JEL MOGUĆE

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: JEL MOGUĆE

Post by sanela »

Hemfri, tvoja ponuda je u svakom slucaju velikodusna. Medjutim, u Sarajevu se do Subotexa moze legalno doci ukoliko se prijavi u Savjetovaliste za narkomaniju. Sustina promjene nije u mijenjanju jedne supstance drugom, nego u pronalasku uzroka problema i ponovnoj izgradnji licnosti.
Hemfri, nazalost, ako im budes slao tablete neces im pomoci, nego ces samo odgoditi da oni potraze PRAVU strucnu pomoc tamo gdje bi je trebali naci, a to je Savjetovaliste za narkomaniju.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: JEL MOGUĆE

Post by sanela »

I ta prica da ce da ga registruju. To je njegov izgovor da odbije da se lijeci. Ti podaci su sluzbena tajna i nigdje se ne dostavljaju van ustanove. Ja isto radim u javnoj ustanovi za lijecenje ovisnika i nikome na smijemo dostaviti podatke o nasim klijentima.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: JEL MOGUĆE

Post by Hemfri »

...Vjerovatno je da si Sanela potpuno u pravu,hteo sam pomoci ali ipak ti Sanela dajes PRAVI savet za kako pomocI,ok,cuvajte se i neka Vam je Bog u pomoci.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Sarajevo
Posts: 21
Joined: Tue Feb 12, 2013 7:23 pm

Re: JEL MOGUĆE

Post by Sarajevo »

Hvala još jednom na ponudi Hemfri. A da sam na Sanelinom mjestu isto bih odgovorila, jasno je ko dan. Ne ide ni tako. Vidjet ćemo dokle će ovako gurati i na šta će izaći.

A do tada ako ko može da mi kaže da li zaista pomaže da se Subotexom riješi problem, ako on zaista hoće, a tako mi barem djeluje. A dragi Bog zna opet najbolje.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: JEL MOGUĆE

Post by sanela »

Sarajevo wrote: A do tada ako ko može da mi kaže da li zaista pomaže da se Subotexom riješi problem, ako on zaista hoće, a tako mi barem djeluje. A dragi Bog zna opet najbolje.
Tablete bez stručne pomoći su samo privremeno rješenje ili zamjena jedne supstance drugom.
Kod nas na liječenju ima momaka koji su zloupotrebljavali Suboxon i sad se liječe u komuni zbog Suboxona.
Sarajevo
Posts: 21
Joined: Tue Feb 12, 2013 7:23 pm

Re: JEL MOGUĆE

Post by Sarajevo »

Toliko toga se izdešavalo od posljednjeg pisanja. Nažalost ništa dobro. Vratio se najgorem i još je gori nego inače.

Priznao je da se vratio ponovno na dop. Opet plače (ubjeđena sam 100% da je ovaj plač samo gluma i ništa više) traži pomoć ali očito je da ne želi da mu se konkretno pomogne. Kada mu spomenemo komunu ili nešto slićno odbija. Još žalosnije je da maltretira roditelje 24 sata. Stalno od njih traži pare, dosađuje im... a oni jadni bolesni, ne mogu izaći na kraj s njim. Toliko mi ih je žao da ne znamo šta da radimo više. Izgleda da ovoj situaciji nema ni kraja ni izlaza. Mene srce steže, duša me boli jer konstantno slušam kako mi majka plače, kako mi otac pada u nesvijest, kako mu žena podnosi ovaj bol, a ne mogu (ne možemo) ništa da učinimo po ovom pitanju.

Dokle će ovo ići? Znam da nemate odgovora, ovo je jednostavno moj način da ispraznim svoj bol.

Blago vama koji ste čisti i koji ste zdravi. Što moja majka danas kroz suze reće: " Neko hoće materijalne stvari ovog svijeta a ja hoću samo mir u kući"
sestra_
Posts: 16
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:07 pm

Re: JEL MOGUĆE

Post by sestra_ »

ne znam, koliko ce ovo pomoci, ali potpuno vas razumem. znaci delim potpuno ista osecanja i postavljam sebi ista pitanja> dokle ce ovo ici? ...i zelim samo mir...
da, razumem o cemu pisete... trenutno, jedina uteha mi je to, da ovo stanje ne moze vecno da traje.

nadam se da je barem malo lakse... :idea:
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: JEL MOGUĆE

Post by dina_d »

pokusajte da ide da s eprijavi u centar i da dobije neku pomoc ...jer to mora inace ce sve biti gore i gore ..droga je prokletstvo na zalost to vise nije on ..sve sto radi radi droga ,jer jaca je od njega ..nije lako ..nikome ni njemu ni vama ...ali morate se boriti zajedno ...nema kuknjave i placa morate prihvatiti da je ovisnik i priznati sebi ..pozdrav i srecno
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: JEL MOGUĆE

Post by davor »

Pozdrav evo da se i ja ukljucim malo ako ste jos na forumu .Sta se desava sa bratom?Jeli jos u Sarajevu?
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
Sarajevo
Posts: 21
Joined: Tue Feb 12, 2013 7:23 pm

Re: JEL MOGUĆE

Post by Sarajevo »

Brat je još tu, bori se žestoko. Evo par mjeseci je na suboxu, pomalo dolazi sebi. Nadamo se da će izdržati. Pomalo mu se vratio smisao za humor. Za sada ne smijemo ništa govoriti, prije smo se tako radovali pa je opet pao. Molimo dragog Boga da pomogne. Ništa se još ne zna :-)

Hvala Davore na pitanju
Post Reply