molim za pomoc

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Aneli
Posts: 24
Joined: Mon May 18, 2015 9:09 pm

molim za pomoc

Post by Aneli »

Cao svima

Vec neko vrijeme citam vas forum i molila bi za pomoc. Ovako ja sam supruga jednog bivseg ovisnika, bio je na heroinu prije 7 godina i dosad je bio cist. Neki dan sam dobila veliki sok zatekla sam ga kako nesto radi vidjela sam da krije nesto i onda mi je priznao da je kokain. Kaze da sam uzme ponekad da se opusti, prvo mi je rekao da je zadni put uzeo prije 3 mjeseca a drugi dan mi je rekao da mu je drugi put kako uzima. Kaze nije ono sto mislim nije heroin to je kao smece a kokain nije. Molim vas mozetel mi pomoci sta da radim, kako da se postavim dal je mogucnost da uzima i heroin? Sve dosad nam je zivot bio normalan radimo obadvoje imamo kcerkicu neznam sta da radim. Koliko treba da se i od kokaina postane ovisan? On mi je rekao da nece vise nikad i pristao je da idemo doktoru i dobio antidepresive duplu dozu jer vec pije godinu antidepresive samo manju dozu
Aneli
Posts: 24
Joined: Mon May 18, 2015 9:09 pm

Re: molim za pomoc

Post by Aneli »

i jos da dodam bio je 7 godina cist 6 mjeseci jer proveo u komuni tada
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: molim za pomoc

Post by Hemfri »

Aneli,
Ovako-ako želiš da budeš STO POSTO SIGURNA,dogovorite se da on lepo počne da uzima PRED TOBOM BLOKATORE OPIJATA PRVOG REDA,kao što su Nalorex i Naltrexin...i slično...UKOLIKO BUDE U STARTU NA SAM POMEN OVOGA-PRAVIO FRKU,SVAĐU I PROBLEM-VEEEELIKI su izgledi i šansa da je napravio recidiv to jest da je ponovo počeo sa Heroinom!

Kokain i njegova upotreba nisu ništa manje štetni od horsa,samo prave štetu na različitim receptorima-NE POSTOJI DROGA,NARKOTIK,OPIJAT,PODIZALICA-SPUŠTALICA KOJA JE "BEZOPASNA"I KOJA SE MOŽE KORISTITI BEZ OPASNOSTI I BOJAZNI OD ULASKA U OZBILJNU OVISNOST (postoji li NE Ozbiljna Ovisnost o Narkotike!????!)

Neću da te plašim niti ti stvaram paniku ali meni to što si napisala deluje kao da se jeste vratio "staroj ljubavi"...nadam se i daj bože da grešim...
A da ,ako postoji volja sa obe strane-hajte malo do nekog lječnika koji se bavi time (psiholog,psihijatar...specijalista za bolesti ovisnosti..)makar na neki savetodavni razgovor...eto,želim VAM sve najbolje,pozz. HemF :rolleyes: :twisted: :twisted: :twisted: rik
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Aneli
Posts: 24
Joined: Mon May 18, 2015 9:09 pm

Re: molim za pomoc

Post by Aneli »

hvala puno na brzom odgovoru. ali mi zivimo u onostranstvu i neznam jesuli ti lijekovi dostupni ovdje. Isli smo prosle sedmice kod psihijatra i on mu dao antidepresive tesko mu je pricati za njim jer nezna dobro jezik. neznam sta da radim dal je test droge sto posto siguran? najgore sto neprovodim dovoljno vremena snjim jer on radi nocnu a ja po danu tako da nemogu da vidim kako se ponasa itd
Aneli
Posts: 24
Joined: Mon May 18, 2015 9:09 pm

Re: molim za pomoc

Post by Aneli »

molim vas mozeteli mi pomoci sta je tramadol 100 mg tropfen? Nasla sam ga u muzevoj tasni i malo me cudi jer pise da je istekao datum jos u februaru 2014? za sta sluzi taj lijek skroz sam zbunjena neznam sta da radim jer na njemu nemogu da vidim da je pod necim, osim sto je smrsao ali to sam kontala da je zbog posla sto puno radi..molim vas mozetel mi pomoci skroz sam zbunjena uplasena :(
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: molim za pomoc

Post by dzankoza »

Tramadol, trodon, tramal itd su narkoticki analgetici. sto znaci da je tvoj dragi na dobrom putu da se vrati na staro. Tako da nemoj da mu verujes vec mu ponudi test da uradi i sve ce ti biti jasno. srecno
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: molim za pomoc

Post by dzankoza »

Zahtevaj da test radi pred tobom, ako ga pustis samog budi sigurna da ce pokusati da te prevari.
Aneli
Posts: 24
Joined: Mon May 18, 2015 9:09 pm

Re: molim za pomoc

Post by Aneli »

nemogu da vjerujem nakon toliko vremena da se opet vrati:-( zasto je onda lagao da uzima kokain, to nikako nemogu da skontam jer isto je govno..morat cu da uzmem test pod hitno iako vidim da nije potreban po svim cinjenicama:-(..stvarno neznam kako cu dalje ali onda on to toliko dobro krije da je stvarno tesko primjetiti na njegovom ponasanju?Jeli to moguce?
Aneli
Posts: 24
Joined: Mon May 18, 2015 9:09 pm

Re: molim za pomoc

Post by Aneli »

Mozda sam malo dosadna ali imam potrebu bar ovako da olaksam dusu, vec sam prolazila snjim kroz sav taj pakao prije 7 godina i podrzala ga s lijecenjem dok je bio u komuni bila uz njega borila se zajedno s nasom malom kcerkicom presla preko svega sto je radio i nemogu da vjerujem da mi se ovaj pakao vraca ponovo.Isto kao da sve ovo sanjam stvarno neznam sta da radim imal li snage opet kroz isto da prolazim.Imamo kcerku malu moram na nju da mislim :shock: :?
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: molim za pomoc

Post by dzankoza »

mislim da je i za kokain lagao pre ce biti heroin. tramadol je zamena za heroin.Isto je opijat kao i heroin. Nekazem mozda i jeste kokain ali sam nesto siguran da je uzimao heroin.predlozi mu test i ako pocne da te ubedjuje kako je cist onda je to sigurno.
ocekuj od njega svakakve reakcije, na svaki nacin ce pokusati da to zaobidjete. ako bude tako onda i nema potrebe za testom. kupis test na 10 vrsta droge i on ce tacno da ti kaze sta je uzimao
Post Reply