moja ispovjest ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

pozdrav drugari ..odavno me nije bilo ..jos od januara moj sin je bio u raznim psihozama kao sta sam pisala ..ja sam bila u augustu u hrvatskoj i bosni ..u okrobru u egiptu 24 dana ..bila meditirla razmisljala ..kad god s evrtim uvijek je sve gore ..u zadnje vrijeme je bio agresivan ..i kad mi kaze da sutim moram da sutim jer znam da bih me udario ..vise nigdje nije bilo ni traga od mog sina ..njegove oci su djavolske oci ..plasila ga se .zakljucavaala se u sobu kad odjem sa posla ..jer je bio totalno izludio ..zvala socijalau ..molila za pomoc ..pokuslaa sa njim ..nije s emoglo pricati ..ovaj vikend sam otisla u tel aviv ..samo na tri dana ..kad sam se vratila osjetila sam miris trave u kuci …moj sin je sjedio na tarasi i bio je miran ..rekla sam mu da s eosjeti trava kaze izvini ..bio je tako njezan ..pitoa me da ga zagrlim ..sjela sam i pricala ..nisam mogla d avjeruje da je se vratio …sutradan me zamolio da ga odvezem da da test mokrace zbog socijalnog ..odevezla sam ga i cekla a..posalo mi je poruku d aje ostao unutra ..to je ustvari kuca gdje ih drze da vide koliko mogu izdrazati unutra i dali zaista zele da idu u komunu ..plakala sam cijeli dan ..moj sin me zvao na telefon i bio je skroz normalan ..ja se jos uvijek pitam sta se desilo ovaj vikend …poslije 11 mjeseci agrsije patnje poslije metadona on je htio d ame zagrli ..htio d aprica ..cak se i smijao samnom ..bio je pozitivan na travu al su ga ipak primili jer im je bilo bitno d anije pozitivan na opijate ..tj jest teske droge …neznam ljudi drzite mi fige neka promjena se desila ..zasto i kako s estvari same od sebe dese neznam i nikad saznat necu ..luka ziva sam bilo svakakvih govana ..uzasnih ..al eto da se pohvalim nesto pozitivno dokle ce neznam ..pozdravcic
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

Lujka wrote:Počela me obuzimati neka zebnja, što se dešava sa Dinom i njezinim sinom, inače se, barem koliko pratim, redovitije javljala, nadam se da nije generalna frka :?
evo me draga …citamo se
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

[quote="lilly marlene"]Draga gospodjo,
Procitala sam vase postove i jako me dirnula vasa prica jer su mi se desile stvari koje ne bih pozeljela nikom. Vi ste u ovoj prici jako slicni mome ocu koji me podrzavao do samog kraja mog drogiranja,odnosno nikad nije odustao od mene kao svi ostali ali nazalost , za njega je sve to bilo previse i umro je od srcanog udara za vrijeme mog boravka u komuni. Zadnje rijeci koje mi je uputio su bile :"Volio bih da se ti izlijecis , da zivis normalan zivot , tad bi mogao umrijet u miru"! To je bilo nekoliko mjeseci prije nego je umro. On mi je pomogao da odem u komunu, placao je za mene sve sto je bilo potrebno.
Ja sam sad dobro , cista sam vec dugo vremena ali njega nema, on nije dozivio dan kada sam izisla u novi zivot . Mene dusa boli i uvijek ce boljet zbog svega sto sam mu uradila ali nastojat cu svim sto imam u sebi da neukaljam uspomenu na njega i da zivim onako kako je on to htio.
Sve sto imate,materijalno,sto ste do sad izgubili u borbi s sinovom ovisnoscu vam ne bi znacilo vise nista da se ne daj Boze desi najgore zato vam u najboljoj namjeri predlazem da pokusate nagovorit sina da ode u komunu. U R.Srpskoj imate dvije za koje znam,Marjanovac kod Banja Luke i Izvor u Derventi,da primaju ljude iz sireg regiona,Srbije,Hrvatske,Crne Gore itd.,a za koje nemora bit cist ni dana da bi usao.
Eto nadam se da ce vam krenut na bolje i da ce se vas sin uspjet izvuc iz pakla u kojem je a sve je do njega.
Veliki Pozzz[/quohvala na citanju i pisanju .nadam se d amoj sin nece ostati tako sam ..jer bih zaizta voljela da ako se ikad izlijeci d ane osjeca krivnju nego da zivi srecno ...
User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

Zdravo Dina.
Čitam vaše ispovijesti od početka pa evo do sada, haman svaki dan sam posjećivao ovaj dio foruma da vidim da li ste vi barem nešta
napisali željno išćekivao, da vidim kako ste, u nadi da ste bolje i vaš sin ide na bolje od te poklete droge!!!

Drago mi je da se javljate, da dijelite vašu svakodnevnicu sa svima nama... Niste sami da znate, barem riječima vam mogu pomoći da vam bude malkice lakše!
Da ne duljim,

Želim vam sve najbolje iz dana u dan, svakim trenom, da ne odustajete prije svega od vas, vaše duše, da nađete konačan mir, i naravno od vašeg sina,
znam kako je teško, izdržite!!!

Postoji jedan jedini Bog, On sve vidi i zna i On će nam pomoći i izvući nas iz najteže situacije, samo moramo biti strpiljivi i borit se!!!!

Još jednom, SVE NAJBOLJE, ZASLUŽUJETE, i molim vas ne zaboravite da nam se javljate s vremena na vrijeme kad možete eto, postoje osobe daleko od vas koji vas isčekuju da pišete malo, pomoći vam u ovoj formi, evo prvi sam ja taj! Vaš sam da tako kažem FAN! :D
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

hvala puno do neba …moj sin je jos uvijek u toj zajednici danas je 5 dan ..nadam se da se njegovo razmisljanje pocelo mjenjati ..poslije 7 dana on ima pravo izaci kuci jedan dan pa cu tad vidjeti sta se desava ..uglavnom ovo je najveca pozitivna promjena od 2010 godine ..hvala jos jednom drugaima koji citaju i pisu rijeci podrske
User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

Tako mi je drago takve pozitivne vijesti čuti! Ide hvala Bogu na bolje, nadam se da će ostati tako da vaš sin konačno bude čist, i zajedno s njim imate miran život!
Kako ste vi, kako se osjećate uglavnom?

Svako dobro vam želim, ostanite tako jaki, pozdrav iz Sarajeva.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

cao moj sin je jos uvijek u zajednici danas je dosao kuci u posjetu kaze d amisli da ima hepatit c tj sumnja pa je jako tuzan ..ove sedmice ce da uradi nalaze ..ja se stvarno nadam da nema …zato ne uzima svoje lijekove za stomak koji su mu prijeko potrebni jer oni smanjju imunitet ..nadam se da ce da uradi test i da ce s epokazati d anema hapatit c….rekoa mi je da s ejako lose osjeca i da je tuzan i da zeli da uzme drogu ..pokuslaa sam d amu objasnim i da pricam snjim ..nadam se da ce biti cvrst ..najteze mu je sto nema prijatelja ..sam od sebe je jako povucen i nije socijalan ..ne shvata d amora da radi na tome da nadje prijatelje …jako mi ga je zao al isto tako sam mu rekla da cu mu biti podrska za sve ako je cist a ako nije cist da neznam do kada cu moci tako ..samo mi je nada ostala ..pozdrav / dali mi s emoze javiti neko ko ima hepatit c virus i kako se to sve odrazava na covjeka
User avatar
Mirza1
Posts: 21
Joined: Sat Aug 27, 2016 5:10 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Mirza1 »

Ćao Dina... Jako mi je žao čuti za vašeg sina i vjerujem da je vama pogotovo teško u takvoj situaciji.
Ne znam koliko vam pomažu riječi podrške na ovom forumu, stvarno vam želim od srca, kao i vašem sinu posebno, da se sve ka dobrom se usmjeri!!!

Borite se i dalje, imajte vjeru u Boga, meni na kraju uvijek pomogne Islam! (ako vam ne smeta što sam spomenuo Islam, izvinite)
Ne znam šta bi vam drugo pisao... Žao mi je jednostavno tog svega!
Pišite nam i dalje kada možete, barem sa moje strane stojim da vam nekako pomognem!

DRŽITE TE! UVIJEK IMA IZLAZ I LIJEK IZ SVE!!!
Sve najbolje vam želim, vama i sinu. Čuvajte se, ne gubite nadu i borbu!!!
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Tamara86 »

cao moj sin je jos uvijek u zajednici danas je dosao kuci u posjetu kaze d amisli da ima hepatit c tj sumnja pa je jako tuzan ..ove sedmice ce da uradi nalaze ..ja se stvarno nadam da nema …zato ne uzima svoje lijekove za stomak koji su mu prijeko potrebni jer oni smanjju imunitet ..nadam se da ce da uradi test i da ce s epokazati d anema hapatit c….rekoa mi je da s ejako lose osjeca i da je tuzan i da zeli da uzme drogu ..pokuslaa sam d amu objasnim i da pricam snjim ..nadam se da ce biti cvrst ..najteze mu je sto nema prijatelja ..sam od sebe je jako povucen i nije socijalan ..ne shvata d amora da radi na tome da nadje prijatelje …jako mi ga je zao al isto tako sam mu rekla da cu mu biti podrska za sve ako je cist a ako nije cist da neznam do kada cu moci tako ..samo mi je nada ostala ..pozdrav / dali mi s emoze javiti neko ko ima hepatit c VIRUS i kako se to sve odrazava na covjeka
Zdravo Dina. Nadam se da vam je sin dobro. Ja imam Hepatitis, i imam ga od 2004 godine, s tim da se od ove godine, 16.03. lijecim, tj. primam inekcije jednom sedmicno, i pijem tablete svaki dan, i tako trebam 48sedmica, jer imam najtezi genotip, a to je genotip broj 1. Postoje razni genotipi hepatitisa C. Genotip 1 i 3 su najzastupljeniji, s tim da se genotip 3 lijeci 24sedmice. Hepatitis kao Hepatitis nema nekih simptoma, zato i mnogo ljudi ni ne zna da ima virus u sebi, prenosi se iskljucivo sa zarazene krvi na krv, upotrebom istih igala, upotrebom istog pribora za tetoviranje i pirsanje, rijedje seksom, ali je moguce. Ispocetka, kad se tek dobije Hepatitis, nema nikakvih simptoma zato sto se tijelo opire, i izostanak simptoma moze potrajati jako dugo, ali kako covjek stari, hepatitis se moze pretvoriti u cirozu jetre, narocito ako osoba sa Hepatitisom se nastavi rizicno ponasati, sto znaci drogirati se, piti alkohol, piti tablete...Takodje, hepatitis c se uspijesno zalijecuje, tako da shvatam da je tuzan, ali nemojte samo povjerovati da zbog toga hoce da se drogira, jer vam kazem, Hepatitis se danas uspjesno zalijecuje, i cak stavise, mogu reci da ima vise ljudi koji su zalijecili hepatitis, nego onih koji su se uspjeli skinuti sa droge. Ja sam ga dobila jako mlada, i poslije toga sam zivjela rizicno jos 8godina, ponekad bi me jetra zazigala, i to su bili svi simptomi. Tako da ako se ispostavi da ima, samo se treba javiti infektologu, i infektolog ce uputiti sta dalje i kako, ali to pod uslovom da zeli da se lijeci, i da ne zeli vise da se drogira. Eto, nadam se da sam bar malo pomogla, ako imate jos neko pitanje, rado cu odgovoriti. Svako dobro.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

hvala draga tamara ..jos uvijek neznam dali ima ili ne ..to su bile samo njegove sumnje ..uradio je nalaz ali ga nisam vidjela i neznam dali je dobio odgovor ..puno pozdrava i srece
Post Reply