moja ispovjest ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: moja ispovjest ...

Post by Hustler-37 »

dina_d wrote:Cao procitah sta ste vas dvojica pisali pa mi se dusa raspada sve je borba i nema zaobilaznog puta znaci samo raditi na sebi i boriti se ...moj sin je tada uzeo nesto al hvala bogu nije nastavio uglavnom. Je kuci sad je poceo sa antidepresivima i to mu je dosta pomoglo treba par sedmica da se izdrze kad ih pocnes uzzimati a onda olaksaju dusu tako da mislim da nije Lise otici kod psihijatra pozsravljam vas i cuvajte se
Pozdrav gospodjo Dino,drago mi je da je sve ok sa sinom i mislim da sam i rekao da ce to sve biti ok,nekada roditelji grese i pritiscu nas ovisnike(naravno to je opravdano jer "koga su guje ujedale i gustera se boji") i tako prave kontra efekat..ne kazem da treba pustit i ne voditi brigu ali jednostavno trebate biti malo mudriji pa to drugacije testirati ali nije ni bitno to,sada je najvaznije da je vas sin ok i da sve ide kako treba,ja vam se divim i divna ste majka i svaka vam cast.podsjecate me na moju mamu koja nikada nije odustala od mene do zadnjeg puta (ovog sada kada nije zelila da prica uopste samnom )ali i tada je bila tu za bilo kakvu vrstu pomoci da mi je trebala jer ja je znam..to mi je dalo vjetar u ledja(jedan od razloga) da kazem sebi neces vise i evo vec vise od mjesec ,mozda ima i vise fakat ne brojim dane jer nisam dosao na normu da radim nego da bacim da prostite ova gov..na..sam vise nego dobar.hvala dragom Bogu sto je takoč..puno pozdrava za vas i Mirzu i nadam se da ce vas sin i dalje ostati cist i pozitivan momak koji ce bar jedan dio da nadoknado od onoga sto ste vi dali za njega.mada mi niakda vama ne moze vratiti da zivimo jos 100 zivota sta ste propatili uz nas i toga me najvise strah,za sve ostalo vjeruj te me boli da ne kazem sta..jer ja sam varao i mene su varali jedino sto mogu uzdignute glave da kazem,niakda nisam otimao od zena torbe,djeci telefone i od siromasnih krao.
pozdravljam vas i puno zdravlja i srece zelim i vama i vasem sincini..pisite nam
User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

Đesi drug kako si? Izvini ovako kanije da se javim al jbg život, problemi...
Hvala ti na svim tim riječima toplim i Islamskim znanjem! Toliko mi je drago za tebe da se trgaš i misliš čisto prije svega!
Ako bog da, naravno da se možemo vidjeti kad želiš eto, biće mi zadovoljsto!

Samo tako nastavi, da iz dana u dan se boriš, pozitivnim mislima i vjeruju u Boga, pa kako god se zvao (kako ti kažeš) jedan je!

Gospođo Dino, i vas mi je drago! Siguran sam da će izaći sve na bolje, ide nekako mora, vaš sin je vjerujem pametan, neće na kraju dozvoliti iste greške da ponovi, pričajte samo, širite ljubav, neke pozitivne dogođaje ispunite dane i ako Bog da biće dobro iz dana u dan!
Sve najbolje vam želim stvarno! Pišite nam i dalje kad stignete tu smo!

Drug, i tebi od srca sve najbolje želim, evo sad je Ramazan mjesec oprosta, probaj koji dan postiti, klonit se loše priče i jezika... Ja evo takođe pokušavam, dug je mjesec pa ću što više da ispostim potrudit se...


https://www.youtube.com/watch?v=nlNNJryjpLo
Kad možete pogledaj drug pjesmu, jako je poučna i ježim se kad je slušam iz nova redvno... Lik je za mene zakon kao reper i osoba, svaka mu čast!


Tu smo uglavnom, pišemo se naravno, da je sto obaveza uvijek ću svratiti na forum radi vas, to budite siguni!!! VELIKI POZDRAV I SVE NAJBOLJE!!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Caty »

Dina citam tvoju ispovest i ne mogu da verujem, svaka vam cast prvo kroz sta ste sve prosli i opet imate nade i neke pozitivne misli da ce sve ispasti dobro, skoro sam postala majka i mogu samo da zamislim kako je strasno gledati svoje dete kako se unistava, pomisljam da ste ga kao dete razmazili i da sge nekako gledali da nadomestite to sto odrasta bez oca, da sze mu bas sve pruzili. Razmazena deca imaju tu predispoziciju, deca koja dobiju sve i onda im postane svega malo i.hoce jos i jos,.naravno ne kazem da je vasa krivica sve to, vi sge dali sve od sebe i za to vam svaka cast, citala sam od pocetka do kraja i sama se molim da ce se vas sin izvući iz svega toga ali mora bas dugo da.bude cist da bi se donekle oporavio
Last edited by Caty on Tue Aug 08, 2017 10:14 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

Svaka čast Caty prije svega na podršći, iskreno čitao sam preskakanjem rečenica ali skontao sam o čemu mislite! Drago mi je stvarno da gospođu Dinu čitate, i novi javljaju u vidu podrške!
Čekam i moj drug da se javi...
Javite nam se Dino nadam se da ide na bolje još!
Veliki pozdrav za sve, i želim vam svako dobro!!!
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: moja ispovjest ...

Post by Hustler-37 »

Mirza1 wrote:Svaka čast Caty prije svega na podršći, iskreno čitao sam preskakanjem rečenica ali skontao sam o čemu mislite! Drago mi je stvarno da gospođu Dinu čitate, i novi javljaju u vidu podrške!
Čekam i moj drug da se javi...
Javite nam se Dino nadam se da ide na bolje još!
Veliki pozdrav za sve, i želim vam svako dobro!!!
Mirza druze moj sta ima,kako si ?.
super je da si se javio to je binto a sada kada i sto nisi imao vremena o tome cemo da popricamo ehheehe.salim se naravno nek si ti nama dobro a za ostlao cemo lako..sve imao svoje prijoritete pa tako i ovo ovde.nadam se da si dobar i da posao ide kako treba i zivot generalno..ja sam isto druze dobar i iz dana u dan(ne smijem da se hvalim urecu se heheh) sve je bolje,jednostavno o heroinu i ne pricam vise niti s bilo kim,nemam takvog drustva a ovi stari kako sam promjenio broj vise ne zovu.zaleti se po neki na fb ali brzo se ohladi jer ne odgovrim..sebi sam trenutno njapreci i svojoj porodici ko ima iole ljudskosti svatice ko nema tavki mi i ne trebaju iskreno..
i ja pozdravljam sve i puna podrska svima koji imaju problem kako sami tako i u porodici i nadam se da ce se izvuci uz Boziju pomoc..pozz veliki pa se citamo...
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

cao drugari nisam odavno ulazila jer sam stalno u nekoj frci ..kod mene stanje cudno ..moj sin je dobio ryttalin od psihijatra ..kao toboze on ima potrebu za tim jer se nemoze skoncentisati ..to vam je kao amfetamin ..odmah se naravno primjeti kad uzme vise sto znaci da je ovisnistvo jace ..promjena ponasanja i agresivnost ..pmojenio je dan za noc ..odlucila sam da mu nista ne govorim jer to ne pomaze na zalost ..evo sad jos uvijek nije otiso u krevet a pola 11 je dan ..jednom sedmicno je dobio da ide na grupnu terapiju sto je pozitivno ..neznam sta se sve vrti u njegovoj glavi al snjim se pricat ne moze tako da mu se i ne obracam ..sav je oduran i ima osjecaj d ame nemoze gledati i ni cuti ..taj ryttalin radi svoje jednostavno ..on je prestao da daje testove na drogu ali taj psihijatar zahjtejva ako zeli medicin mora se testirati sto je pozitivno ..neznam na sta ce ovo sve izaci ..kod mene je ..ne cisti ..ne radi nista samo lezi ..nadam se da je to samo period koji ce proci i koji njemu nekad mora dosaditi ..uglavnom ne saradjuje kao ispocetka ..ja cu na godisnji sad u srijedu i bicu 12 dana u bosni i hrvatskoj ..nadam se da ce sve biti ok kad s evratim kuci ..hvala vam svima na podrsci i na citanju cuvajte se i se najbolje vam zelim zagrljaj od mene
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Caty »

dina_d wrote:cao drugari nisam odavno ulazila jer sam stalno u nekoj frci ..kod mene stanje cudno ..moj sin je dobio ryttalin od psihijatra ..kao toboze on ima potrebu za tim jer se nemoze skoncentisati ..to vam je kao amfetamin ..odmah se naravno primjeti kad uzme vise sto znaci da je ovisnistvo jace ..promjena ponasanja i agresivnost ..pmojenio je dan za noc ..odlucila sam da mu nista ne govorim jer to ne pomaze na zalost ..evo sad jos uvijek nije otiso u krevet a pola 11 je dan ..jednom sedmicno je dobio da ide na grupnu terapiju sto je pozitivno ..neznam sta se sve vrti u njegovoj glavi al snjim se pricat ne moze tako da mu se i ne obracam ..sav je oduran i ima osjecaj d ame nemoze gledati i ni cuti ..taj ryttalin radi svoje jednostavno ..on je prestao da daje testove na drogu ali taj psihijatar zahjtejva ako zeli medicin mora se testirati sto je pozitivno ..neznam na sta ce ovo sve izaci ..kod mene je ..ne cisti ..ne radi nista samo lezi ..nadam se da je to samo period koji ce proci i koji njemu nekad mora dosaditi ..uglavnom ne saradjuje kao ispocetka ..ja cu na godisnji sad u srijedu i bicu 12 dana u bosni i hrvatskoj ..nadam se da ce sve biti ok kad s evratim kuci ..hvala vam svima na podrsci i na citanju cuvajte se i se najbolje vam zelim zagrljaj od mene
Draga dina tvoja prica ovde me najvise pogodila jer znam sta znaci.biti suovisnik, zao mi je sto tvoj sin i dalje nije izlecen ali iskreno se nadam da je taj amfetamin sve sto uzima, mislim da ne uzima heroin metadon i sl... opet je to donekle manje zlo, ne.stvara ovisnost ali ipak on treba jednom za svagda da raskrsti sa svim drogama jer unistava zdravlje i zivot! Sto je najgore i vas zivot :( pomalo me.njegovo ponasanje podseca na ponasanje.mog muza kad je bio mlad, ja ga tad nisam.ni poznavala ali iz prica njegove majke isto je imao takav odnos sa roditeljima, sta god oni radili i pricali, sa njim prosto nije moglo da se razgovara niti se sta time dobija. Dal ga vredjali, psovali ili bili fini i ljubazni, isto! Oni sa tim prestaju tek kad sami odluce tako da vi tu ne mozete mnkgo da uticete. Samo kažem najbitnije je da ne uzuma bar teske droge a taj amfetamin ce mu sigurno dosaditi. Trebalo bi ipak da stekne radne navike i nadje posao, Sve dok je dokon i bez obaveza to ce ici teze....
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

cao evo malo da se javim ..moj sin i nije bas dobar ..imam neki osjecj da je opet usao u neku psihozu ..sada crta kukaste krsteve ..vidjela sam da hoce da s euclani u nacisticku svedsku prtiju .vidjela sam da crta grozne stvari muske penise ..mislim da se ufuro da je peder ..ili mozda i jeste al sudeci po svemu mislim da samo trazi da negdje pripada ..neznam .prema meni je bio uzasno grub ..vidjela sam isto tako da je sam ljekaru rekao da vise nece da uzima ritalin s obzirom da nece da daje testove koje doktor zahtjeva pa zbog toga se odlucio da bude bez njih ..sto je jako pozitivno z anjega jer ryttalin mu uvijek promjeni svjest ..jako sam razocarana jer sam mislila da je bio pocetak neceg novog ..sad samo sjedim i cekam ..pozitivno je i to da vidim da nije kupovao droge ..samo kazem svjest mu je promjenjena ..bila mi je drugarica za vikend .jako se izderao i na mene na na nju ..samo lei i igra igrice ..gleda trampa americkog predsjednika kojef obozava ..dokel kako nexnam .da seli nece a mogao bih naci stan .stim da mislim da to kad bude zivio sam moze biti kobno a ni ja neznam kako cu dalje sa njim ..soba mu je katastrofa prljava on je nemoze sam da ocisti ..nista ne radi bas se ponasa kao da je hotel ..pozdravjam vas sviju puno do sledeceg javljanja
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Caty »

Dina svaka ti cast kako sve to izdrzavas, on se ponasa kap malo dete koje se jos nije pronaslo i ne zna sta hoce niti gde pripada, a ponekad mislim da je sisao sa uma no ne znam i ne mogu da procenim, ako prestane sa svim supstancama postoji velika sansa da ce sve to doci na svoje nekako izgleda kao da je izgubio dodir sa realnoscu, a sve to zbog koje kakvih droga! To sto crta penise ne znaci da je peder , ma i da jeste nema veze ali kukasti krst i nacisticka partija, pa gde to nadje?! Sigurno je strašno dozivljavati takve stvari od rodjenog sina i pitati se sta je dovelo do toga i ima li kraja, ali nemoj nikada odustati od njega, on je ipak tvoj sin! Samo ne shvatam jer i ja imam sina od skoro dve godine, ne shvatam kada se desi takva promena i kako pored tako divne i brizne majke može uopšte da se desi tako nesto , da li je moguće da lose drustvo moze sav majcin trud da baci u vodu i da ga odvede u nekom skroz drugom smeru?! Nadam se da ce se sve dobro zavrsiti, javljajte sta se desava i mislite o sebi dina, nemojte izgubiti razum, verujem da vam je teško gledati ga u takvom stanju ali bar vam je na oku i znate sta se desava, no meni ipak deluje da je on na nekim lekovima cim ima takve tripove, da je skroz strejt imao bi obzira prema vama i vasoj drugarici i pripazio bi na ponasanje. Kada bi bar hteo da poprica sa vama iskreno o tome kako se oseca i o cemu misli, mozda bi mogli da skontamo bar da li je cist i da li nesto uzima... jer to zaista lico na neku pshozu , ako je cist onda njemu treba psihijatar i neki lekovi ko zna kakve sumanute ideje mofu da mu padnu na pamet.
User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

Pozdrav i vama, da se i ja javim...
Stvarno ne znam šta da kažem... Volio bih da jeto samo grozna faza da brzo prođe...
Ako se on osjeća grozno ili isfrustirano, naravno da će se pronalaziti u takvim lošem okruženju.
Znam, čovjek ne zna šta bi u takvim situacijama... Da proba mirno, šalje u ustanove nek se liječi ili nasilno a opet ništa od sve 3 ne pomaže uglavnom (sad za sad), nažalost...
Stvarno mi je žao čitati, taman sam pomislio i obradovao se da ide boljim putem!
Ali ne daj te se godođo Dina!Dragi Allah sve vidi, bili vjerski "nastojeni" ili ne, izdržite, borite se i dalje za vas i vašim sinom!!!
Ne guubite nadu NIKAD!!!

Puno vas pozdravljam kao i mog dobrog druga huslera, javni se nadam se da je sve ok!
Do slijedećeg pisanja se čujemo,
pišemo se!
Post Reply