Treba mi savjet hitno

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Treba mi savjet hitno

Post by Šmizla »

Možda to što vuče nekad i nije speed...možda je dop!
Sexualni život kod mene kad mi je dečko bio na speedu je bio poprilično čest, redovan...a kad je na dopu i sad trenutno na metadonu nema volje za tim...jednom mjesečno a nekad ni tad...
Mislim da to zavisi i od osobe do osobe, ne znam, možda griješim...evo neka drugari kažu...
BUDI NA ŽIVOTU!!!
ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by ivana26 »

E u tome je stvar sto zapravo i ne znam sta vise uzima . Ali stvarno ne znam .. znam sto posto za speed, travu i koku ( ponekad ) i bobe.. Jel' moguce da uzima jos nesto uz to sve :( .. Kada je bio samo samo na speedu imali smo i mi sexalni zivot "normalan" , aaa sada smo sta ja znam zadnji puta spavali prije neka dva mjeseca. Tako nekako .. I kad je sa mnom, cas je hiperaktivan, cas u sekundi zaspi .. Ne mogu shvatiti jer to je meni sve nepoznanica.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Treba mi savjet hitno

Post by sanela »

Zar je bitno na čemu je?
ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by ivana26 »

Pa bitno mi je jer mu zelim pomoci, zato ne znam hocu li sebi olaksati ako ostanem uz njega ili ne. Znam da nece biti lako, ne zelim da se upropasti skroz. Znam da me u mnogo cemu slaze, znam. I odkako je poceo i raditi s tim, krije me od svih i svacega. Jednostavno ne da da "nova" okolina sazna za mene. On bas nema nikoga, majka mu je bolesna jako. Tako da od nje ne mogu traziti pomoc . Zna samo da joj sin pusi travu. Nisam nista shvacala do prvi puta ono bas, kada sam se vratila ovdje gdje je on ( sada tu i zivim ), ostao je bez posla, ajd reko nesuglasice. I tek mi je kasnije rekao neko ga kao cinkao. I zadnji incident sto je bio prodao je mobitel, koji je jako jako vrijedan, i znam da ga je prodao njegov frend mi je rekao, a on mi je rekao kao pokvario se. Rekla sam mu vec jednom : " il' partijanje i opijanje i tvoje devastiranje ( droga) ili ja " .. i opet me iznevjerio .. Ja sam sve ovo saznala nedavno, al' bas sve sve .
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Treba mi savjet hitno

Post by Šmizla »

Da, baš...nije ni bitno na čemu je...ono što je ovde za naglasiti jeste da se on drogira...i pušenje trave je drogiranje...

Shvatam kolika je tvoja želja da mu pomogneš i vjerujem da imaš i strah od svega toga ali možeš mu danima da pričaš o tome kako on ima problem ali ako on to ne vidi tako džaba sve...a moj savjet ti je da se makneš od njega sve dok on to sam ne skonta. Jer ne vrijedi!
BUDI NA ŽIVOTU!!!
sestra_
Posts: 16
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:07 pm

Re: Treba mi savjet hitno

Post by sestra_ »

da, i ja mislim da je potpuno nebitno na cemu je a odgovore koje si trazila vec si i dobila, mada ako te bas brine pogledaj sajt --> http://www.nikad-heroin.com/, u delu VRSTE DROGA imas bas detaljne informacije o svakoj od njih, pa ti malo prostudiraj i uporedi sa svojom situacijom. lepo je sve objasnjeno kako sta deluje a cak i kako prepoznati osobu pod dejstvom odredjene supstance. nadam se da ce pomoci.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by jana »

Mogu ja da shvatim unutrasnju borbu suovisnika,kada se radi o djetetu ili muzu sa kojim se imaju djeca,ali ,u tvojemu slucaju,radi se o momku,koji nije dobar sa tobom,pa moram da se zapitam,cemu se toliko mucis?
ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by ivana26 »

hvala ti od srca, stvarno vise ne znam ni kako ni sta.
ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Treba mi savjet hitno

Post by ivana26 »

jana wrote:Mogu ja da shvatim unutrasnju borbu suovisnika,kada se radi o djetetu ili muzu sa kojim se imaju djeca,ali ,u tvojemu slucaju,radi se o momku,koji nije dobar sa tobom,pa moram da se zapitam,cemu se toliko mucis?

Ni ja vise niti mogu, niti imam snage.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Treba mi savjet hitno

Post by Šmizla »

jana wrote:Mogu ja da shvatim unutrasnju borbu suovisnika,kada se radi o djetetu ili muzu sa kojim se imaju djeca,ali ,u tvojemu slucaju,radi se o momku,koji nije dobar sa tobom,pa moram da se zapitam,cemu se toliko mucis?

Janoooo...žena si...mi žene smo takve. :D

Neki ljudi imaju potrebu da pomognu bilo kome, posebno ljudima koje vole. Zašto ti to nije palo na pamet?
BUDI NA ŽIVOTU!!!
Post Reply