Treba mi savjet hitno

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by ivana26 »

i da kada mi npr dodje, evo nekih simptoma: iscupane usne, bijel poput duha, zut ne znam ni ja vise sama, zedan je, nekada ne spava citavu noc a nekad zaspi u minuti, nenormalno pusi cigare. I da ceski se po ruci u snu cesto ne znam zasto, ili prenagli trzaji tijela toliki da me je nekad znao zakaciti da me bas zaboli..
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Treba mi savjet hitno

Post by demijan »

huh vidi,

poceo lagati jako
laganje i manipulacija...

radio je do prije neka dva tri mjeseca poceo zabusavati i dobio nogu
takodje
nema volje

takodje...
prodao mobitel koji je jako jako skup
isto...

prvo mi je slagao da se pokvario


sta reci...

inace on je pukao od droge skrenuo ) i rekao mi kao "previse te sakriva", kao ovaj moj, kao prelijepa si cura ne vdim razloga.

nece jos dugo skrivati...huh draga moja nema sta ti da pricas uopste sa njegovim tzv drugovima.prvo tu nema prijateljstva,drugo sondiraju te ti njegovi a to ti ne treba u zivotu.ne znam u kom si filmu i koja su tvoja interesovanja,odnosno sta si prosla u zivotu tako da ne znam na koji nacin da te posavetujem jer iz iskustva znam da ljudi najteze primaju dobronamerne savete koji se kose sa njihovim trenutnim interesima a prihvatice bilo kakav pa i los savet ukoliko im trenutno godi...

pocela da zivis sa njim?huh

Prije 10 dana smo trebali poceti zajedno zivjeti, da bi se prije dva dana javio da ne zeli promjeniti svoj nacin zivota. Posta je hladan, nenormalno, samo mu je bitno gdje ce otici navecer sa svojim klosarima.

imas srece...jos je u fazi kada ima grizu savesti...BEZI AKO TI JE BUDUCNOST MILA...

a sa druge strane nastavi tako da jurcas kao budala da vidis sa kime se druzi i da "upoznajes"njegove klosare i kada se jednog dana konacno probudis svi drugi ce ti biti krivi osim tebe.Sama biraj svoj put ali nemoj da cvilis posle kako si volela bila naivna tralala...jos si na pocetku,startu kada mozes da ucinis nesto i da ne upadnes u problem...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: Treba mi savjet hitno

Post by Dado manson »

Demijane u pravu si izgleda kako mi se cini da ti je decko Ivana provalio hors,po simptomoma...pokusaj jos jednom lijepo ga pitaj ,a ako nece jbg tek zakoju godinu ce shvatiti sta je izgubio nazalost!!!Draga Ivana heroin u poredjenju sa speedom i exovima i vujom je pakao,tj djavo u prahu...Ako te ostavio neka jer njemu tek prestoje problemi,a ako dodje i prizna da ima problem i trazi da mu pomognes pomozi mu nemoj okretati ledja,al samo ako prizna da ima problem!!!!
ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by ivana26 »

Rekla sam kad god mu bude trebala pomoc, i kada sam shvati ja cu mu pomoci, i sada sam uz njega i sve. Trenutno razumijete ne mogu nista, ali ama bas nista. Sada mu nisam okrenula ledja, necu ni kada mu bude trebala pomoc, bili mi zajedno ili ne. Ali znam da ce mu trebati pomoc uskoro. Znam da ce doci iako mi je obecao da me nece traziti.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Treba mi savjet hitno

Post by Šmizla »

Ja sam ubjeđena da je na dopu...sve ovo što navodiš su simptomi...a to što nema ubodnih rana ne znači ništa...dop se može uzeti na još 2 načina ako nije intravenozno - na foliju i šmrkanjem. (to je što ja znam)

Za tvoje dobro je što se predomislio oko zajedničkog života...
BUDI NA ŽIVOTU!!!
ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by ivana26 »

kako iz dana u dan ide ja tek iz dana u dan povezujem sve polako. Znalo se desiti da ujutro odma ode u kupatilo, ne znam zasto jer znam koliko vremena treba da se umijes i operes zube, i znao se toliko oznojiti da doslovno ja budem mokra od njega, a nekada je znao leci otkriven i ja se kasnije probudim, sav je preblijedio i najezen. I ja ga pokrijem. Kontala sam da mu ne dodje muka od alkohola, ali kada vratim film unazad on moze bruku popiti a da mu nista ne bude. Cak je nekada ujutro znao otici da se i ne pozdravi. Ne znam zasto. I onda se skroz udaljio postao hladan, i ti fazoni. Cak je i raskinuo on sa mnom u srijedu sada, ne znam radi cega, nema curu i sve normala.. Sad da li se on uplasio kakva bi moja reakcija bila kada bi saznala.. ne znam. U srijedu mii je bio obecao da me nikad vise nece traziti i da on moze bez mene dalje. Na sve to sam rekla kako ti zelis. Slucajno neku noc upalim staru karticu bila mi isk. par dana , dobijem nekih 10 tak praznih poruka od njega ajd reko kontam mozda se sjebao, nisam htjela pisati nista, niti zvati, sinoc me je zvao oko 1 navecer ali nisam cula mobitel. Kontam da se nije opet sjebao mozda je trebao nekoga drugoga. Hocu ti reci on je bas preponosna osoba da bi mi se javio nakon takve svoje izjave. i da znao se dosta puta navecer onako ceskiti po tijelu kada spava..
ivanaa
Posts: 2
Joined: Thu Jul 25, 2013 3:10 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by ivanaa »

Zdravo svima.Treba mi savet.Nznm ni sta,ni kako da radim :( .Moj verenik se drogira,a i diluje.Pre mesec dana su ga zatvorili,i tek tada mi je priznao da se drogira,a do tada je negirao.Sve vreme sam sumnjala,i kupovala one silne testove,ali uvek su tu bili neki izgovori,i prevare.Kroz sta sam sve prosla...toliko lazi,manipulisanja,kradja,prevara...Spremna sam da mu pomognem,da budem uz njega i da ga forsiram na lecenje,jer ga volim i imamo malu bebu.Ali kako kazu,jednom narkoman-uvek narkoman.Zato se i plasim te borbe.Ne zelim uzaludne i bacene godine.Ne zelim da ga svaki dan kontrolisem,da strahujem da li ce nesto odneti iz kuce,da moram da krijem pare...Pamet mi kaze da ga ostavim,a srce kako?Sta da radim?Da li vredi biti uz njega i dati mu podrsku?
ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by ivana26 »

isto mi je nemam bebu, i narkoman je i diler, i uz njega sam.. ako ti treba bas bas savjeti posalji privatnu poruku.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Treba mi savjet hitno

Post by Šmizla »

ivana26 wrote: ako ti treba bas bas savjeti posalji privatnu poruku.

Kako ti sad nju da savjetuješ a i ti od skora tražiš savjet? Jedna je stvar izjadati se jedna drugoj a druga dati savjet.
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Treba mi savjet hitno

Post by sanela »

Upravo tako.
Post Reply