molim pomoc, poricanje ovisnosti

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Svencho
Posts: 10
Joined: Tue Jun 06, 2017 1:05 am

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by Svencho »

I jos samo da kazem taj covjek ne samo da je narkoman nek je k tome bukvalno psihicki poremecen i on i njegova obitelj... Kad tad istina dode na vidjelo! Zao mi je samo sto se tebi ni krivoj ni duznoj dogadaju takve stvari...
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by Jajajajaisamoja »

ne da mi se citati iz pocetka... Dosao na bjelom konju, jasuci kroz polja maka odveo te u svoj zamak gdje ste u hladu kokinog lisca vodili ljubav uzivajuci u picu...?
sta je poslje bilo... zmaj, zla vjestica, nezadovoljni seljaci, vatikan... ?
stigli do suda, sudac k'o severini rekao da gledao sam, a on i dalje porice ovisnost i trazi prava po sudu...godine prolaze sve isto samo djeca rastu, u medjuvremenu ona osnovala udrugu...

sad bez zajebancije, fino Vam u definiciji stoji da ovisnot ne mora nuzno uzrokovati nesto uneseno u organizam.
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
asta
Posts: 34
Joined: Mon Apr 20, 2015 4:17 pm

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by asta »

<<sad bez zajebancije, fino Vam u definiciji stoji da ovisnot ne mora nuzno uzrokovati nesto uneseno u organizam>>
S obzirom da niste citali od pocetka, covjek je registrirani narkoman u Vinogradskoj bolnici. Ovisnik o heroinu.

Svencho....jbg.... On vadi papire da je cist kako mu se sprdne, policija nema ovlasti da ga po prijavi odvede na testiranje. Zakon je takav kakav je.
S njegovim ocem sam pokusala pricati,ali mi je sklopio slusalicu,a bivsi je nedavno nazvao ocevu sestru koja zna istinu i namjerno napravio tesku svadju,izvrijedjao zenu,a doma svojima prodao ko zna koju pricu,samo da nikad ne dodje u kontakt s njegovim starim da mu stari ne sazna nista.
Krsi dogovor u centru,odbija vratit malog po dogovoru, ja prijavljujem na centar ko mutava, odgovori ili ne stizu uopce ili stignu jednom u 3 mjeseca.
Pitaj boga sto ce biti na sudu,jer me prijavio za obiteljsko nasilje i imam uvjetnu.
Iskreno, bojim se kako ce se stvari odvijati u buducnosti jer ce mi iz osvete i dalje raditi probleme kada god stigne....
Ruzno je reci,ali molim boga da mu iduci sut bude zlatni i da ga vise ne bude medju zivima,bar ce dijete biti postedjeno gledanja nadrogiranog oca.

Caty ma nema sanse..... pa preko tjedna em radim, em studij,dakle vrijeme s djetetom mi se svodi na rucak i veceru i spavanje,pa da jos i svaki vikend moram dijete davati ocu, znaci jedina dva dana kada mogu provesti kvalitetno vrijeme s djetetom,igrati se s njim,odvesti ga u zoo, u kino,na rucak....
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by Jajajajaisamoja »

"bar ce dijete biti postedjeno gledanja nadrogiranog oca." da je tebi problem gledat, razumijem al da je djetetu problem gledati nadrogiranog oca? osim ako je nasilan, tad ne mora biti ni drogiran. ma daj molim te
ako se ne mozes kontrolisati, a ne mozes jos od one :o
posveti se ta 2 dana sebi, radi na sebi i mjenjaj sebe da mozes naci vremena da budes centar svijeta za tvoje dijete,
jer te niko nikad tako volit nece.
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by Caty »

Pazi ta.njegova porodica jeste luda ali kakav je on to ne znamo, mislim sad je osvetoljubiv i bezobrazan to stoji, ali svako dete zeli da ima i vidja oba roditelja pa tako i tvoje dete sigurno voli da vidi tatu i ne treba mu to uskratiti najboje bi bilo da ti dobijes starateljstvo a da dete vidja i oca i njegove svake nedelje, ne bi trebao sudija da odredjuje kad ce ga vidjati vec da se vi dogovorite i uskladite ali posto ste zaratili to je prakticno nemoguce.... da je neka normalna situacija u pitanju lepo se dogovorite kad tebi odgovara zbog posla i obaveza da ga cuvaju recimo nekad kad si odsutna a vikendom da bude sa tobom jer si tad slobodna. Znam kako ti je imam i ja dete i nedostaje mi dok je u vrtiću pa ostatak dana zelim da budem sa njim sve vreme i.da nadoknadimo to. Kad bih jos morala da radim i idem na fax a onda jedina dva dana kad sam slobodna da ga ostavim kod babe pa ja bih poludela sto nisam sa njim. Ali sta ces smiri se razmisli probaj da pricas lepo sa njima jeste da je sve otišlo daeko api mozda jos mozete da pricate i da se dogovorite. Tvoj bivsi je povredjen i sad mu je cilj da ti se osveti , da te isprovocira , a ako u tome uspe moze i pobediti u svom naumu. Nemoj to dozvoliti! Nego sve lepo i fino probaj da se, dogovoris da vikend bude tvoj a oni da ga vidjaju neka druga dva dana kada radis.
asta
Posts: 34
Joined: Mon Apr 20, 2015 4:17 pm

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by asta »

Jajajajaisamoja wrote:"bar ce dijete biti postedjeno gledanja nadrogiranog oca." da je tebi problem gledat, razumijem al da je djetetu problem gledati nadrogiranog oca? osim ako je nasilan, tad ne mora biti ni drogiran. ma daj molim te
ako se ne mozes kontrolisati, a ne mozes jos od one :o
posveti se ta 2 dana sebi, radi na sebi i mjenjaj sebe da mozes naci vremena da budes centar svijeta za tvoje dijete,
jer te niko nikad tako volit nece.
Da je bilo citati od pocetka......
Hoces reci da za djetetov normalan razvoj nema veze sto mu je otac ubijen od droge,da ne moze hodati? Ako je tako, mislim da s tobom nesto nije u redu. Da li bi ti ostavio malo dijete s takvom osobom i bi li dozvolio da dijete odrasta i formira svoju licnost uz takvu osobu?
Na stranu sto je prema menni psihopat, sto je nosio moje prljave gacice i ispitivao ljude je li to sperma na njima,na stranu sto me uhodio,prijetio se,izacio me s djetetom na cestu itd, bez obzira na sve to, ja sam se i dalje pokusavala dogovoriti bez suda i dalje sam pokusavala rijesiti stvari uz liniju manjeg otpora,ali ne ide. Danas na sudu kada je njegov odvjetnik trazio da se privremena mjera povuce i da se OPET pokusamo dogovoriti, sutkinja mu je rekla da ovo nije slucaj gdje je privremena mjera potrebna, vec da je ovo slucaj gdje je privremena mjera HITNO potrebna i da ako ovako nastavi da ce dijete imati teske psihicke posljedice.
Mislis li da ja kao student i samohrana majka imam novca za odvjetnike i da mi se bas ide na sud, mislis da ne bi radije dogovorila s ocem da mali 2-3 dana u tjednu bude kod njega pa da ja imam npr vremena i za sebe, otici s curama van, otici frizeru, otici na kraju krajeva u bolnicu na ultrazvuk stitnjace koja mi je podivljala od stresa? Radi se o tome da je on osim ovisnosti o heroinu,nezrela,psihicki nestabilna i osvetoljubiva osoba i da ga za dijete nije briga,mali je visio iz kolica pored njega nadrogiranog,njegovi roditelji odu van iz kuce i prave se da ne vide. Lik trazi skrbnistvo,a vec mjesec dana se nije pojavio po dijete niti ga dosao vidjeti. Ja bi trebala takvoj osobi prepustiti svoje dijete,bez da mogu pozvati policiju ili bilo koga ako ga ponovno otme? pa saberi se covjece
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by Caty »

Psihopata !!!
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by Jajajajaisamoja »

70 postova puta x vremena, a vjeme je?
asta wrote:Da je bilo citati od pocetka......
Hoces reci da za djetetov normalan razvoj nema veze sto mu je otac ubijen od droge,da ne moze hodati? Ako je tako, mislim da s tobom nesto nije u redu. Da li bi ti ostavio malo dijete s takvom osobom i bi li dozvolio da dijete odrasta i formira svoju licnost uz takvu osobu?
Recu ti da ako djete nije prohodalao nema veze sto otac dobro sredjen ne moze hodati. Ne moze ni dojiti je' tako? Isto tako on izabrao, ti birala i obratno. Nego to oko formiranja licnosti psihopata, jeli nasljedno? Imali kakav psihijatar da objasni?
Kako stitna? Treniras borilacke vjestine ili imas Oruzani list?
Kako ti? Kako on?
imas li vremena?
Koliko'??
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
JesusMyBestFriend
Posts: 14
Joined: Thu Sep 06, 2018 12:31 am

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by JesusMyBestFriend »

Draga Asta veliki je utisak na mene ostavila tvoja proca. Volela bih da znam da li si nekim cudom uspela da se resis budale i dobila svoje dete I miran zivot?
Puno pozdrava iz beograda
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by Atman777 »

Draga Asta sve sam to prolazio sa mojom sadasnjom zenom i njezinim bivsim. Meni se cini kao da si sama u svemu. Imas li bracu, roditelja, rodaka, prijatelja koji ce strpati tog psihopata( narkoman) je pohvala za takvog covijeka u gepek od auta i dovesti ga do ivice zivota a ako ponovi ista od toga zakopati ga negdje bez svjedoka? Retoricko pitanje i teoretiziram "naravno".
Post Reply