moja ispovjest ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

hvala ti na javljanju ..da prijavila sam ga u socijalno ali posto sad ne zivi kod mene onda je teze jer ga ne vidim i neznam sta radi ..oni ce ga kontaktirati ..ali posto on moze da bude cist taj dan kad ga sretnu tako da ce samo prekriziti slucaj ..da predlozila sam mu te vjerske komune u bosni ali on kaze da njemu to ne treba jer on nije bolestan te da ja nadjem nekog ovisnika i da ga tamo posaljem ..ma strasno ..on prima socijalnu pomoc …i vjeovatno ce mu oni platit smjestaj u hostelu …mada i oni imaju uslove koje on vjerovatno u ovakvom stanju kakvom je nemoze ispuniti nego samo kupuje vrijeme i manipulise ih i obecava …jednostavno je otisao jer zna da ako ostane kod mene da bih uradila sve da ga smjestim negdje a on to nece …bezizlazna situacija …jednostavno pokusavam da zivim al briga me smori i negativne misli sta sve moze da se desi …jos jednom hvala na javljanju pozdrav svima
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

podrav svima .neznam dali iko cita ali ja sam u bedaku i osjecam potrebu d anapisem koju rijec ..nadam se da c eneko doci sa nekim savjetom ..moj sin je otisao tad ..taj petak u hostel …u toku te sedmice je dolazio 2 puta skroz normalna ..jeo i fino pricao ..cak mi reka a volim te ..to je sve period dok nije imao love ..cim je dobio novac 25 od socijale tu se situacija mjenja ..u subotu navece mi je dosao u 11 navece ..otkljucao ..posto je jos imao kljuc …pravo sam se prepala ..kaz enije imao autobus da ide u hostel posto je to malo dalje od grada i doao t d aprespava --bio je skroz nadrogiran …jedva je dosao do sobe ..ja sam se unervozila ..stavila ga da spava ali je ustajao ..hodao ..nisam zaspala do 3 od nekog straha i nrevoze ..dok je spavao uzela sam mu iz dzepa kljuc od mog stana …sutra kad e otisao rekla sam mu da niej vise dobro dosao u moju koucu nadrogiran ..samo kad je cist …medjutim to njemu ne znaci nista ..juce sam bila na poslu i javio se oko 6 kao vani je kisa i duva on nema autobus i pita d aspava kod mene ..rekla sam ne …prvo radim do 11 a on nema kljuca …nije odustao ..kad sam dosla kuci cekao me u stubistu ..znaci par sati je on tu lezao ..pusio (sto je bas zabranjeno ) i fino pise da je zabranjeno ..kad sam dosla jedva se digao i jedva dosao do sobe ..opet sam s eunervozila .nisma mogla spavati ..probudila sam ga nesto prije 1 jer sam htjela da id ed amogu zakljucati stan ..i nije htio izaci ..derala sam se rekla sam da me pusti na miru d anemogu vise ..d aje to moj stan ..d anije vise dobro dosao kod mene ..osjecam se grozno ..bas grozno …zao mi ga je ..al zaista ne mogu vis e..na kraju ipak nije htio izaci ..trazio je kljuc da zakljuca pa ce mi kao ubaciti kljuc u postu …ne nisam pristala….dala sam mu kljuc od extra brave …da stim zakljuca .veceras kad sam dosla nije ga bilo ..moje misli idu njemu …mada znam da je to uzaludno ..ostavio je otvoren fb jer nema taj kapacitet da misli …videjla sam razgovore da trois sve zivo ..smao trazi …heksanore …neke druge tablete ..prie je cak i heroin uzimao …mada sad tvrdi u razgovorima sa nekim narkomanima da to vis enece …imam osjecaj da sam dosla do neke granice gdje vise ne mogu …napisal sam mu danas na smsm ..da mora da ide i d anemoze biti tu ..d anezelim da ga vidim ..da moze doci samo ako zeli pomoc …sta mislite o svemu tome ..dali ima nekii drugi izlaz ..sutra cu opet zvati socijalno i prijaviti kako se drogirao ovih dana …laka vam noc
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Lujka »

Ej dina, čitala sam sve što si pisala ovo vrijeme dok me nije bilo na forumu.
A što reći, sve ti je valjda jasno, drži se, možeš pomoći jedino sebi, ostalo... ful mi žao, ali znam da ti ne znam dati nikakav savjet :cry:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

hvala ti lujka draga ..i nadam se da si ti ok i da guras ..danas je opet ..tj jutros zvnio na vrata ..dugo ..gledala sam ga kroz sijunku ..dugo ..znao je da sam unutra ..otvorila sam samo lanac ..tj vrata samo malo i pital sta hoce ..molio me da ga pustim ..da je opljacakna ..neko ga je udario stosom ..vidi mu s ena licu …nema telefona ..strasno ..pustila sma ga …isprepadan …kaze d ace ga ubit ..ko neznam ..dali je to samo u njegovoj glavi ..dao mi pasos da sakrijem kaz euzece mu pasos …ne kontam..vidim da j eskroz zveknut i bog zna gdje je bio .i skim ..hoce d aide u italiju kod oca na dvi sedmice ..sutra cu mu kupiti kartu ..neka id emakar da s eodmorim dvi sedmice ..kotaktiracu zenu od cace mu ..oni vec su skontali u kojoj j eon situaciji po porukama ..makar ce bit cist tamo dvije sedmice a poslij eneznam ..danas sam opet zvala socijalno …oni pokusavaju da sto manje odrade stvari ..pozdrav ssvima ..uglavnom platicu mu kartu ..kinte nema ..reci cu mu ocu da dodju po njega u venceiju na aerodrom ..pa kad se vrati u novu borbu …sad sam dosla kuci …lezi u sobi ..mislim da ga mal popsutaju ti silni hexanri ili sta vec …nadam se da ce sutra biti ok da mogu kupiti kartu …samo da ide ..pozdrav svima
Audrey
Posts: 12
Joined: Tue Jun 09, 2015 2:23 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Audrey »

Dina žao mi je jako...Tko zna kuda on hoda kad nije kod vas...Nadam se da nije ostao dužan nekom dileru pa zato dobio batine...Kad kaže da će ga netko ubiti.
Mislite li da je sposoban sam otputovati?Iskreno se nadam da ćete uspijeti poslati ga ocu.Jedino ovo što kažete da će biti čist dva tjedna... Čula sam mnogo priča gdje ljudi odu u drugi grad,drugu državu pa se odmah snađu.Imam osjećaj ponekad da je lakše bilo gdje pronaći dilera nego ne znam,mijenjačnicu ili autobusnu stanicu.Baš tužno...Bilo bi svakako poželjno da se i njegov otac uključi u situaciju na bilo koji način i da osvjesti ozbiljnost.Pisali ste kakve mu je poruke slao o vama...
Držite se.Pišite nam...
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

havala na javljanju …on nema novaca ..i pricala sam sa suprougom njgovog oca ..divna osoba ..rekla je da ce pomoci koliko moze …on kad sleti oni ce g apokupiti ..i oni ce ga poslije vratiti na avion ..para nema ..nezna nikog osim njih ..tako da s esigurno nece snaci tamo .tamo ce krizrati ..njihov stariji sin ..koji j eoko 20 godina ..on je kuci ne radi ..tako da ce se njoh dvojica uglavnom druziti ..mislim da su ga vis euhvatile psihoze .dok je pricao da sakrije pasos d akriminalci ne uzmu i ne natjeraju ga da kupi telefone koje ce oni prodati …mislim on je to sam morao reci da nije na dugu drzavi i te stvari ..pa kad su mu uzeli telefon u neka doba se skonto sta im j erekao i prepao se ..jer on se nezna bas snaci ..nije kriminalac --..tako da je bas smotan sto se toga tice ..totalno pogresna osoba za narkomaniju ..neznam sad me pitao kad cemo kupti kartu ..upravo gledam karte ..neznam dali je sposoban putovati …karta sa presjedanjem kosta duplo jeftinije od direktnog aviona ..neznam dali smijem d akupim s apresjedanjem ….moze ga uhvatiti neka psihoza pa d ane presjedne …neznam .mozda bolje d akupim direktno pa da sma sigurna ..sta milsite ??
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

evo mene opet …polije groznih dogadjaja za uskrsnje praznike moj sin je dosao kuci iz policije ..nasli su ga negdje ..htio je ocu kupila sma mu kartu i otisao je u italiju ..zen aod oca mi javlja d aima grozne krize …da drhti ..da ne spava ..koliko to traje znali mi iko reci ? uglavnom para nema i tamo nema sta uzeti ..akobogda bice cist fizicki kad doje kuci 16 aprila ….neznma sta dalje nek namj ebog na pomoci
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

moj sin je kod oca jos uvijek ….u subotu se vraca ..i cist je …groznog je raspolozenja ..braca i otaci njegova zena su mu rekli da mu treba strucna pomoc …on se ljutio pa je poslij eplakao ..jako se bojim kad se vrati ..sta i kako dalje ..sta ce se desiti …bog sami zna ..pozdrav svima
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

moj sin se vratio od oca iz italije ..novaca nema i prek socijle zivi u nekom hostelu na plazi ..uglavnom recunam d aje cist nekih 22 dana ..kod oca je pio alkohol koliko god je mogao i kad je mogao da dokuci …sd trenutno je tu i nema novaca ..dodje kod mene da jede …danas sam mu pisla d ac emojih dva prijatelja sutra biti tu pa da dodje da s emalo druzi ..odmah je pitao hoceli biti vina ..rekla sam ne ..uglavnom u ponedeljak dobiva pare toga se bojim ..jos uvijek ga drzi isus kojeg je nasao u svojim krizama ..isao je samnom kod jedne bake u dom da joj odnesem pitu i molio s eza nju na negleski ..pravo sam s eisfurla ..uzeo je njenu bolesnu nogu i masirao i vikao neke molitve …drzi ga vjera u isusa ..i to je pravo naporan ..ekstreman ..neznam na sto ce ovo izaci ..trazio je neki smjestaj pri crkvi sto bih bilo super da dodbije jer imaju pravila i nem aalkohola ..cak ih i provjeravaju i uzimaju im mokrcu ..tako d aima nade da tu uleti da zivi ..pozdrav svima
Hrvoje s kvarta
Posts: 1
Joined: Sat May 21, 2016 2:48 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Hrvoje s kvarta »

Dina,
Morate shvatiti da je ovisnik bez svoga lijeka toliko bolestan, slab, bezvoljan itd... da će napraviti sve kako bi dobio što želi. Kako je moj dr. Slavko Sakoman rekao, "ovisnicima treba terapija isto onoliko koliko šećerašima treba inzulin".
Naravno, on see može izlječiti tako da postepeno smanjuje dozu subotexa.
Nadam se da bi pristao na postepeno smanjivanje te eventualni prestanak zato jer subotex nije toliko potentan lijek.

Sretno!!!
Post Reply