Razlika između HEROINA na IGLI i HEROINA putem PUŠENJA?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
Sarajevo
Posts: 21
Joined: Tue Feb 12, 2013 7:23 pm

Razlika između HEROINA na IGLI i HEROINA putem PUŠENJA?

Post by Sarajevo »

Poštovanje,

Neko meni blizak je ponovno počeo da se drogira i tvrdi da nije igla nego da puši na foliju? Interesuje me da li izaziva istu ovisnost, da li je opasnije i da li se teže skida s ovoga?
Lično nemam pojma o ovome pa stoga pitam vas. HELP PLEASE!

Sarajevo
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Razlika između HEROINA na IGLI i HEROINA putem PUŠENJA?

Post by sanela »

Sarajevo wrote:Poštovanje,

Neko meni blizak je ponovno počeo da se drogira i tvrdi da nije igla nego da puši na foliju? Interesuje me da li izaziva istu ovisnost, da li je opasnije i da li se teže skida s ovoga?
Lično nemam pojma o ovome pa stoga pitam vas. HELP PLEASE!

Sarajevo
Sve je to isto.
Ko god kaže drugačije, u zabludi je. Zavarava prvo sebe, a onda i ljude oko sebe.
Razlika je u tome što se preko igle može zaraziti Hepatitisom, HIV-om, a na foliji ne može, ako dijeli igle s nekim. I za iglu mu treba manje heroina. Ali, kako vrijeme bude prolazilo, a on nastavi pušiti rašće mu tolerancija, odnosno, trebaće mu više heroina za koji, vjerovatno neće imati novaca, pa će ponovo početi uzimati heroin na iglu.
Nemoj dozvoliti da te zavara...
Post Reply