moja ispovjest ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

moja ispovjest ...

Post by dina_d »

dragi ljudi ..prije nekoliko dana sam slucajno trazila informacije o narkoticima i naravno slucajno naletila na ovu stranicu ..citala sam ispovjesti i razna postove ..kada dodjem uci sa posla navece odmah ukucam narkomanija .ba da vidim sta ko pise ..jer usamljena sam i nosim tesko breme na svojoj dusi (da je na ramenima bilo bih mi puno lakse )..naime ...iz rata iz bosne sam izasla sa malenim djecakom ..plavokosim i slatkim ...prepametnim ..malo prije rata bio je razvod ..da neduzim sve te situacije naravno na covjeku ostavljaju traga medjutim ja licno nisam imala vremena da mislim o tome ..imala sam malog sina i problem da se snadjem te da mu obezbjedim bolji zivot ..sami smo na dalekom sjeveru ..nij ebilo lako ..u 10 godini on se razboli i dijagnosticiraju mu kronovu bolest(hronicna bolest crijeva ) ta bolest sama od sebe kada je aktivna dovodi do depresije ..jer cim nemozes jesti ..bole te kosti ...nemas snage ..imas stalne prolive ..lezis nemas socijalni zivot jer si prikovan za krevet ..dvije operacije ..itd ..da neduzim ..uglavnom moj sin bio je jako hrabar za sve ..izdrzao je sve to herojski ...ukratko sam zeljela da opisem nas zivot ..da predjem na stvar ..uglavnom bilo kako bilo poceo je da duva u srednjoj skoli ..kako je poceo tako je i prestao je r mislm da je pretjerivao i dobio je panicne napade od toga ...kada je zavrsio srednju skolu znaci sad je vec 19 godina ..(trenirao je hrvanje ) tu mu pukne misic ..imao je uzasne bolove a ljekari mu nikada nisu na recpet davali nista jako zbog bolesti koje ima jer je bolest dozivotna te da s enebih navukao na tablete ..on je sebi sam kupio subotex..i tada se prvi put navukao ..proslo je dosta vremena i shvatila sam ..ucinila sam sve da se rjesi toga ..i sam je shvatio ..poslal asam ga u egipat na godisnji ..te kod mojih u bosnu ..oporavio se ..( ili sam bar ja tako mislila er u to vrijeme nisam znala sa cim imamm posla ) ..tog ljeta ..2009 otputovali smo zajedno u bosnu ...i u hrvatsku namore ..sreli smo se sa rodbinom iz amerike poslije 17 godina ..djeca nam se nikad nisu srela ..bili smo na raftingu na neretvi ...bilo nam je super ..nas odnos s epoceo poavljati posto smo imali jakih trzavica u vezi njegovih tabletica --vracamo se u svedsku ..polovinom 8 mjeseca ..krajem 8 ...on upoznaje djevojku ...koja radi u blizini ..prodaje pljeskavice ..zaljubljje se ..uspotavi se da je ona bivsi narkoman koji se kao izvukao i sad radi ..ima malu curicu od 3 godine ..i tu pocinje sranje ..bas sranje ..sutra cu da nastavim ..vec gubim dah od svih tih groznih uspomena ..i pitam se dali ovome uopste ima kraja ...pozdravljam vas i nadam se da nisam bila dosadna ..trenutno sam uzasno usamljena sa svojim problemom ...laka vam noc drugari ;-)
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: moja ispovjest ...

Post by zeleni »

dina, pozdrav.
piši, čita se
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

sinoc dodjoh sposla i po prvi put u svom zivotu pridruzi se u vaj virtualni svjet ..trazeci utjehu sebi ..trazeci ljude koji su u slicnim situacijama ..zao mi je svih vas koji su ovo morali osjetiti na svojoj dusi ..al mi je ujedno drago radi mene same da sam vas nasla ..do 4 ujutro sam citala stucne textove ovdje na forumu ..uzano sam se razocarala i shvatila DA SAM bitku vjerovatno izgubila ..jako sam popustljiva ..i sin me je uspio izmanipulisati jako cesto ..toliko mi ga bude zao i kada obeca ja zelim da mu vjerujem i svaki put odoemo opet na pocetak ..cijelu noc je hodao i bio nadrogiran ..palio svjecu ..ja ustajala da je ugasim jer se bojim da ce nas zapaliti ..pricao na tel ..nemam svoj mir ...kada dodjem sa posla uvijek je sve prvljavo ..stalno cistim i posmatram to sve ..neznam do kada cu i kako ..neznam gdje da odem i sta da radim da bih sebi pomogla ..prosle godine sam bila sa drugima koji s enalaze u istom problemu ..imali smo sastanke jednom sedmicno ..i na kraju smo imali zadatak da napisemo pismo sami sebi ..nase nade i ciljevi ..kako bih zeljeli da izgleda nas zivot za godinu dana ..to pismo mi je stiglo i tad sam tek shvatila da za cijelu godinu dana nisam postigla bas nista ..nego cakstavise sam se jos unazadila ..neznam ..vi znate sigurno bolje ..covjek dok ne dodje u ovu situaciju nezna sa cim ima posla ...-nastavak jucerasnje price ..kada je sreo i zaljubio se u karolinu tu su pocela stalna drogiranja ..njena malena djevojcica koju sam cesto cuvala je nasla utjehu u meni a ja u njoj ..sto je najcudnije slicna je meni kao da sam je ja rodila ..plava i sa plavim ocima ..pricljiva i radragana ..cak je znala i sama da slaze ljudima u veseraju da sam joj ja mama ..nasle smo utjehu jedna u drugoj ..njih dvoje su izlazili i govoreci da ce s ebrzo vratiti ..a onda ih nema pa nema ..ili dodju totalno zveknuti ..nego sta zelim da kazem ..nasli su se ..ona mu je prva djevojak u krevetu ..prva velika ljubav ..njen zivot je katastrofa ( to sve saznajem kasnije kroz njihovu vezu ) mama bisi narkoman ..tata se utopio dok je jos bila u stomaku ..najstarije dijete koje se brinulo za svu svoju raznoraznu baracu i sestre koji su dolazili poslije nje sa raznim tatama ...na kraju u 12 godini se seli kod tatinih roditelja ..koji su stariji i koji su jako bogati ..tu pcinje njena manipulacija sa njima .._ljudi nekontaju da je ona bolesna i sve joj dozvoljavaju i vjeruju ..izmedju ostalog tu su se desvale stvari svaki dan ..gore od goreg ..da bih jedan dan ona ostavila malecku na cuvanje kod drugarice i sa mojim sinom otisla negdje do grada ..tu su se njih dvoje drogirali 3 dana a ona je zaboravila da joj je djevojcia kod drugarice ...taj momenat je bio presudan da i sama shvatim gdje se njih dvoje nalaze ..uzas ..pisem opet .nadam se da neko cita i da mi date koji dobar savjet ako covjek uopste vise moze da shvati i prihvati bilo sta ..tako sam nemocna ..ljubim vas i volim ..( danas sam slobodna odoh do polovnih radnji da gledam i mislimmozda se nesto nadje ..to mi je vrsta terpaije ) :roll:
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

ukratko...uglavnom sa tom djevojkom je se razisao ..prije godinu i pol ..vrijeme dok su bili zajedno je bilo najgore vrijeme mog zivota ..na neki nacin .tad sam mislila da je shvatio da se tako nemoze ..par puta je sa tom djevojkom bio na ivici smrti ..ostavio ju je ..i ona je nestala iz naseg zivota ...(svoju preslatku suricu je ostavila kod njenog tate i nije je srela godinu i po..) uglavnom sa njenim nestankom nije nestao i mog sina problem ---mada je pokusavao da se skine nekolko puta ...ali to netraje dugo ..traje onoloko koliko mu treba da socijali prikaze cistu mokracu ..2 puta i tad moze dobiti novac ..i onda se opet drogira ..i onda opet ista prica ....radi s eo tome da on terapji za svoju bolest (kronovu bolest) nije dobio godinu i po ...ta terapija se prima u venu svakih 8 sedmica ..medjutim ja sam bila primorana da prijavim ljekaru da se on drogira jer u slucaju da ima neku infekciju kada primi tu terpiju moze na licu mjesta da umre ...znaci doktor mu je postavio uslov da mora biti cist 3 mjeseca da bih dobio terapiju ..sto je bio pokusaj sada ujanuaru ponovo ..ali cist je bio samo par dana ..tako da sa neprimanjem terapije njegovo zdravlje se svakim danom vise unistava ..za novu godinu je zaglavio na hitnoj ..ljudi su ga akutno primili .stavili ga na odjeljenje ..odmah na infuziju ,dehidrirao je ..ja sam stigla kuci iz bolnice i legla da se odmorim od svega i sa olaksanjem zaspala..jer sam osjecala da je u sigurnim rukama ..medjutim tel mi zvoni vec u devet poslije dva sata ..sestra se javlja i kaze da je on izvadio sebi sam infuziju i pobjegao ..sok za mene ..posto je on toliko bio los od svoje bolesti ..izgledalo je kao da ce da mre .i na kraju me zovu i kazu da je samo otisao ..mozda pisem malo nepovezano al vjerujte samo misli uzburkane prenosim direktno iz glave i nemam uopste snage da to sve malo bolje srocim ..laka vam noc drugari ...
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

da se vratim na sadasnje stanje ..uzas ..neznam st ada radim i nadam se da ce mi neko odgovoriti na pitanj e..iscrpljena sam ...osjecam da vise nemam snage ..on cijeli dan ode negdje i vrai s ekasno navece ..i ond acijelu noc hoda po stanu ..sinoc mi je ulazio u sobu sa baterijom trazeci upaljac ...vristala sam na njega ..znam da nepomaze al mislim da sam na ivici zivaca ..nisam opet spavala ..radm tezak posao i danima nemogu da spavam ..djelimicno sto su mi zivci oslabili i sto je on stalno u pokretu ..u ta gluha doba sve se cuje..zelim svoj mir ..zelim da se odmorim ..a nemogu ..ovaj stan sam kupila i lijepo ga sredila da bih u njemu uzivala ..danas kad sam ustala ladice su izvucene i sve je prosuto ,trazeci upaljac ..sve je izrovio ..keks i mrve po svuda ..na podu sudoperu stolu ..sinoc sam pozeljela da ga nema ..mrzila sam ga ...i dolazi mi da ga udavim ..totalno me srozo ..dali roditelj moze da zamrzi svoje cedo ..dali je to moguce ..iz dana u dan ..ovo traje vec 3 godine ..sve je gore i gore ..dokle ? ja se mjenjam ..inace sam po prirodi drustvena ..volim ljude .druzenje ..vise mi niko nedolazi niti ja mogu da se druzim ...povlacim se vise i vise u sebe ..nisam ona stara koja se uvijek voljela nasaliti ...zvati prijatelje da dodju ..otici kod njih ..imali ovome kraj ???? pozdrav drugari i rado bih neki savjet da primim kako da se postavim i sta da radim ..( zvala sam sovijalno i prijavila brigu za njegov zivot ,bili su tu prije dva dana i naravno nista s enije desilo ) ...pozdravljam vas ... :shock:
sestra_
Posts: 16
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:07 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by sestra_ »

pošto sam u sličnoj poziciji kao i vi, potpuno vas razumem, s tim da nisam majka, već sestra i proživljavam potpuno ista osećanja kao i vi... ako vam to može malo olakšati situaciju. da znam kako vam je. potpuno ista osećanja, bes, mržnja, očaj, umor...na ivici sloma živaca.
Srećom brat ne živi s nama, ali kada dodje, situacija ista kao kod vas, nema spavanja, agonija teška.
Kada će proći? Ne znam, i ja često postavljam to pitanje.
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Lujka »

Dina, pročitala sam vašu priču. Da se predstavim, ja sam narkoman, otprilike 2/3 života sam šurovala sa dopom, i igrom slučaja preživjela i još sam tu. Da se ne ponavljam jer sam već pisala na temi o supstituciji o svom životu, o heroinu, metadonu, smrti muža....momentalno se skidam, sutra je 2 mjeseca da sam skroz "čista", osim što varim, ali to ja ne doživljavam kao drogiranje, to mi je lijek, doslovce, smanjuje grčeve mišića i malo umiri crva u glavi.
Sjećam se kada je davno moja mama ušla u sobu, mi sjedimo na podu i kuvamo šut, trenutak nas je gledala, rekla Izvinite i izišla van. Nikada mi to nije spomenula, nikada nije htjela primijetiti da se drogiram, čak i kada sam zakljucala za vrijeme ručka a nos mi uronio u pijat, čak ni tada nije "vidjela" ništa čudno u mome ponašanju, . Sve je bilo u redu samo neka ne talasam, mogla sam i crknuti u sobi, ali samo neka bude tiho, neka ne remetim red i mir u kući. Ona se, za razliku od vas, nikada nije puno mučila sa tim što se dešava sa mnom. A vi ćete izgoriti kao šibica, pojest ćete sama sebi điger od muke i nemoći. Sve biste napravili da mu pomognete, a kako??? Ne zna to ni vaš sin, vjerujte mi. Da li bar znate što konzumira, možda ste to i napisali ali ja nisam naletila. Da li je na igli, na supstituciji, ili na svemu pomalo, i da li je skroz prijemčiv tip. Ja znam da sam sa prvim susretom sa heroinom osjetila da je to ona prava ljubav, prava, prva, i vječna. Kako sam bila tupava, prva ljubav me je dobro sredila. Hoću reći da, na sreću, ima ljudi koji probaju i ne svidi im se, ali ima i ovakvih poput mene, iskreno se nadam da vaš sin nije takav. Ne znam da li bi bilo u redu da vam netko poput mene daje savjete, ali puno puta sam se zapitala da li je baš sve moralo biti ovako, da li je moglo biti drugačije da moja mama nije zatvarala oči na sve i da je možda napravila........pa makar i malim prstom :?:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

draga lujka i sestra ..hvala vam do neba sto ste pisale ..puno mi znaci cuti necije misljenje i pricu ..evo pru noc sam dobro spavala poslije dugo mjeseci ..on je dosao kuci ali vjerujem da je bio pod necim jakim dok je zaspao ..medjutim od jutros kako je ustao samo nesto trazi lupa ..jako je nervozan mene optuzuje da sam ga izdala ..da sam ga prijavila na socijau ...trenutno me za sve optuzuje ...sad mi je rekao da ce nekoga ubiti i da ga neki ljudi zajebaju ..on nace kad uzme nesto on je jako jak i glasan agresivan..tj jest kad uzme ..te heksanore ..inace sam nasla iglu ..i ruke su mu izbodene ..inace kad mu sestra u bolnici vadi krv jekao tesko im je naci venu ..zamislite kako njegove ruke budu izbodene kad to on sam pokusava da odradi ..da lujka ..najvis evoli heroin mad aje poceo da se drogira sa subotexom ..kada je imao bol u misicu prije tri godine ..uzeo je subotrx al sve je probao msilim da bih uzeo sve sto mu dodje pod ruku ..trnutno je sav savijen kao sajla ..agresivan i jako se bojim ..sve po kuci razbaca trazeci ni sam nezna sta ..odavno vec je prodao tj dao u onu banku zalog za gitaru koju sam mu j anekad kupila za rodjendan ..( jako lijepo se naucio svirati ) i svoj aple komjuter ..sve sam probala ..jedino mi je sto neznam vise sta ..socijala mislim da nece nista poduzeti ..a on ako dobije hepatiti tek tada je gotova s anjegovim zivotom ..jer tad avise nikad nece moci dobiti lijekza svoju kronovu bolest ..moj sin je bio jako fin,lijep inteligentan ..prije samo 3 godine kad ga sretnes i vidis imas respekt z anjega ..znam da mu nije bilo lako ..bolovi u stomaku operacije ..sam samnom bez igdje ikoga ..samoca ..ja sam radila jako puno ali sam orala .takav je zivot ..nije morao ovako da odredi svoj zivot ..imao je puno drugog izbora ..bogotovo ovdj eu zemlji gdje mozes bas da izaberes ..d astudiras i kad si 50 ..poneka dmam osjecaj da cu dobiti srcani ..pocel asam da vjerujem da je sve od boga ..mad asam bila komunjara ..i nisam se puno obazirala na religiju ..sad navece kad sam sama samo je dragi bog samnom i vi koji citate ov ..neznam ako imate kakav savjet recite ..sta i kud i kako ..lujka svaka cast ..mozes ti ...sve ce doci na svoje vjeruj mi al treba vremena i trebas biti jaka...ljubim vas i hvala vam sto ste se javile ..nastavlja se ...
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

imam jedno pitanje ..i nadam se da ce neko od vas naci vremna da mi odgovori ..moj sin tvrdi da ako preseli iz ovog grada da ce sve biti ok ...da mora da seli ..stim da ja nemosilm da je tu rijesen problem ..sta mislite .? sad sam ga cula kako place u sobi ..i lupa u zid rukom .sla sam i rekao mi je kako je sinoc krenuo na fest ..te kako ga nisu pustili u tu kuci neki supci kao sto on kaze ..i na kraju je dosla policija i on j emorao progutati 16 miligrama subotexa da nebih imao kod sebe ..a kao bio s eocitio te da j etrebao biti cist a sad je sve gotovo ..nekontam ..to je sve nejgova prica kaze da je zatrovan i da nemoze da hoda pravo ..neznam dajte neki savjet ..poz
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: moja ispovjest ...

Post by jana »

E,jadne mame ,na prvoj liniji fronta!Cuj,da Lujkina mama nije zatvarala oci,Lujka ne bi mozda dosla do ove stepenice..Koja je to filozofija?Nategni mater sa svake strane,pa neka se jadna rasteze..
Post Reply