moja ispovjest ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

Pozdravljam vas puno!!!
Stvarno mi je drago čuti neke pozitivne vijesti, da je čist da je dobar, vjerujem nije to lako, al svaka mu čast na borbi, kao i vama!
Proće i depresija, kao i čitava situacija jaki ste. Vjerujem koliko ste jaki kao i vaš sin! Vjerujete postali ste mi u životu da kažem bitni, kao neka čežnja i čitavo ovo vrijeme čitajući, osjećam potrebu da se često pitam na dan kako ste i nadam vedrim vijestima...
Želim vama i sinu i dalje sve najbolje da bude još pozitivnija situacija!!!
Pišite nam kad možete i nadam se da vam je od pomoći naše pisanje... Svako dobro!!!
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

tamara i mirza ..hvala vam …tu sam ..malo se osjecam stresno i ne udjem cesto na internet ..radim puno i svaki slobodni trenutak kad sam kuci sjedim sa sinom ..cist je i dalje ..ide na kliniku i daje test mokrace ponedjeljak srijeda i petak ..dobice vrijeme za individualne razgovore kod terapeuta ..id ena socijano i ima kontak sa njima ..id eod psihijatra koji je isto u kontaktu sa socijalom ..tako da se sve to malo povezalo i shvatilo po prvi put ozbiljnjije ..jer psihijatar je trazio dozvolu u zurnal i kontakt sa soscijalom da bih bio siguran da mi je sin cist ..moj sin je tu kuci ..poneka dnesto uradi ..opere ves ..sredi sudje ..proseta ..uglavnom se bori i ne drogira s e..terapiju za hepatitiis ce valjd apoceti na ljeto ..ici ce samnom na more 7 dana ..tu ce biti i moji prijatelji zajedno sa nama tako da ce mu i to biti dbra promjena u pozitivnom nadam se ..hvala vam sto ste se javljai i brinuli ..puno pozdrava i nadam se da ste i vi dobro
User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

E tako mi je drago čuti vas! Hvala vam puno što se sjetite baš nas na ovom internetu, napisati nam.
Radujem se da je ćist, da ide ka boljem i nije tako kritično kao prije!!! Samo vedro i pozitivno!!!
Vjerujem da će vama a i sinu odmor na moru dobro doći, malo promjene pozitivne, bitno da je čist, pa sad samo na vedro forsirati se, manje misliti "šta ako.."razgovarajete što više s njim, zezajte se, humor dosta pomaže!
Mogu samo komentarisat vama, al i hepatitis je naravno iliječiv, važno da se vaš sin odmiče od tog zla đavolske rupe!!!

Svaka vam čast Dino, vi ste veliki borac! Neki dan sam ispočetka čitao opet, stao sam i plakao... Na kraju svega sunce obasja, nije uzalud ništa!!!

Želim vam i dalje puno sreće. strpljenja, pozitivnosti, da nam i dalje pišete, pozitivnim vijestima, pa vjerujem čitat ću čak o vama kako je sve prošlo dobro, kako je vaš sin sretan, svoj čovjek koji voli i svoju mamu i pazi je!!!

Veliki topli pozdrav vam šaljem iz Sarajeva!

SRETNO DINOO!!!
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

hvala ti mirza puno ..i ja tebi zelim sve najbolje …ovih dana je imao bolove u stomaku ..to je ta kronova bolest koja ga citav zivot unistava …pokusava da ide dalje ..uglavnom je cist i to je sad za sada velika stvar …nema bas volju ..ovih dana nije ni setao …bude dosta onako tuzan er nema prijatelja ..pricam sa njim dosta …nadam se najboljem cuvaj se miraz i sve najbolje
User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

Hvala vam puno na toplim riječima!!!
Drago mi je da nam se javite, a posebno vaš sin da je čist, pa vremenom će proći tuga i patnja vjerujem!
Samo da je s vama dobro, da pričate, biće prilika, naći će prijatelje dobre, eto ima vas!
I ja prolazim kroz težak period ali ne može se porediti sa vašim... SVE NAJBOLJE VAM ŽELIM!!!
Pišite nam i dalje, vjerujem u vas, i da će doći još bolje i mir među vama i sinu, samo pozitivno mislite!!!

Iskreno, uvijek mi u mislima jedna slika vas i vašeg sina, kako stojite jedno pored drugo nasmijani i puni energije! :D

Čuvaj te se, i budite pozitivni!!! Čujemo se uskoro, pišite kad možete!!!

SVE NAJBOLJE
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

neznam sali ovo vise iko cita ali moram da napisem koju rijec ..bila sam u africi 7 dana na odmoru sad u martu ..kad sams evratila sin mi je promjenio dan za noc …tako da sam ga ja morala buditi non stop kad treba da ide da da mokracu na analizu ..tu je pocelo sve ---ja sam ga budila on nemoze da s edigne ..to je njemu dosadjivalo ..neki dan sam primjetila promjene na njemu ..od pihijatra je dobio titalin na recept ..to je za nejgovu kao dijagnozu add sto ima …medjutim prebrojala sam tablete i vidjela da e za 5 dana umjesto 10 uzeo 16 .pokusala sam da pricam sa njim i onda me optuzio opet da mu gledam stvari da imam potrebu d aga kontrolisem ..itd ..rekao mi da sam budla ai glupaca ..shvatila sam da je opet uzeo nesto i d amu se mozak okrenuo ..sad vise neznam ni kud ni kako ..grozno s eosjecam ..mislila sam bila da je krenulo nekako ..treba na ljeto da s epocne lijeciti od hepatit c ..ovaj psihijatar mu daje lijekove stim d anesmije biti pozitivan ..7 aprila je bio pozitivan na nesto ..to sam procitala u nejgovom tefteru sto pise svoje misli ..meni niej htio priznati d aje uzeo nesto ..sa dmoze izgubiti i pravo na lijekove jer ovaj psihiatar je ozbiljan i nece da ispisuje nista ako se ne pridrzavas pravila ..bog nek nam je na pomoci
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: moja ispovjest ...

Post by Hustler-37 »

dina_d wrote:neznam sali ovo vise iko cita ali moram da napisem koju rijec ..bila sam u africi 7 dana na odmoru sad u martu ..kad sams evratila sin mi je promjenio dan za noc …tako da sam ga ja morala buditi non stop kad treba da ide da da mokracu na analizu ..tu je pocelo sve ---ja sam ga budila on nemoze da s edigne ..to je njemu dosadjivalo ..neki dan sam primjetila promjene na njemu ..od pihijatra je dobio titalin na recept ..to je za nejgovu kao dijagnozu add sto ima …medjutim prebrojala sam tablete i vidjela da e za 5 dana umjesto 10 uzeo 16 .pokusala sam da pricam sa njim i onda me optuzio opet da mu gledam stvari da imam potrebu d aga kontrolisem ..itd ..rekao mi da sam budla ai glupaca ..shvatila sam da je opet uzeo nesto i d amu se mozak okrenuo ..sad vise neznam ni kud ni kako ..grozno s eosjecam ..mislila sam bila da je krenulo nekako ..treba na ljeto da s epocne lijeciti od hepatit c ..ovaj psihijatar mu daje lijekove stim d anesmije biti pozitivan ..7 aprila je bio pozitivan na nesto ..to sam procitala u nejgovom tefteru sto pise svoje misli ..meni niej htio priznati d aje uzeo nesto ..sa dmoze izgubiti i pravo na lijekove jer ovaj psihiatar je ozbiljan i nece da ispisuje nista ako se ne pridrzavas pravila ..bog nek nam je na pomoci
boce tp dobro sve nemojte da se predajte sve ce to biti u redu,sada kada vam je sin "rovit"izbjegavajte koliko god mozete da ga na duzi period ostavljate samog,ja razumije posao ne bira morate itd ali probajte da ste uz njega,sigurno je nesto uzeo cim takve rijeci upucuje majci jer to mozemo samo mi ovisnici kada smo nadrogirani sigurno cisti necemo nikada reci.to govori neka droga iz njega ne on ja vjerujem u to i ne poznaje ni njega ni vas ali vas molim budite uz njega,meni su moji pomagali milion malih puta ja ih svaki put prevario i slagao,sada kada hocu i zelim oni mi vise ne zele pomoci sam sam ostao uz dragog Bog na ovom svijetu,ja ih ne optuzujem nizasta jer znam sta sam im sve uradio malte ne prosijacima napravio porodicu koja je imala sve i prje i poslije rata,sve su halali radi mene samo da budem ok ja ponovo usrao da prostite.sada su digli ruke ja ne znam sta cu ludim iz dana u dan sve se vise drogiram i mislim samo najgore(ovim ne trazim da me neko sazaljeva daleko od toga),svaki dan molim boga da me uzme ali On izgleda nece zeli da se patim jer sam patio svoje punih 20 godina.zato vas molim (vjerujem da je vas sin vas isto patio dugi niz godina) budite uz njea opet poslije svega jer ja nekako osjetim da on zeli da se skida po vasoj prici,pa ko normalan ne zeli ali jednostavno ne moze sam,ja ne mogu vise komuna jer sam obisao 4 i nije to za mene..jednostavno sada samo zelim da pocnem da pricam s svojima(zivimo u istom stanu ali kao da i ne zivimo)i da se skinem ponovo da odem daleko iz prokletog Sarajeva i BiH i nikada se vise ne vratim u ovaj propali moj grad kojeg su droga i rat unistili.veliki pozdrav za vas gospodjo i vasem sinu zelim sve najbolje kao i vama,pisem vam jer ste veliki borac kao i moja majka ali ona je na zalost digla ruke od mene jer vise ne moze,ja je razumijem toliko puta sam slagao i prevario i obecao pa opet slagao.zato eto nemojte bar vi svog sina ostavljati razgovarajte s njiim,ja nikada nisam imao suicidne misli za svojih 20 godina drogiraranja da da 20 puni ( ne ponosim se tim gadim se sam sebi) ali zadnji mjesec dana samo o tome mislim i to mi kroz glavu prolazi,nesto me vuce da odem.laku noc svima posebno vama gospodjo koja ce se ja vjerujem izboriti za svoje djete.
User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

Ćitamo! Naravno da smo tu za vas, ako ne, tvrdim za sebe barem da sam ja tu i čitam vaše!
Jako mi je žao za situaciju! Taman sam se obradovao da ide sve na bolje...Al nažalost tako je kako je. Neću reći da ne ide nikako na bolje ali ne gubite nadu Dina! Jaki ste i izborit ćete se na kraju sa vašim sinom da se okrene na dobro!
Vjerujem kako vam je...
Čitao sam neki dan, da ovisnici nisu zbog droge ovisni samo tako, već njihova depresija, psihički gubitak i to crnilo u njima ih tjera da uzimaju u cilju utjehe... Potrebno je tim osobama ljubav i velika pažnja. Al lako je reći nego uraditi kad ona ne želi to... Ne znam...Ne bi pamet da prosipan sad kao...
Stvarno mi je žao i srce mi steže takva njevolja kad zadesi osobu, posebno majku kao žrtvu, da gleda sina ili kćerku u toj bolesti i haosu...

Bog je najveća pomoć i vjerujem da će vas oboje izvući iz tog zla!!!

Hvala kad nađete vremena za nas! Pišite nam i dalje kad možete, tu smo uz vas da vas saslušamo i popričamo!!!

SVE NAJBOLJE VAM ŽELIM DINA I BUDITE JAKI I DALJE!!!
User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

Znam kako je u Sarajevu takođe živim i ja u njemu nažalost.
U potpunosti se s tobom slažem da se pogano, bolesno, i sve najgore što mogu pomisliti za njega!!!
Rat, droga, pohlepan i sebičan narod koji i dalje cjede preko mrtvih bi prešli za novac!

Drug bori se, vjerujem kako ti je, ne odustaj, probaj biti čist! Ne budi kao prosječan građan BiH, već im j*bi sve i pokaži da si bolji od njih!

Želim i tebi sve najbolje u budućnosti druže! Piši, vjeruj lakše je ako ništa, ima nas koji ćemo te slušati i odgovarati!

SRETNO!
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: moja ispovjest ...

Post by Hustler-37 »

Mirza1 wrote:Znam kako je u Sarajevu takođe živim i ja u njemu nažalost.
U potpunosti se s tobom slažem da se pogano, bolesno, i sve najgore što mogu pomisliti za njega!!!
Rat, droga, pohlepan i sebičan narod koji i dalje cjede preko mrtvih bi prešli za novac!

Drug bori se, vjerujem kako ti je, ne odustaj, probaj biti čist! Ne budi kao prosječan građan BiH, već im j*bi sve i pokaži da si bolji od njih!

Želim i tebi sve najbolje u budućnosti druže! Piši, vjeruj lakše je ako ništa, ima nas koji ćemo te slušati i odgovarati!

SRETNO!
Hvala druze puno od srca,sve sto si rekao je tako brate,tako da nema tu sta puno da se doda i oduzme,borim se svaki dan ko konj da izvines,patim se nije lako(bio sam svjestan toga) s godinama je sve teze i teze ali necu odustati kada bi crkao.Jos jednom hvala druze od srca i pozdrav tebi i Dini i nadams e da je njen sin dobro i da gura dalje cist i bez ovog najveceg zla danasnjice
Post Reply