moja ispovjest ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

jedan od najgorih dana u mom zivotu je prosao ..i jedino mogu da kazem da sam sretna zbog toga ..naime ..moj sin je bio vani cijeli vikend ..niti znam gdje ..niti skim ..niti ima telefon ..sobzirom da je zadnjih dana bas nije znao za sebe kad uzme ili pomjesa droge ..to me je jako opteretilo ..medjutim sinc oko 6 je napisao odnekud poruku na fb ..da s enebrinem da je on ok i da ce doci kuci navece ..olakasalo mi je to pritisak u grudima ..medutim cijelu noc sam bila polu budna ..ustajala zapaliti i cekala ga ...moja briga se povecavala ..i razna teorije sam sama sebi stvorila u glavi ..na kraju nisam niti odspavala ..do 2 danas sam bila kuci i jos ni traga ni glasa ..na kraju sam morala na posao i pocela da zovem bolnicu ..rekli su nij etamo ..zvala sam policiju rekli su nije tamo ..isto tako su rekli da s ejavim ponovo ako se nepojavi da ga pocnu traziti ..objasnila sam im da je narkoman i da s elao moze desiti da lezi negdje mrtav ..nestalo mi je daha .mislila sam da cu pasti u nesvjest svakog momenta ..oko 7 veceras mi je napisao na fb da je kuci ..pocela sam da placem ..da placeo od srece sto je ziv ..toliko sam bila sretna par minuta i osjetila neko olaksanje ..er jednostavno sam u svojoj glavi bila stvorila sliku da sam ga izgubila ..boze ..sta covjekova psiha moze covjeku da napravi ..kao bih bilo lijepo da mogu da nemislim ..da se makar na trenutak opustim ..da mi vratne zile nebudu ukocene ..i da neoram osjecati i misliti na svai svoj izdah ...taj osjecaj da sam ga izgubila bio je za mene puno gori osjecaj od svih ovih osjecaja kada se borim za njega ..cini mi se uzaludno ..ali vrijedi se boriti ..znam da mnogi neuspiju ..al ja cu se za svog sina boriti do zadnjeg ..sutra ima sastanak u socijali u 3 ..rekla sam mu da cu biti uz njega samo ako zeli primiti pomoc ..vidjecemo ostaje opet nada ..pozdravljam vas ...
Sarajevo
Posts: 21
Joined: Tue Feb 12, 2013 7:23 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Sarajevo »

tužna je vaša priča i zaista molim dragog Boga da vam olakša. srce mi se steže dok čitam redove ispunjene vašim emocijama. da mogu kako zagrlila bih vas jako pa makar na jedan djelić sekunde odagnala vašu tugu i vaš bol. tužna sam zbog ovakvih priča pogotovo kada ih kazuju majke. čuvajte se, čuvajte svoje zdravlje a zaista upućujem dovu dragome Bogu da vam olakša i da napokon ugledate svjetlo i sreću u svojm životu. uz vas sam ako ništa barem u mislima.

svako dobro vam želim,

Sarajevo
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

hvala sarajevo ..svaka podrska mi daje ovu snagu ..ojacava me..sretno i vama ..hvala za dovu ...moj sin je danas uzasno nervozan ..posto se drogirao ovih dana sada ga droge spustaju ..mislila sam prije tri dana kada je rekao da sammu potrebana da je shvatio ..medjutim danas sam ga zaolila da otvori vrata ..da ga samo vidim ..oci nisu bile njegove oci i nazalost to nie bio on ..zamolila sam ga da idemo zajedno danas na sastank sa socijalom ..i ponovila mu da mora da uzme pomoc inace nemoze ostati ovdje ..zalupio mi je vrata pred nosom i rekao jedno veliko MARSHHH...da ja nemam pravo da mu dajem uslove ..agresivan ..povukla sam se i pokusavam da nadjem snagu ..uzas .da makar malo saradjuje bilo bi mi lakse ..on saradjuje samo kad je skroz bez droga...tad je tuzan i pun njeznosti ..cim ima droge odvaratan ..bukvalno ..ili kad ga spustaju tad je uzasno agresivan ..sinoc sam se zakljucala u svoju sobu i oko 4 utros je pokusao da udje ..sigurno je htio da nesto mazne ..makar sam se nesto naucila da mu nista nevjerujem ..nazalost ..ljubim vas sviju i sretno svima
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by demijan »

Dina.D.Da me ne shvatite pogresno ali tesko cete sami moci u toj fazi da se izborite sa njim
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

demijane ..molim te malo mi obrzlozi i daj koji savjet ..bez persiranja ..jer sve sto cujem..sve sto mi neko od vas iskusnih kaze i napise vriedi mi jako puno u ovim trenutcima .stalno se pitam kako sta gdje ---dali ..hiljade pitanja ali nijedan odgovor tj poblize rijesenje ..sviju vas puno pozdravljam ..
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

za klaru ...ponovoh procitah sto si mi pisala ..nisam ti na sva pitanja tj prijedloge odgovorila ..to za domovinu ..neznam ..moji roditelji zive u kuci ...mjesta ima ..problem je u tome sto su vec iznemogli ..pretrpjeli rat ..neimastinu ..sad su vec u godinama i bolesni ..tako da kad mi je na um padala ta misao osjecala sam se lose ..zasto da ako ja moram da ovo prolazim i da ga gledam prvvenstveno ovako slabog i nesretnog pa tek onda narkomana u njemu ..zasto da to i moji roditelji dozivljavaju ..kontala sam dosata im je njihovog zivota sada uistinu zasluzuju mir ..mami nekad eke stvari kazem preko telefona ..tata je razocaran i ljut ..oni to bas i neshvataju u kojim granicama je sve to --oni bi nasjeli na svaku jegovu laz..prvo im je unuce ..jako ga vole i jako ih sve to boli ..zato sam htjela da to prodje bez njih ..brat ima dva maecka sina ..ni tamo nebih da ga vodim da ga djeca vide u kakvom je stanju ..neznam sto se tice da neko udari sakom od sto ..to mogu biti ja ...a to lupanje nebih nista znacilo ..moram znaci sama kroz ovu borbu ..imam prijatelje sa kojima pricam ..idem i sama od jedne strucne da pricam snjom ....neznam tesko je jer sad kad i je damjen napisao da cu tesko to sama da odradim i da se izborim sa njim ..neznam sta da radim ...grozno .laku noc vam zelim ..uglavnom je bio na socijalom juce ..sinoc je bio zveknut ..veceras je u svojoj sobi ..sutra opet ima neki sastanak ,ekonomski dio ..a u petak opet sastanak sa ovisnistvo ..nadam se da ce se nsto poceti desavati ..ja sam anas opet zvala socijalno ..ostavila poruku i rekla da cu da ih zovem svaki dan dok ga prislno neuzmu ..jer on ce da se unisti ..toliko ..borba se nastavlja ...
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: moja ispovjest ...

Post by klara60 »

Dino, jaka si, hrabra-lavica si, ali ne možeš sama u ovu borbu, Demijan je u pravu. Treba ti neko jak, i fizički i psihički i da poznaje tu bolest, da ti pomogne. I ja sam većinu svoje borbe gurala sama. Muž je povremeno uskakao, ali težište borbe je bilo kod mene. Ipak oslanjala sam se i na sina i na muževu sestru i na svoju majku, par prijatelja. Svi su svoje strane dali kakav takav doprinos.
Razumjem to za roditelje (i sama sam neke nejake iz svog okruženja štedila tih događaja). Kakva je mogućnost da tvoj brat dođe kod tebe na mjesec, dva? Imaš li prijatelja tamo koji bi ti mogli pomoći.
Tvoj sin hoće da se drogira, tj. ne razmišlja o tome da prestane.Slijedi priča o doticanju dna....znaš je...U ovoj fazi u kojoj je on trenutno sila je poželjnija.Mora mu se dobro zaprijetiti, mora se natjerati na neke korake (ja sam svojoj kćerki zagovorila komunu, odlučno rekla: "Nema više fakulteta, sve se prekida ti ideš u komunu, već sam mjesto rezervisala". Ona je bila šokirana tom mojom odlučnošću. Čak se i moja mama umješala: "Gdje ćeš dijete slati i to na dvije godine itd.itd.". Moj odgovor je bio: "Hoćeš li je živu ili..." Obje su bile šokirane. Tada me kćerka počela moliti da je ne šaljem u komunu da će biti kući u kućnoj komuni itd. Uslijedila su dva odlaska u bolnice (pri prvom boravku nabavila je trodone). Po izlasku iz te bolnice drugarica joj je donijela travu kući itd.itd....Znači: usponi i padovi.
Ponavljam ti si jaka žena, ali ti treba neko uz tebe-nađi ga!
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

prvo ..da se zahvalim svima vama koji ste tu uz mene ,,,,kalaro ...neznam koga da nadjem ...imam prijateljica ...imam i rodjake ...sta mislite da ih sazovem jedan vikend sviju kod mene i da svi oni mom sinu kazu sta misle i osjecaju ? nekako jedino to jos da uradim ...inace neznam ..moj brat moze doci na dvije sedmice..i moj sin ce nejmu sloziti neku svoju pricu i mozda ce s enekako primorati da bude koliko toliko prisebena .a sta poslije to nije rjesenje ..uglavom sam ja veceras bila vani ..popila 3 pive ..srela neke nove ljude ..pricala viceve smijala se ....bila sam odsutna od problema na 2 sata ---i to mi je pomoglo da steknem novu snagu .ljubim vas i laka vam noc
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by demijan »

dina_d wrote:demijane ..molim te malo mi obrzlozi i daj koji savjet ..bez persiranja ..jer sve sto cujem..sve sto mi neko od vas iskusnih kaze i napise vriedi mi jako puno u ovim trenutcima .stalno se pitam kako sta gdje ---dali ..hiljade pitanja ali nijedan odgovor tj poblize rijesenje ..sviju vas puno pozdravljam ..
Dina,ne znam sta da kazem a da ne pametujem previse.Svaki pojedinac je drugaciji i svakom je njegova muka najteza...Ja mogu da kazem neko svoje iskustvo ili razmisljanje ali ljudi su uhh.Sto ljudi sto cudi.Ja sada osecam veliku grizu savesti i gledam da se ispravim u ocima osoba koje sam povredio ali ja vec pa vise od dve godine ne uzimam nista od PAS...jesam se napio par puta ali i to sam poceo da izbegavam jer postajem dosta nezgodan i agresivan i to mi ne treba vise...
Tesko je biti sam i boriti se sa time tako kako ti radis...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

hvala damjene ..i ostali ..znam da je tesko al nazalost nemam izbora ..tako mi valjda odredjeno i pocinjem zaista da vjerujem u sudbinu i odredjenje Gospodarevo ..ukratko moj sin je bio na socijali prije par dan ..ovih dana je kuci krizira ,osjeca se lose ..i zbog nedostaka droga i zbog njegove bolesti ..srce mi se cjepa kad ga vidim ovakvog slabog i nemocnog al je puno lakse nego kad je nadrogiran i agresivan ..pitala sam ga sta i kako planira rekoa mi je da nemoze da prica i kulturno se izvinio za to jer se lose osjeca te nezeli da bude tj da djeluje negativan i odbojan te me zamolio da ga shvatim ..zalosno sta droga uradi od ljudi ..molim se dragog boga da mu pomogne ..rekao je da opet ima sastanak u socijali u utorak te da zeli da buse smjeseten na detoxsaciju na psihijatriji ..ako neko cita i ima iskustva da mi kaze ...on se sad cisti kuci ..ima krizu ..i nekoliko dana nije nista uzimao ..a zeli da ide na detoxsaciju ..nekontam sta je svrha toga ako je vec nekoliko dana cist ? pozdrav svima i oni koji slave danasnji dan tj sukrs zelim da ga lijepo proslave u zdravlju ..pozdrav dina
Post Reply