molim pomoc, poricanje ovisnosti

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by sanela »

Sretno, draga asta. :)
asta
Posts: 34
Joined: Mon Apr 20, 2015 4:17 pm

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by asta »

Pozdrav
Na zalost opet ja....
Jos uvijek se nismo puno pomakli,osim sto sada dolazi zdrobljen i pred svoje starce.
Heroin ne uzima (testirala sam ga vise puta na blef i odvela u Vinogradsku i bio je cist), ALI.... drobi se tabletama. Koristi svoju terapiju (buprenorfin) da se sredi koliko toliko pa jedan dan uzme 5 komada (propisano mu je dvije) pa onda posti 2-3dana jer ima ogranicen broj tableta mjesecno, pa onda opet 5 komada itd
Dok "posti" je letargican,spava po cijeli dan,nista mu se ne da,a kad se nazdere tableta je hiper! Pere sudje,radi malom kasice,hoce da idemo negdje vani,a mene sramota s njom takvim hodati po cesti jer izgleda grozno i ljudi doslovno bulje u njega. Ocajna sam od svega i ne znam sto da radim vise.....
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by noel »

Po ovome što si opisala, to su klasični znaci zloupotrebe buprenorfina - ili drobi tablete pa ih vuče na nos, ili, vjerojatnije, otapa u vodi i uzima intravenozno. U oba slučaja (posebice u drugom), nastupa manija koju si opisala. Pauza od nekoliko dana služi kako bi se tolerancija držala stabilnom, odnosno, nakon par dana neuzimanja, "rad" zloupotrebljenog buprenorfina je izrazito jak, u odnosno na mnogo slabije iskustvo ako se isti uzima svakodnevno.

Školski primjer zloupotrebe.

Čak i da je tih 4-5 tableta uzeo uredno pod jezik, sigurno ne bi imao takve nagle promjene raspoloženja, posebice maniju tipa kojeg si opisala. Test na druge pokazuje buprenorfin, ali ne i način administracije (sublingvalno, intranazalno, intravenozno).
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
asta
Posts: 34
Joined: Mon Apr 20, 2015 4:17 pm

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by asta »

@noel
Pa cesto je znao povuci bupove na nos jer mu kao pase, medjutim do sada se stvarno nikada nije bubnuo u zilu. Cak i kada je svakodnevno rokao po heroinu, uvijek je imao vise nego dovoljno novaca da nabavi koliko mu dusa zeli,pa pretpostavljam da iz tog razloga nije zavrsio na igli jer vjerojatno nije dosao u situaciju da mu je ostao komadic koji mu nije dovoljan za nos.
Od ljeta ga redovito testiram i cist je na heroin,kokain,met i sve ono nesto sto pise na testu (abugnost multipanel),samo sto si je sad nasao zamjenu koju dobija na recept. I koliko god se ja trudila,ne postizem nista. Na svaki razgovor reagira negiranjem,a kad smo ga svi pritisli,otac,majka i ja, poludili smo od njegovog ponavljanja. Sat vremena je on svoja opravdanja bazirao ja 3 recenice:
1.) Ja sam na toliko maloj dozi(2mg), zamisli one sto su na par tableta po 8mg
2.)doktorica mi je nudila bup od 8mg pa nisam htio uzeti (a mi bi mu se trebali diviti zbog toga)
3.)ja to radim kad sam pod stresom
I jednostavno smo poludili,a on se opet urokao da mu bude svijet ljepsi.
asta
Posts: 34
Joined: Mon Apr 20, 2015 4:17 pm

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by asta »

Bili smo prosli tjedan kod dr Sakomana. Slovi za vrhunskog strucnjaka ,a dobro se poznaju i navodno dok je ovaj bio u svojoj najgoroj fazi,upravo on ga je uspio dignuti. Nakon prvog posjeta,sutradan se izraketirao bupovima. Toliko o tome.
Kaze mi njegova mama da ovakav nikad nije bio i da ga sigurno nesto jako j** a nece reci sto. A ja sam sve vise uvjerena da sam to ja. Odnosno nas odnos koji se srusio kompletno. Do te mjere da sam tu jer nemam gdje. Ne osjecam vise nista prema njemu osim gadjenja.....
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by sanela »

Draga asta, čitam i pratim šta pišeš... Neizmjerno mi je žao što sad prolaziš kroz sve to što se dešava i što si posvećena rješavanju problema ovisnosti, umjesto da se posvetiš djetetu i sebi.
Mislim da si ti uradila sve što je bilo do tebe da se uradi. Tvoja osjećanja i razočaranost su razumljiva, jer si dala sve od sebe. Iscrpljena si u svakom pogledu i nije čudno što imaš potrebu da digneš ruke od svega. Ovo nije tvoja borba, nego njegova i ti se ne možeš boriti umjesto njega. Do sad si se borila umjesto njega i došla do ove tačke. On treba izabrati put kojim želi ići. A ti ćeš taj njegov put prihvatiti ili nećeš. Ti trebaš izabrati kojim putem ti želiš i možeš ići i stvarati sebi uslove za taj put. Ovo djeluje lako, ali je u stvarnosti dosta teško i to je život - proces. Taj proces je otežan gomilom raznih emocija s kojima se treba iznijeti. Ti si jaka, draga moja i šta god odlučiš, budi istrajna. I nađi svaki dan pola sata da posvetiš sebi, da se njeguješ, da ojačaš, da se oporavljaš, iznutra. To može biti jutarnja kafa, slušanje muzike, lakiranje noktiju, šminkanje, nekoliko joga pokreta istezanja, bilo šta što te usmjerava na sebe kako bi prikupila energiju.
Sretno i piši. I ostani istrajna.
asta
Posts: 34
Joined: Mon Apr 20, 2015 4:17 pm

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by asta »

Hvala ti Sanela..
Iscrpljenost.... upravo to.
Osjecaj nemoci je grozan,a njegovo ponasanje je takvo da se ne mogu na njega osloniti.za nista.
Prije par dana sam se spustila na kavu doslovno.pred zgradu da ispratim njegovu rodicu da ona ne dolazi gore da ga ne vidi ubijenog,bile smo sat vremena na kavi i navalila da hoce vidjeti ga i nisam ju mogla sprijeciti.
Docekala me scena iz horor filma. On ubijen na kaucu,a beba kraj njega u kolicima,jadnicak place,vristi iz petnih zila ko zna koliko dugo dok mi nismo dosle. A on je bio toliko ubijen da ga nije ni cuo da mu sin od 7mj vristi kraj uha. Nije mu dao ni jesti,maleni je bio gladan kraj njega ubijenog. Smucilo mi se....
Muka mi je sto za sve njegove obveze,ja moram opterecivati njegovu mamu jer on nije u stanju pricuvati svog sina na 2-3sata dok ja ucim u knjiznici. Doslovce me pece savjest dok ucim i gledam na sat da sto prije sve zavrsim da se zena moze posvetiti svojim obvezama.
Otac mu se vratio na brod i misli da je samo zabrazdio i da je sad opet sve ok. Pa covjek bi se bacio s jarbola da zna sto ovaj radi.....
imee
Posts: 16
Joined: Mon Feb 29, 2016 3:05 am

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by imee »

Molim vas mozete li mi pomoc posto sam nova u svemu ovome,
a vidim da na forumu nema puno aktivnih ljudi..
Ne znam jesam li paranoicna ili stvarno postoji problem
ali nikome u svojoj blizini ne smijem ispricati pa me to jos dodatno muci
viewtopic.php?f=2&t=4397

u vasoj prici prepoznajem sebe, mislila sam da sam prepametna da budem sa nekim ko se drogira, govorio mi je
isto da nije ovisan, da on nema problem, da je uzeo samo par puta i da je to normalno da to svi rade kao to se zove rekreativno uzimanje, al da kao nece vise, samo sto se u mom slucaju radi o kokainu i tableticama, al imam osjecaj da je na tom putu unistenja, jer mu se taj svijet svidio a moral opao.
mogu razumjeti kako se osjecate taj bijes, ljutnju, zelju da mu pomognete, da odete, borbu sa samom sobom
iako vama je toliko gore i stavrno ne zelim se nac u vasoj situaciji. svaka cast da jos uvijek imate snage
pratim vase postove i nadam se sretnom kraju
asta
Posts: 34
Joined: Mon Apr 20, 2015 4:17 pm

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by asta »

Dobrosla Imee
Price se citaju,bez brige. Ja sam ti iznijela svoje vidjenje situacije,ali netko strucniji ce ti sigurno dati kompletniji odgovor od mene jer sam i ja da tako kazem "pocetnik"
Pozdrav draga
imee
Posts: 16
Joined: Mon Feb 29, 2016 3:05 am

Re: molim pomoc, poricanje ovisnosti

Post by imee »

Hvala puno, drago mi je sto je netko primjetio jer mi je stavrno ovo prevelik teret.
Ne mogu ni zamisliti kako je tebi, trudna si prolazila kroz sve ovo i gore, a sad sa djetetom.
Najlakse je reći ostavi ga i otidji, posveti se sebi, ali to nije lako.
Mozda je najbolje misliti na dijete koje ničem nije krivo i rad njega maknut se od svega.
Danas, sutra ono ce postati svjesno i zar da gleda oca ubijenog i majku iscrpljenu od borbe.
Sretno ti, drzi se i budi jaka zbog djeteta.
Post Reply