Treba mi savjet hitno

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by ivana26 »

Šmizla wrote:
jana wrote:Mogu ja da shvatim unutrasnju borbu suovisnika,kada se radi o djetetu ili muzu sa kojim se imaju djeca,ali ,u tvojemu slucaju,radi se o momku,koji nije dobar sa tobom,pa moram da se zapitam,cemu se toliko mucis?

Janoooo...žena si...mi žene smo takve. :D

Neki ljudi imaju potrebu da pomognu bilo kome, posebno ljudima koje vole. Zašto ti to nije palo na pamet?


Ja sam ionako previse previse dobra osoba, prije njega sam imala momka s kojim sam bila jako jako dugo u vezi godinama, ali upola se nisam vezala za toga momka kao za ovoga, ne znam zasto.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Treba mi savjet hitno

Post by Šmizla »

ivana26 wrote:

Ja sam ionako previse previse dobra osoba, prije njega sam imala momka s kojim sam bila jako jako dugo u vezi godinama, ali upola se nisam vezala za toga momka kao za ovoga, ne znam zasto.


Zato što je ''bad boy'' :D Koje smo mi mazohistkinje. :smt079
BUDI NA ŽIVOTU!!!
ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by ivana26 »

Bas je "Bad boy" ali doslovno lose. Imas i ti jednoga :D Boze koliko se nisam nasmijala, evo upravo jesam.
svetlana
Posts: 32
Joined: Sat Apr 05, 2008 11:08 pm

Re: Treba mi savjet hitno

Post by svetlana »

To nije smešno.
ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by ivana26 »

ne ne ponosim se time sto je takav i sto je bad boy, i ja bih voljela normalnu vezu, i ja bih voljela da ide na lijecenje, ali nece. Nemam od koga traziti pomoc, on fakticki nema nikoga, i on prvi smatra da nema problem. Ja bih najvise voljela kad bi se jedno jutro probudila uz njega i da je sve iza nas, ja bih bila uz njega samo kada bi pristao, dala bi na sebe tu obvezu. Nisam od onih koja samo sjedi i kuka, ne mogu mu pomoci jer ne dopusta. Ja sam u dva mjeseca zbog njega i svega sto je on izgubila 10 kg., jer stvarno ne znam sta vise raditi.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Treba mi savjet hitno

Post by Šmizla »

ivana26 wrote:... i ja bih voljela da ide na lijecenje, ali nece. Nemam od koga traziti pomoc, on fakticki nema nikoga, i on prvi smatra da nema problem. ... ne mogu mu pomoci jer ne dopusta.
Sama si sebi dala odgovor!
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Treba mi savjet hitno

Post by demijan »

huh nisam stigao sve da procitam ali poznavao sam u nekom ranijem zivotu gomilu njih koji su uzimali "samo"speed a krili sa druge strane da su uzimali hors da ih spusti.tako da ipak treba da proveris da li uzima i zuto.e sad ako mu se to toliko svidja da ne moze bez toga i da mu je to bitnije od tebe sutni ga u guzicu i skloni se od njega...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by ivana26 »

Demijan ..

Iskreno ne mogu mogu ni skontati na cemu je, reci cu samo ovoliko, kada sam znala za speed i vuvu, bobe uvijek me vodio sa sobom, i sve, i upoznavala se sa prijateljima ii sve. I zadnja dva mjeseca me krije, da tako kazem, ono ako netko slucajno od njegovih naleti na nas, iznenade se. I stovise zadnji mjesec nista nije uzeo predamnom, il' da ja znam, a ako je preko dana vani i noc dodje kao dno dna.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Treba mi savjet hitno

Post by demijan »

Poricanje je opasna stvar kod toga.Vecinja pa i ja se stidela da prizna da uzima upravo zato sto sam ranije pljuvao one koji su na horsu.
nego mnogo mi je sumnjivo to ponasanje koje si opisala.Ne znam sta drugi misle o tome ali ....huh ne bih da te plasim ali sumnjivo mi je.
Kako kao dno dna dodje?umoran od posla?vidi speed je upravo ono sto mu i ime kaze.brzina.od njega ne spavas,mozes da orgijas pozurkama svasta nesto ali posle izvesnog vremena organizam se strasno iscrpi i onda masa uzima heroin da se "spusti".ne znam kako to drugacije da objasnim i speed uopste nije bezazlen posle dugotrajnog uzimanja ljudi od njega dobijaju zestoke paranoja i ludila.sa te strane on mi je gori od horsa.
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by ivana26 »

e ovako ako ti se da citati ja cu ti sve u detalje napisati, znam kakav je na speedu razumijes, i znam da se organizam iscrpi i sve, ali razumijes i kada je bio na speedu i poslije imao je onu neku volju, nije bio sjeban, onda mi je vremenom poceo lagati jako, ne radi, nema volje za posao. Niti ima volje da radi, radio je do prije neka dva tri mjeseca poceo zabusavati i dobio nogu. Onda nema volje nizasta, nema volje da gleda film sa mnom, nema volje ni da prica toliko, znam da je prodao mobitel koji je jako jako skup, to je kao dao za travu. A prvo mi je slagao da se pokvario i njegov mi frend rekao da je prodao. I onda sam jednom prilikom srela jednom njegovog frenda u gradu kojeg sam vidjela jednom u zivotu i tip me je prepoznao, i zaustavio me ( inace on je pukao od droge skrenuo ) i rekao mi kao "previse te sakriva", kao ovaj moj, kao prelijepa si cura ne vdim razloga. Ja njega upita da me ne sakriva mozda zato sto ne bih trebala znati? On mi je na to odgovorio samo ne znam. Prije 10 dana smo trebali poceti zajedno zivjeti, da bi se prije dva dana javio da ne zeli promjeniti svoj nacin zivota. Posta je hladan, nenormalno, samo mu je bitno gdje ce otici navecer sa svojim klosarima. On sve sada nesto zeli, ali ne moze. Jednostavno ne moze, ne znam zasto. Kako da ti kazem kao da me prestao voljeti u mjesec dana. Al opet zove jedan dan normala sve, drugi dan treci me odjebe. Eto kakav je odprilke. Nisam nigdje vidjela ubode ili nesto, a i ne znam ured nista o drogi. A i razumijes kada vidi nekoga u prolazu ko je na speedu, koki il' horsu uvijek prebaci nesto za tu osobu, ali on nema problem. Razumijes
Post Reply