Suboxon-ovisnost

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
leeloo75
Posts: 1
Joined: Thu Sep 12, 2013 3:35 am

Suboxon-ovisnost

Post by leeloo75 »

Imam jedno pitanje, molim vas za pomoć.
Saznala sam prije par dana da mi je brat već dvije godine ovisan o Suboxonu... Navodno uzima ujutro i navečer pola tabletice od 2 mg.
Kaže da je krenulo iz zafrkancije sa prijateljima. Nikad prije nije ništa slično konzumirao, čak ni ne puši. Kaže da mu je na početku koristilo radi samopouzdanja u nastupu sa curama i radi anksioznosti???!!! Uglavnom, navučen je i odlazi psihijatru koji mu to još lijepo besplatno propisuje. On tvrdi da je pokušao prestati ali da onda ne može ni zaspati i da se grozno osjeća. Kužim da je to kriza, ali vidim da on nije spreman to istrpjeti. Također, cura mu je našla neki prah kod sebe...ne kužim šta je to kad nama kaže da uzima tablete... Može li se to usitnjavati pa šmrkati? Nemam pojma ali izvan sebe smo. Niti u jednom trenutku nismo posumjali...
Pliz help!!! Ima li tko ovakva iskustva i kako mu pomoći?
Post Reply