozvati ekipu za dezinfekciju.On komentira da zivi kao narkoman.da li to govori usporedbe radi ili mi nesto pokusava reci suptilno ne znam.pitala sam,kaze da si je rekao heroin nikada.
Moze li covjek biti toliko agresivan i zapustiti se od trave?nekako ne vjerujem...
Znam,preostaje mi vrebati mokracu iz wc-a...
Molim vas,on je postao monstrum.na sto da obratim paznju...ne znam sto da radim,njegova obitelj tako cudno i tajnovito reagira na moje sumnje.
Ja sam mislila da me vara iako nije moguce vremenski i vecinom je doma.
Molim vas za bilo kakav komentar.
Hvala od srca
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: molim za pomoc

Post by Hemfri »

Audrey wrote:Pozdrav svima na forumu!
Nisam zeljela otvarati novu temu jer nisam sigurna u to da mi se zarucnik drogira,ali imam velike sumnje i veza s njim je postala nepodnosljiva.
On je uzivaoc marihuane (svakodnevno najmanje 7-10 jointova) i zaista pretjeruje s kolicinom travom koju stavlja u joint jer njegovi prijatelji koji takoder puse godinama govore da od jedne njegove naprave minimalno 3.
Kad smo se upoznali par mjeseci je sve bilo idilicno,a zatim je krenulo pomalo nizbrdo.U zadnje vrijeme se dogada pakao- on uopce ne jede i kad pokusa ne ide,ne znam od cega zivi-postao je avet,agresivan je (vrijeda me i razbio je gotovo sve u stanu),digao je je kredit na 10g i u roku par mjeseci gotovo sve potrosio na ne znam sto (ok,dio na marihuanu ocito).U zadnje vrijeme mu koza ima vrlo cudan miris (smrad),znoji se u nenormalnim kolicinama,lice mu je prepuno pristeva i krasta,sexa uopce nema iako je prije bilo redovito i cesto satima,sad kad bi i probali ne dize se ili djelomicno.Tvrdi da je pod stresom iako nema razloga.Pristao se testirati ako cu se i ja (smijesno jer zna da sam ja od dima trave gotova i nemam veze s tim stvarima) no kad sam rekla ok,kaze da ce se testirati ako ja odem kod psihijatra...jer sam paranoicna navodno...
Poceo me zicati normabele (ja ih dobila za kraljeznicu,ali ih ne zelim piti).Neofeni su mu svakodnevna hrana.Govori da ce brzo sve biti gotovo.
I sam govori da ga je sram iz stana izlaziti da izgleda kao narkoman.ja sam nakon zadnje svade izbjegavala tjedan dana da idem kod njega,bila sam nekidan i ne mogu vjerovati sto je od stana napravio.trebalo bi pozvati ekipu za dezinfekciju.On komentira da zivi kao narkoman.da li to govori usporedbe radi ili mi nesto pokusava reci suptilno ne znam.pitala sam,kaze da si je rekao heroin nikada.
Moze li covjek biti toliko agresivan i zapustiti se od trave?nekako ne vjerujem...
Znam,preostaje mi vrebati mokracu iz wc-a...
Molim vas,on je postao monstrum.na sto da obratim paznju...ne znam sto da radim,njegova obitelj tako cudno i tajnovito reagira na moje sumnje.
Ja sam mislila da me vara iako nije moguce vremenski i vecinom je doma.
Molim vas za bilo kakav komentar.
Hvala od srca
Vidi,meni ni jedna nije pomagala u problemu dapace,jedna je zasluzna za moj ulazak u problem narkomanije,tako da mislim da ti to ne treba u zivotu,kao sto ni drugima takav partner ne treba nikome da se na njega trosi vreme,energija,zivci,sreca,,,ama bre zivot i mladost!
Ne ocekuj da ga menjas,ili prihvati da ces imati problema sa tim likom ili teraj dalje u neku zdravu pricu,da zvuci surovo,a to je samo zato jer je i problem krajnje surov!
(nikada necu razumeti-cime su zavisnici zasluzili da se njihove decojke cimaju oko njih dok ih oni jos i povredjuju-da li je to samo potvrda da devojke-zene ne vole one dobre momke koj iih cene,vec su im zanimljiviji oni losi koji ih povredjuju)-uzas! :vom:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Audrey
Posts: 12
Joined: Tue Jun 09, 2015 2:23 pm

Re: molim za pomoc

Post by Audrey »

Hemfri ja sam znala da on zapali travu,ali je u pocetku to cinio tu i tamo i nisam mu to uzimala za zlo.On je bio divan prema meni,pazljiv,pun elana,vodio je ljubav sa mnom kao nitko nikada i naravno,ja sam ga zavoljela vrlo brzo. Od tog covjeka kojeg sam upoznala ostala je sjena.Grub,agresivan,plane zbog krivog pogleda.Za sve u zivotu mu je netko kriv,sada i ja, iako zivi kao kralj.Radi u ocevoj firmi,ali i to je zapustio.Ujutro kaze da nije dobro i uopce danima ne ide na posao.Par noci uopce ne spava,a zatim iduce dane prespava.Kad je budan igra igrice.Nikad nisam pratila njegove zjenice,ali sam mu znala u sali govoriti da mu oci imaju 1000 "lica" , a u zadnje vrijeme kad se cujemo i glas je svaki put drugaciji,kao da svaki put pricam s drugom osobom.
Ja ga jos uvijek volim,odlucila sam napraviti odmak da vidim hoce li ga to probuditi.Ima samo mene,njegovi su tu,ali kao da ignoriraju sve to skupa.
Ono sto sam jos primjetila na njemu,a ne znam jesu li simptomi:
-suzenje ociju(kao da place) -on tvrdi da je od umora (iako ne znam gdje se umorio)
-koristi redovito visine kapi za oci(ok,to znam zbog trave)
-neko vrijeme je pio abnormalno puno energetskih pica
-kasljanje i groznice,obilno znojenje

Na njemu nikad nisam primjetila ubode,ali mu se razvio apsces na glavi,ispod pazuha gnojne cirevi,a pri zadnjem pokusaju odnosa prije 2 mjeseca vidjela sam 2 kraste na preponama.Ja vam pojma nemam o drogiranju-da li se ovisnici bodu i na takva mjesta? Procitala sam da se heroin moze i potkozno unositi-sto to znaci?

Ps:sjecam se da sam jednom kad sam cistila pronasla smedi kockasti grumen ispod kutne,ali tada sam jos bila u svom rozom oblaku.Da li je to hasis?
Post Reply