Subotex ili heroin

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
Pahulja
Posts: 1
Joined: Tue Feb 10, 2015 5:19 pm

Subotex ili heroin

Post by Pahulja »

Pozdrav svima,
molim vas da mi rijesite dilemu, bojim se da sam opet prevarena, po ko zna koji put. Naime, moj momak je u fazi odrzavanja apstinencije subotexom, svaki dan po 1mg, ako sam dobro shvatila. On ga koristi na svoju ruku, nekih 15ak dana, mozda i duze, uglavnom sublingvalno. Tablete sam vidjela, stajale su kod mene, uzimao ih je predamnom mozda 5-6 puta, da sam bas gledala dok se topi, doduse, svaki drugi dan, a zadnji put prije 3 dana. E sad, moje pitanje je vezano za njegov izgled, tj. efekat suba na fizicki izgled i ponasanje. On izgleda kao na horsu, kljucanje, cesanje, uske zjenice, pretjerano raspolozenje, lazno smopouzdanje, nesanica... Ma sve. Ja sam cula da moze biti od suba i citavo vrijeme mu vjerujem jer je uzimao predamnom par puta. Medjutim juce mi dolazi sav nervozan, trazi od mene jos pola tablete, sav razdrazljiv, miran, kao beba, siroke zjenke, kao da je odskoro cist, ma drugi covjek. On tvrdi da je do promjene doslo tek tako, odjednom. Meni zvuci nemoguce ali evo recite mi vi prije nego odreagujem ishitreno. Hvala unaprijed!
cica glisa
Posts: 34
Joined: Thu Aug 12, 2010 5:49 pm

Re: Subotex ili heroin

Post by cica glisa »

Supstitucija, sama ti rec kaze.
Post Reply