moja ispovjest ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

Ništa buraz, hvala i tebi što si iskren! nastavi pisati, tu smo da pomognemo se :D
Vjerujem da ćeš se na kraju izboriti protiv tog crnila!!!
Želim ti sve najbolje od srca! Ne daj se drug!!!!
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: moja ispovjest ...

Post by Hustler-37 »

Mirza1 wrote:Ništa buraz, hvala i tebi što si iskren! nastavi pisati, tu smo da pomognemo se :D
Vjerujem da ćeš se na kraju izboriti protiv tog crnila!!!
Želim ti sve najbolje od srca! Ne daj se drug!!!!
da se vise ne ponavljamo sa tim hvlaa to se mirzac podrazumijeva :) samo glup i debil nece reci hvala na lijepom gestu.
ja se brate borim kao lav evo jos jedan dan prolazi,poguram se malo bosaurinima i dobro je nije lose,moram jos kupiti sebi smao sta za spavanje i dobro ce biit,danas sam izasao ovo sunce bilo upeklo pa sam izasao da prosetam jedan krug cisto da zapalim pljugu i to je to,i odma brze bolje trk kuci..iskreno nije mi padalo na pamet..ali sam ipak pobjegao kuci za svaki slucaj hehe..hvala na podrsci i pisem sta sse dalje desava ..pozdrav svima
User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

e too! Samo lagano i pozitivno! :D
Ma nema na čemu drug, tu sam pomoći barem riječima...
Vraga sunce sad snijeg gruhnu, hladno u Sarajevu hehe, al haj proći će...

Nastavi tako i dalje, dobro ti ide, bori se!
Nadam se da je i Dini koliko-toliko bolje...
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: moja ispovjest ...

Post by Hustler-37 »

Mirza1 wrote:e too! Samo lagano i pozitivno! :D
Ma nema na čemu drug, tu sam pomoći barem riječima...
Vraga sunce sad snijeg gruhnu, hladno u Sarajevu hehe, al haj proći će...

Nastavi tako i dalje, dobro ti ide, bori se!
Nadam se da je i Dini koliko-toliko bolje...
drze sta ima.,prosao jos jedan dan,jutros ustao kao malo bolje,ne mogu da vjrujem ali hvala dragom Allahu ( Bogu kako ga god ko zove jedan je) da se ovako dobro osjecam a vremena nije puno proslo,valjda ta volja i taj inat bosanski neces nak bi crko vise ..to sam sebi rekao i zakelo se bogom,moja majka je primjetila da sam novi momak za ovo kratko vremena..pisacu vam u svojoj ispovjesti sta sam sve izgubio,ne zalim nista druze samo da stanem vise na noge i ovoj bolesti kazem jednom za uvijek vozdra.brate bilo je malo sunce ali ono zubato sto bi mi rekli evo danas depresivno jutro pravo ali ne dam se ja nek padaju sjekire ja idem svojim putem zacrtanim.tebi druze puno srece i hvalal ti znace mi ove tvoje rijeci jer nema sada onih drugova kojima samdavao sakom i kapom(halal brate ali ne mogu da ne spomenem) sada oni koji su navuceni zovu nema te,reko druze ovaj roj zaborvi sad i dok si ziv ..kad se i skines opet ga zaboravi ne sto sam ja bolji od tebe nego sto ja i ti ne mozemo zajedno..mirza brat moj hvala jos jednom pa se cujemo tj,pisemo..pozz
Bb0
Posts: 16
Joined: Sat Apr 15, 2017 8:40 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Bb0 »

Hustler-37 wrote:valjda ta volja i taj inat bosanski neces nak bi crko vise ..
Hahahahahha ovo me tako nasmejalo :D Rodjen u Bosni,zivim u Srbiji od detinjstva ali sam se toliko pronasao.Ta "Bosanska" glava pa to kad udarim nesto kad odlucim to je toliko tvrdoglavo mogo bi da umrem al necu.Bas me nasmeja brate i podseti na samog sebe :D
User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

Too burazengijo! :D
Hvala Allahu (treba vjerovati prije svega u Boga, tj. Jednog Jedinog Allaha) pa se skidaš, tako mi drago za tebe!!!
Ja dobar vala, kako može niti dobro sam... Držim se, borim se i to sve što mora ići haha
Danas sam cijeli dan u kući bio, odmarao, već sedmicu dana sa djevojkom i jaranom idem u teretanu, svaki dan, pa aBd tako i planiram nastaviti...
Želim se tome posvetit sad baš...
Malo mi krivo što odma ne odgovaram, jer imam i ja jbg obaveza al bitno da se sjetimo doć na ovaj forum i pisat!
I meni znaju tako klošari pitat me što me nema al kažem sebi hvala Bogu što me nema s vama... Znaš sve brate, najlakše je klošariti, dobro ti bude s njima, opijen zezancija, fakat dobro bude, al ee dan poslije ko leš, daj opet, još više i ode život...Sve znaš...
Kako sam našao djevojku prije dvije godine smiren sam, ono ko što kažeš ti, zacrtaš sebi neću i tačka, nisam nešta teško pao bio al eto, svako ima svoje... Dovoljan je provod gdje ti nude loše stvari, alkohol il šta gore... Pa sam poslije mislio, hvala Bogu pa nism imao više para, vjerovatno bi ih dao na gore stvari...
Prije sam za narkomane mislio da to treba ubit, štetočine itd, al kad vidim šta stoji sve iza, kako to sve krene, nije mi fazon mrziti, i ja mogu sutra tako i šta onda... Jedino ko je baš u tom pa neće sebi pomoć to je nešta drugo...
Ko je pametan isčupa se, pa malo po malo, bitno je skontat se pa lagano vratit se... Tebii svaka čast fakat! Drago mi je što se boriš, ja se sjetim samo mojih roditelja kad želim neko sranje da radim...
Koje si godište brate? Ja sam 91'...

Čupaj i dalje buraz, tu smo... Nije lako u ovom Sarajevu al ima uvijek gore... Pozitiva. humor, ljubav imati i voditi haha, vjera u Boga i biće ako Bog da dobro!
Lako reći nego uraditi al eto, sve znaš... I ovo znači ee! I ovo je pozitivna energija nama, za početak! Pisati, pričat kako je ko, družit se, pa aBd i uživo... Neko ne bi ni da zna za nas nažalost, za narkomane, propalitete, zabrinute majke itd...

Čuvaj mi se brate, pamet u glavu! Želim ti najiskrenije od srca sve najbolje, da ti dani prolaze dobro i pozitivno!!!
Nadam se da je Dini i njenom sinu dobro, al vjerujem da će nam se javiti i očekujem dobre vijesti!!!

SRETNO! Pišemo se naravno!!!
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: moja ispovjest ...

Post by Hustler-37 »

Mirza1 wrote:Too burazengijo! :D
Hvala Allahu (treba vjerovati prije svega u Boga, tj. Jednog Jedinog Allaha) pa se skidaš, tako mi drago za tebe!!!
Ja dobar vala, kako može niti dobro sam... Držim se, borim se i to sve što mora ići haha
Danas sam cijeli dan u kući bio, odmarao, već sedmicu dana sa djevojkom i jaranom idem u teretanu, svaki dan, pa aBd tako i planiram nastaviti...
Želim se tome posvetit sad baš...
Malo mi krivo što odma ne odgovaram, jer imam i ja jbg obaveza al bitno da se sjetimo doć na ovaj forum i pisat!
I meni znaju tako klošari pitat me što me nema al kažem sebi hvala Bogu što me nema s vama... Znaš sve brate, najlakše je klošariti, dobro ti bude s njima, opijen zezancija, fakat dobro bude, al ee dan poslije ko leš, daj opet, još više i ode život...Sve znaš...
Kako sam našao djevojku prije dvije godine smiren sam, ono ko što kažeš ti, zacrtaš sebi neću i tačka, nisam nešta teško pao bio al eto, svako ima svoje... Dovoljan je provod gdje ti nude loše stvari, alkohol il šta gore... Pa sam poslije mislio, hvala Bogu pa nism imao više para, vjerovatno bi ih dao na gore stvari...
Prije sam za narkomane mislio da to treba ubit, štetočine itd, al kad vidim šta stoji sve iza, kako to sve krene, nije mi fazon mrziti, i ja mogu sutra tako i šta onda... Jedino ko je baš u tom pa neće sebi pomoć to je nešta drugo...
Ko je pametan isčupa se, pa malo po malo, bitno je skontat se pa lagano vratit se... Tebii svaka čast fakat! Drago mi je što se boriš, ja se sjetim samo mojih roditelja kad želim neko sranje da radim...
Koje si godište brate? Ja sam 91'...

Čupaj i dalje buraz, tu smo... Nije lako u ovom Sarajevu al ima uvijek gore... Pozitiva. humor, ljubav imati i voditi haha, vjera u Boga i biće ako Bog da dobro!
Lako reći nego uraditi al eto, sve znaš... I ovo znači ee! I ovo je pozitivna energija nama, za početak! Pisati, pričat kako je ko, družit se, pa aBd i uživo... Neko ne bi ni da zna za nas nažalost, za narkomane, propalitete, zabrinute majke itd...

Čuvaj mi se brate, pamet u glavu! Želim ti najiskrenije od srca sve najbolje, da ti dani prolaze dobro i pozitivno!!!
Nadam se da je Dini i njenom sinu dobro, al vjerujem da će nam se javiti i očekujem dobre vijesti!!!

SRETNO! Pišemo se naravno!!!
Mirza sta ima brate,dobro sam hvala bogu evo danas jos bolji hvala dragom Allahu(bogu jedan je kako ga god ko zvao)ide dobro.nisam brate mislio da ce biti ovako mislio sam da cu bitii les ali uz Boziju pomoc druze ja sam extra iz dana u dan..borim se i nastavljam dalje,necu nema te sile da me nagovori da je uzmem kada bi umro sad evo sad da kazes umires ako ne uzmes ja sam odlucio bolje grob nego rob..druze ja sam bio rob zadnjih 2 mjeseca jer ja sam do prije 2 i pol mozda 3 mjeseca bio beton skoro 3 godine alii desi mi se situacija u porodici koja je bila okidac da ponovo sve krenem i kajem se sada ali poslije hebavanja nema kajanja druze nego idem dalje pa sta bude a bice dobro sto se tice heroina jer ga necu uzeti vise nikada.kaze nikad ne reci nikada e ovaj put sam ja rekao nikada kad bi crko napola..dosta mi vise i laznih jarana i svega sto me tjeralo da nabavim hebeni dop..citamo se naravno mirza brate..puno srece ti zelim i teretana je dobra,ja dok sam bio cist kuci sam to radio jer imam par sprava razboj i dvije bucice i ne treba mi vise,cisto da izbacim iz sebe negativnu energiju,ako bog da za nekih mjesec opet idem da se ufatim razboja to je najbolja sprava..pozdrav brate
User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

Pozdrav buraz.
Drago mi je baš čuti da si čist. Nije lako vjerujem, pogotovo kad je teža droga u pitanju, ali ti kako kažeš, vjerujem ti naravno, dobro je boriš i čistiš! SVAKA TI ČAST!
Svakom je na početku želja ko se navuče na teško, da želi iz toga i normalno da živi, al sam sebe samo laže... Ti si hvala Bogu odličan, samo nastavi! Nađi sebi neku zamjenu, eto imaš spave pa vježbaj, il u pravu teretanu da se učlaniš (npr. progym na koševu gdje ja idem). Tamo je extra, raja je super, svi raspoloženi, pa i "treba" ima hahah...

Nastavi samo tako brate, uz tebe sam, barem ovako sad za sad, da se pišemo...
Sve znaš moj buraz, da ti ne pametujem haha

Ja sam dobro hvala Bogu, kako god da je, bez posla, porodični problemi osobni problemi itd, ostajem pribran trgam se, šta bi drugo insan...
Čuvaj se brate, pozravljam te puno pa se čujemo naravno, pišemo obavezno!!! Svako dobro i ne daj mi se drug!!!

Nadam se i dalje gosođi Dini da se javi... Očekujem i molim Boga da joj je dobro, njoj i njenim sinom...
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: moja ispovjest ...

Post by Hustler-37 »

Mirza1 wrote:Pozdrav buraz.
Drago mi je baš čuti da si čist. Nije lako vjerujem, pogotovo kad je teža droga u pitanju, ali ti kako kažeš, vjerujem ti naravno, dobro je boriš i čistiš! SVAKA TI ČAST!
Svakom je na početku želja ko se navuče na teško, da želi iz toga i normalno da živi, al sam sebe samo laže... Ti si hvala Bogu odličan, samo nastavi! Nađi sebi neku zamjenu, eto imaš spave pa vježbaj, il u pravu teretanu da se učlaniš (npr. progym na koševu gdje ja idem). Tamo je extra, raja je super, svi raspoloženi, pa i "treba" ima hahah...

Nastavi samo tako brate, uz tebe sam, barem ovako sad za sad, da se pišemo...
Sve znaš moj buraz, da ti ne pametujem haha

Ja sam dobro hvala Bogu, kako god da je, bez posla, porodični problemi osobni problemi itd, ostajem pribran trgam se, šta bi drugo insan...
Čuvaj se brate, pozravljam te puno pa se čujemo naravno, pišemo obavezno!!! Svako dobro i ne daj mi se drug!!!

Nadam se i dalje gosođi Dini da se javi... Očekujem i molim Boga da joj je dobro, njoj i njenim sinom...
Mirza moj dobri,vjeruj ova noc je najteza,danas izadjem (rekao sam gore vec,uvijek prije sam se zatvarao u kucu,kao izolacija i puknem poslije 2 dana sad sam sebi zacrtao kad je lijep dan prosetam po suncu cisto pola sata samo i nista vise i vjeruj bolje mi nego kada sam u kuci u izolaciji,jer kada sam u kuci samo dumam,dzaba komp dzaba tv,knjige itd,jednostavno misli samo lete na zuto,tako da sam sad promjenio taktiku i mirza moj dobri hvala Allahu pali sad za sad)i 3 puta sretnem svog dilera(bivseg hvala Bogu)vjeruj ili ne ali nemam razloga da te lazem jer meni ni iz dzepa ni u dzep,ako lazem lazem sebe nego hocu da ti kazem kako sam ponosan na sebe,evo 4 sata je ne spavam znao sam ja da mora doci dan i taj da ne spavama ali drago mi mirza,grijanje je okrenuto na najvece ubi ja u trenerci u krevetu,dzemper ,deka,jorgan,ali ponosan sam na sebe nisam uzeo,samo mu mahnem on me gleda s cudom jer nisam vec dugo ga zvao do sad bi ga zaustavio i ako nemam para davao telefon u zalog a sada non salantno prosao pored njega cak sam razmisljao da li da mu se i javim,ali hajde kontam ako je on djubre necu ja ,mahnucu mu i proci.brate vjeruj nisam dugo bio ovako ponosan na sebe bilo je prije milion ovakvih situacija ali da ja cist u 4 sata se tresem pod dekom uz caj od kamilice i malo narandze iscjedjenje u njega ma nema sanse (taj diler mi je komsija ne bukvalno ali dvije zgrade od mene)pokucao bi ja njemu sad na vrata jer sam to znao raditi a sto mi ne bi otvorio kada zna da ga ceka 40 ili 20 minimalno.samo brate kao sto sam ti rekao u gornjem postu,odlucio sam cvrsto grob bolje nego rob.pisem ispovjest da ne bi pisao na dvije strane procitaj kada ti vrijeme dozvoli,ovde sam cisto samo radi tebe jer nekako hebem li ga zracis nekom pozitivom i viidm da nisi uhljup i da mislsi i na druge.
hvala ti puno na podrsci druze moj i samo da dodjem malo sebi jos nekih 10 dana zovem ja tebe na kafu,jer takvog covjeka ako BOG da treba upoznati,malo nas je ostalo takvih,ljudi su kako ti rece sebicni,zavidni i oholi ali to je druze kratkog vjeka,Ja sam vjernik vjerjem u Allaha dz.š (Boga) kako ga ko god zvao on je jedan pa cu ti sada citirati jedan hadis koji je poslaniku spusten prije 1400 godina nesto malo vise a tek sada tj zadnjih 15-20 godina je pocelo da se desavam i onda mi neko kaze ne vjeruje,pa bolan hajde ti nesto predkazi 3 dana unaprijed evo ti sta hoces.
evo citiram hadis brate pametnom dosta :"Moje sljedbenike pogodit će bolest ranih naroda". Na upit ashaba "Allahov Poslaniče ,koja je to bolest ranih naroda ? "on je odgovorio "Razuzdanost, obijest, umišljenost, zaokupljenost imetkom, posvećenost dunjaluku, međusobna mrznja i zavist, sve dok ne zavlada nasilje"..to je ono sto si ti spominjao i pao si mi napamet..
pozdrav druze i citamo se ako Bog da opet..
Iskreno volio bih i ja daje kod gospodje Dine sve ok i nadam se da jeste samo nema vremena da pise..
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

Cao procitah sta ste vas dvojica pisali pa mi se dusa raspada sve je borba i nema zaobilaznog puta znaci samo raditi na sebi i boriti se ...moj sin je tada uzeo nesto al hvala bogu nije nastavio uglavnom. Je kuci sad je poceo sa antidepresivima i to mu je dosta pomoglo treba par sedmica da se izdrze kad ih pocnes uzzimati a onda olaksaju dusu tako da mislim da nije Lise otici kod psihijatra pozsravljam vas i cuvajte se
Post Reply